3p
A montenegrói török nagykövet szerint nem csak a podgoricai, hanem a tivati repülőtér irányítását is átvennék.
Songül Ozan, Törökország montenegrói nagykövete. Forrás: Facebook/Török Nagykövetség

A cikk a privátbankár.hu és a BALK együttműködésében jelenik meg.

Törökország podgoricai nagykövete úgy véli, hogy

a törökök “nem idegen játékosok” a Balkánon,

ezért mellőzésük a térségben csakis rosszindulatú szándék és nem tárgyilagos hozzáállás eredménye lehet.

Songül Ozan elmondása szerint Törökország és Montenegró két baráti és szövetséges állam, amelyek nagyon jó kapcsolatokat ápolnak egymással.

A nagykövetasszony felhívta a figyelmet arra, hogy Törökország az ötödik legnagyobb külföldi befektető Montenegróban.

Tárgyalnak a repülőterekről

Ezek után már nem meglepő, hogy a török cégek megkezdték a tárgyalásokat a podgoricai kormánnyal, hogy koncessziót kapjanak a montenegrói repülőterek működtetésére, pedig a kormány még ki sem írta a pályázatot.

Ez nem kiszivárgó hír, mert erről a török nagykövetasszony személyesen beszélt a Nova M montenegrói televíziónak.

Songül Ozan utalt arra, hogy nem csak a podgoricai, hanem a tivati repülőtér irányítását is átvennék.

Régóta készülnek

A nagykövetasszony szerint nem “hirtelen ötletről” van szó, az előkészületek ugyanis régóta tartanak, és már folynak is a tárgyalások a török befektetők és a podgoricai intézmények képviselői között.

Ezek tekintélyes török cégek, amelyek úgy ismertek világszerte, mint professzionális befektetők

– mondta Törökország podgoricai nagykövete.

Songül Ozan természetesen nem kételkedett abban, hogy a podgoricai kormány döntése összhangban lesz a montenegrói törvényekkel, hozzátette azonban, hogy a törökök bizakodók.

Török invázió

Tavaly év végi adatok szerint Montenegróban 2097 olyan vállalkozás tevékenykedett, amelyben 2863 török állampolgár vagy cég jelent meg alapítóként.

A törökök leginkább a tengerparti Budvát kedvelik, ott 1048 török cég vert sátrat, miközben a fővárosban, Podgoricában csak 609.

A növekedés szembetűnő, hiszen 2015-ben csak 29 török cég telepedett meg Montenegróban, 2016-ban 71, 2017-ben 435, tavaly pedig 1545. A számok magukért beszélnek.

Mindebből következik, hogy a törökök gyakran vásárolnak ingatlanokat Montenegróban, amiben már megelőzték az oroszokat. A jelek szerint a törökök ezúttal megnyerik a sokadik orosz-török háborút, és hamarosan beveszik magukat Montenegróba.

A BALK alapján. Az eredeti cikk itt érhető el.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Óriási bejelentés a NOB-tól: tízezer dollárra emelték az olimpikonok elismerését
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 19:14
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) új támogatási programot hozott létre, melynek révén a játékokon részt vevő sportolók fejenként 10 000 dolláros támogatásra lesznek jogosultak.
Makro / Külgazdaság TASZ: gond van a 12 éves képviselői mandátumlimit időzítésével
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 15:09
Lehet beszélni a korlátozásról, de még nincs itt az ideje a döntésnek, a 12 éves képviselői mandátumlimitet ki kell venni a mostani Alaptörvény-módosításból – áll a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) blogposztjában. 
Makro / Külgazdaság Nem mindennapi, ami a benzinkutakon történik
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:19
A nagykereskedelmi árak már két napja bebetonozódtak.
Makro / Külgazdaság Felmondja a minisztérium Balásy Gyula cégeinek szerződéseit – a közpénz védelmében
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 13:02
Súlyos kockázatokat látnak a szerződések teljesítése körül.
Makro / Külgazdaság Árakat emel a Szerencsejáték Zrt.: drágább lesz lottózni, de mennyivel lehet többet nyerni?
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 12:37
Három év után emelnek árakat, nem csak a lottó drágul.
Makro / Külgazdaság Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 11:12
Az ING szakértői erre számítanak.
Makro / Külgazdaság Erre jutottak egymással a Visegrádi Négyek
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 09:22
Szoros együttműködésre törekszenek.
Makro / Külgazdaság Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 08:44
A Mol terhei nőnének az új javaslat értelmében.
Makro / Külgazdaság Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
Kollár Dóra | 2026. június 24. 05:44
Elindult a nyári szezon a szomszédos országban.
Makro / Külgazdaság A Visegrádi Négyek Magyarországon találkozott, a hétéves EU-s költségvetés kiemelt téma volt
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 19:51
A Visegrádi Négyek (V4) magyarországi csúcstalálkozója után tartottak közös tájékoztatót a miniszterelnökök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG