2p
Kitartott a növekedés, épp csak a mértéke lassult júniusban.

Az év hatodik hónapjában az építőipari termelés volumene 27,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi, alacsony bázist. Mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületek építéséé 26,1, az egyéb építményeké 29,6 százalékkal, ezt közölte a KSH a Privátbankár.hu-val. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján júniusban az építőipar termelése 1,1 százalékkal bővült az előző hónaphoz képest, míg a második negyedévben az építőipar termelői árai 4,6 százalékkal emelkedtek az előző év azonos időszakához viszonyítva – utóbbira különösképp nem számított a piac.

Az épületek építésének növekedése júniusban is elsősorban az ipari és raktárépületek, kisebb mértékben a sportlétesítmények és oktatási épületek építésének volt az eredménye. Az egyéb építmények esetében a termelés – az alacsony bázis mellett – út- és vasútépítési munkák következtében bővült. Az építőipar ágazatai közül az épületek építésének termelése 17,8, az egyéb építményeké 29,1, a speciális szaképítésé 33,4 százalékkal nőtt.

Sok az új szerződés

A megkötött új szerződések volumene az előző évihez képest 39,6 százalékkal emelkedett, ezen belül az épületek építésére kötött szerződéseké 26,8, az egyéb építmények építésére vonatkozóké 47,9 százalékkal. Az egyéb építmények esetében bekövetkezett növekedés útépítésekre, illetve vasútfejlesztésre kötött szerződések eredménye. Az építőipari vállalkozások hó végi szerződésállományának volumene június végén 94,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi, alacsony bázist. Az épületek építésére vonatkozó szerződések volumene 41,0, az egyéb építményeké 126,8 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Amerikai szankciók fenyegetik Magyarországot, Washingtonban folytatódtak a tárgyalások
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 13:42
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein. Az Egyesült Államokban benyújtott tervezet szerint Magyarország is azok közé az országok közé kerülhet, amelyekkel szemben Washington akár 100 százalékos vámot vethet ki az orosz energiahordozók jelentős importja miatt.
Makro / Külgazdaság Olcsó? Drága? Így áll most a régióban a hazai benzinár
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 13:10
Ismét nyomás alá kerültek a hazai üzemanyagárak, mivel a közel-keleti régióban kiújult harcok rövid idő alatt több mint 20 százalékkal emelték az északi-tengeri Brent típusú kőolaj árát.
Makro / Külgazdaság A nap képe: száraz lábbal lefotózható a Parlament a Duna közepéről
Herman Bernadett | 2026. július 18. 11:38
Az extrém alacsony vízállás miatt a Margit-sziget déli végén több tíz méterre be lehet sétálni a Duna közepén. A híd középső pillére is a szárazföldön áll. 
Makro / Külgazdaság Újabb óriáscég szekrényéből esett ki egy csontváz?
Kollár Dóra | 2026. július 18. 11:18
Két, világszinten is ismert élelmiszeripari vállalat történetében is találni sötét ügyeket kiszolgáltatott régiókban.
Makro / Külgazdaság Mi áll a Tisza adócsomagjának hátterében? Megszólalt a pénzügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 10:50
Kármán András pénzügyminiszter a kekvák adómentességének megszűnését és adónemek eltűnését jelentő csomag mögöttes okairól írt közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság A legrosszabbra készülnek az olajszállítók a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 09:40
A közel-keleti helyzet eszkalálódása, az iráni-amerikai csapások ismét kritikus szintre süllyesztették a kulcsfontosságú tengeri folyosó biztonsági szintjét.
Makro / Külgazdaság Nem kell aggódni az üzemanyag-ellátás miatt? Megszólalt a minisztérium
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 19:14
Nincsenek ellátási gondok.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: adónemeket töröl el a kormány, nagy változások jönnek
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 18:00
A miniszterelnök már kora délután beharangozta, hogy adóügyekben hozott döntéseket a kormány, a részleteket pedig Facebook-oldalán közzétett videójában ismertette.
Makro / Külgazdaság Fontos lépéshez érkezett az iskolakezdési támogatás bevezetése
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 17:27
A törvényjavaslat felkerült a parlament honlapjára. 
Makro / Külgazdaság Megdicsérték a Magyar-kormányt Brüsszelben, de még akad teendő
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 14:12
Közzétették a jogállamisági jelentést.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG