2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Egy nagyon biztató tárgyalást tartott a két Korea, rögtön a béke beköszöntében kezdett reménykedni a világ, így Szöul gyorsan lehűtötte a kedélyeket: épp a lényegről eszük ágában sincs egyeztetni.
Cso Mjung Gjon, országegyesítési ügyekért felelős dél-koreai miniszter (b) és Li Szon Gvon, az észak-koreai delegáció vezetője kezet fog a februári dél-koreai téli olimpián való észak-koreai részvételről tartott tárgyaláson a két Koreát elválasztó panmindzsoni demilitarizált övezet dél-koreai oldalán levő Béke Házában 2018. január 9-én. A felek megállapodtak abban, hogy Phenjan sportolókat, magas rangú tisztviselőket és szurkolókat küld a téli olimpiára. A megbeszélés több mint két éve az első hivatalos találkozó a két ország között. (MTI/EPA pool/Korea)

Ahogy arról korábban beszámoltunk, örvendetes fordulatot vett a két Korea viszonya: Kim Dzsongun az év első napján baráti jobbot nyújtott a déli szomszédjának, amit a másik fél el is fogadott, és így végül január 9-re írták ki a megbeszélést, ami le is zajlott (Korea 10 órával jár előttünk időben).

A két fél a téli olimpiai részvétel mellett (délen rendezik idén a versenyeket, amire a mostani tárgyalások után észak is küldhet sportolókat, szurkolókat) arról is megállapodott, hogy folytatják a tárgyalásokat - akár még a katonai feszültség enyhítése is napirendre kerülhet.

Akkor most fellélegezhet a világ, csökken a nukleáris fenyegetettség? Dehogy - Észak-Korea rögtön a találkozó után azt közölte, hogy összes fegyverük, így atombombáik, hidrogénbombáik és ballisztikus rakétáik is kizárólag az Egyesült Államokat fenyegetik, nem pedig dél-koreai testvéreiket vagy épp Kínát vagy Oroszországot. Mivel ennek az ügynek semmi köze Dél-Koreához, ha az elkövetkező tárgyalásokon nagyon erőltetnék a témát, azzal komolyan fenyegetnék a ma elért szép sikereket - közölte az észak-koreai küldöttség vezetője.

Ezzel reagáltak a dél-koreaiak nyilatkozatára, miszerint a javuló Korea-közi kapcsolatok kikövezhetik az utat a nukleáris fenyegetés kérdésének megoldására irányuló megbeszélések előtt - ebben a folyamatban szorosan együttműködnének az Egyesült Államokkal, Kínával, Japánnal és más szomszédos országokkal is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A CIA igazgatóját szállította a Moszkvában landoló amerikai gép
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 19:41
Vlagyimir Putyin még egy tömegrendezvényt is lemondott, bár nyíltan senki nem erősítette meg, hogy ő is tárgyalt a CIA igazgatójával.
Makro / Külgazdaság Elkezdte az euró bevezetése szempontjából is sorsdöntő munkát a Magyar Nemzeti Bank
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:22
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa végigvitte, amit a júniusi kamatdöntő ülést követően Varga Mihály jegybankelnök bejelentett. A „mini” kamatcsökkentési ciklus keretében a nyár folyamán háromszor mérsékelte az alapkamatot, augusztus 25-én is 25 bázisponttal, 5,5 százalékra. Varga Mihály a Monetáris Tanács sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy amennyiben a kormány komolyan gondolja az euró bevezetését, akkor az MNB-nek is vannak ezzel kapcsolatban feladatai. Az egyik ilyen a jelenlegi 3 százalékos inflációs cél felülvizsgálata, amihez már hozzá is láttak a Szabadság téren.
Makro / Külgazdaság A nevető negyedik: Magyarázkodni kezdett a Tisza-frakció Sárvári Nicholas jelölése miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:10
A párt szerint Sárvári kapta a negyedik legtöbb pontot, ezért kezdeményezték, hogy hallgassák meg őt is. A dobogós Jancsics Dávid visszalépett a jelöltségtől, ezért végül három embert hallgattak meg.
Makro / Külgazdaság Így húzná tovább a nadrágszíjat a Pénzügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:52
A minisztérium háttérbeszélgetésén azt is megtudtuk, mikor fogadhatják el a 2027-es költségvetés tervezetét. 
Makro / Külgazdaság Utoljára májusban volt ennyire drága a dízel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:02
Nem változnak az üzemanyagárak szerdán, továbbra is nyári csúcsán, 681 forintos átlagáron lehet dízelt tankolni.
Makro / Külgazdaság Döntöttek Varga Mihályék: közel négy és fél éves mélypontra csökkentik az alapkamatot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 14:01
Lezárult a Varga Mihály jegybankelnök által júniusban meghirdetett „mini” kamatcsökkentési ciklus, miután a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa augusztus 25-i ülésén sorozatban harmadszor is 25 bázisponttal mérsékelte az alapkamatot, 5,5 százalékra. Az irányadó ráta legutóbb 4 éve és 3 hónapja, 2022. május 31-én volt ennél alacsonyabb, 5,4 százalékos szinten.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzési hivatal: itt van, mit ígérnek az elnökjelöltek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 12:54
Meghallgatták a három elnökjelöltet, itt vannak a legfontosabb mondatok.
Makro / Külgazdaság Még jobb kamatozással sem kellettek a pluszmilliárdok a magyar államnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 12:36
Csak 30 milliárdot tettek zsebre a 36,5 milliárdból, pedig tovább csökkent az átlaghozam.
Makro / Külgazdaság Megnyugtató hírt közölt a Mavir
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 10:44
Vége a krízisnek hivatalosan is.
Makro / Külgazdaság Megint vakarhatják a fejüket az elemzők a német adatok láttán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 10:04
Nem ilyen GDP-adatra számítottak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG