2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség szerint elfogadhatatlan az elektromos eszközök kitiltása bizonyos utasszállító gépekről.

A mintegy kétszáz légitársaságot tömörítő, montreali székhelyű kereskedelmi szervezet elfogadhatatlannak tartja, hogy egyes légijáratok fedélzetéről kitiltják az elektronikai eszközöket. A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) közleménye szerint ez az intézkedés semmilyen biztonsági fenyegetésre nem ad választ sem hosszú, sem rövid távon, ugyanakkor rendkívül súlyos torzulásokhoz vezet a kereskedelemben.

A szervezet most arra szólította fel a kormányokat: Találjanak megoldást arra, hogy a repülés biztonságos legyen akkor is, ha az utasok maguknál tartják saját elektronikai eszközeiket.

Az amerikai hatóságok – terrorveszélyre hivatkozva – több országban is betiltották a mobiltelefonnál nagyobb elektronikai eszközök felvitelét az Egyesült Államokba tartó gépekre, de hasonló intézkedést hozott Nagy-Britannia is az oda tartó járatok esetében. Erről egy korábbi cikkünkben részletesen is írtunk, itt olvashatod.

Kik vannak tiltólistán?

Washington nyolc muzulmán többségű ország tíz repülőterét jelölte meg. A belbiztonsági minisztérium pénteken hatályba lépő döntése a Jordániából, Egyiptomból, Törökországból, Szaúd-Arábiából, az Egyesült Arab Emírségekből, Kuvaitból, Marokkóból és Katarból az Egyesült Államokba tartó repülőgépekre vonatkozik. Az érintett légi kikötők: Ammán, Kairó, Kuvaitváros, Doha, Dubaj, Isztambul, Abu-Dzabi, Casablanca, Rijád és Dzsedda nemzetközi repülőterei.

Ezekből a légikikötőkből az utazók nem vihetnek fel magukkal mobiltelefonnál nagyobb elektronikai eszközöket a fedélzetre, csak a csomagtárban szállíthatják azokat. A szabályozás értelmében sem laptopot, sem fényképezőgépet, sem tabletet/táblagépet nem lehet feljuttatni az utastérbe. A döntés alól kivételt képeznek az előzetesen engedélyezett, nagyobb orvosi eszközök, illetve a járatok személyzete. A rendelkezésre válaszul az Abu-Dzabi székhelyű Etihad Airways bejelentette, hogy térítésmentesen biztosít tableteket és wifi szolgáltatást érintett járatain.

Nincs megállás, ha hülyeségről van szó: a britek is korlátozzák, hogy mit vihetsz fel a gépre

Amerika szigorú szabályozása után ma London is bejelentette: egyes elektronikus kütyüket nem lehet utasszállítóra vinni. További részletek >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Horn Gyula adókedvezményével kampányol a kormány az Ügyfélkapun keresztül
Herman Bernadett | 2026. március 13. 14:21
1995 óta él, mégis most küld róla levelet az adóhatóság azzal, hogy az a Családi Adócsökkentési Program része. 
Közérdekű IDEA Intézet: nőtt a Tisza Párt előnye
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 09:20
A Tisza támogatottsága 2, a kormánypártoké pedig 1 százalékponttal növekedett február elejéhez képest.
Közérdekű Szédülni fog, ha meglátja, mennyibe kerülne a benzin és a gázolaj ársapka nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 11:55
Gigantikus áremelkedés történt, és még nincs vége, vigye magával a kútra a forgalmit!
Közérdekű A gazdaságért aggódnak, és nem érdekli a háborús narratíva a bizonytalanokat
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 08:26
Magyar Pétert többen szeretnék miniszterelnöknek, de a kormányváltásra kevesebben számítanak ebben a körben – derül ki a Republikon felméréséből. 
Közérdekű Ne felejtse otthon a forgalmit, ha tankolni megy!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 06:45
A benzinkúton ellenőrzik a rendszámot vagy a forgalmi engedélyt, és küldik az adatokat a NAV-nak.
Közérdekű Új fizetési rendszer jön a budapesti metrókban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:55
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton. Így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik – közölte a BKK az MTI-vel kedden.
Közérdekű Nem csitulnak a harcok, ma újabb magyarokat hozó mentesítő járat érkezhet a Közel-Keletről
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:45
Már csaknem ezer embert hoztak a mentesítő járatokkal Magyarországra a háborús övezetből – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Közérdekű A benzinre ársapka kerülhet, von der Leyen meg levelet kap – Orbán Viktor jelentkezett
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:41
Egy biztos: energetikai tanácskozás után rendkívüli kormányülés is lesz ma.
Közérdekű Hamarosan: Orbán Viktor bejelentése az olajárak robbanása után
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:26
Újra összehívta tanácsát a kormányfő a kőolajnál látottak miatt.
Közérdekű Futószalagon gördülnek ki a háborús zónából a magyar járatok
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 08:28
Egyre több külföldön rekedt magyar térhet haza.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG