2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Ugyanis csak késő délután érkezik a Fitch véleménye Magyarország hitelminősítéséről.

Jelenleg BB+ besorolásunk van stabil kilátás mellett, ami egy fokozattal marad el a befektetésre ajánlott kategóriától. Bár sokan számítanak arra, hogy a Fitch lesz az első, aki befektetésre ajánlott kategóriába sorol minket; ám az Equilor úgy látja, nagyobb a valószínűsége, hogy mindössze a kilátást javítja stabilról pozitívra és a felminősítéssel kivár a Fitch - írják reggeli elemzésükben.

A befektetésre ajánlott kategóriába való visszasorolás rövid távon még tovább préselné a hazai kötvényhozamokat, erősítené a forintot és az OTP vezetésével komoly ralit indukálna a részvénypiacon. Amennyiben csak a kilátás javul, úgy a kötvény- és részvénypiacon nem várnak jelentős mozgást - írja az Equilor.

Még semmi sem biztos

Azonban nem biztos, hogy a cég ténylegesen módosítja is a magyar államadós-osztályzatot, vagy az osztályzatra érvényes - jelenleg stabil - kilátást. Az időpont előzetes meghatározása nem kötelezi a hitelminősítőket arra, hogy a kijelölt napon tényleges osztályzat- vagy kilátás-módosítási lépéseket jelentsenek be.

A Fitch Ratings június 6-án végezte el a magyar államadós-osztályzat előző felülvizsgálatát; a cég akkor megerősítette Magyarország szuverén besorolásait stabil kilátással.

Kettő hitelminősítő már elmondta a véleményét

A Standard & Poor's az általa szeptember 19-re kitűzött időpontban szintén megerősítette Magyarország adósosztályzatait, amelyek kilátását az előző, március végi felülvizsgálat során stabilra javította a leminősítés lehetőségére utaló addigi negatívról. A Moody's Investors Service november 7-én vizsgálta - idén másodszor - a magyar besorolásokat, és akkor szintén negatívról stabilra javította a magyar adósosztályzatra érvényes kilátást. 


A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Miközben a magyar repülőrajt elmaradt, Csehországban kilőtt a GDP
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 14:01
Miközben a magyar GDP lényegében stagnál, a cseh 2,7 százalékkal növekszik.
Makro / Külgazdaság A kereskedőket sokkolta a kormány bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:38
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt új terméket vont az árréstop hatálya alá.
Makro / Külgazdaság Jól indul a november az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:05
November első napján csökkenést tapasztalhatunk a kutak nagykereskedelmi áraiban.
Makro / Külgazdaság Csak 6172 gyerek született  szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:44
8758 fő halt meg.
Makro / Külgazdaság Gyorsult az áremelkedés az iparban
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:32
2,4 százalékkal magasabbak az árak az iparban.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta, kit látna szívesen egészségügyi miniszterként
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 18:17
Az Egyesült Királyságban és Magyarországon is dolgozó ortopéd főorvos, Hegedűs Zsolt a jelölt.
Makro / Külgazdaság Magyar férfi vezette a bűnbandát, amely 70 milliárd forint értékű kokainnal üzletelt
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 17:24
M. Ferenc Magyarországon is 40 kilogramm kokaint értékesített, a dominikai hatóságok azonban 2,2 tonnás szállítmányt találtak, amely szintén a bandájához köthető. A hatóságok Magyarországon is 13 helyen csaptak le az ügy miatt.
Makro / Külgazdaság Lezárta hosszú vitáját Donald Trump és Hszi Csin-ping
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 15:49
Kína szállítani fogja a ritkaföldfémeket, és nagy mennyiségű amerikai szóját vásárol: ezekről is megállapodott Donald Trump Hszi Csin-pinggel. A két elnök között szóba került a drogkereskedelem elleni fellépés is.
Makro / Külgazdaság Gyümölcs, zöldség, hús és sajt is szerepel az új árrésstopos listán
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 15:09
Tizennégy tétellel bővíti az árrésstopos termékek listáját a kormány december 1-től. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG