2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Nem jött be a magyar kormány számítása több ponton sem.
Fotó: EPA/Olivier Douliery

Semmi nem utal arra, hogy Orbán Viktor és Donald Trump négyszemközt is találkozna a csütörtöki NATO-csúcson Brüsszelben, pedig korábban nagyon bíztak benne a magyar kormányban – írja az MNO.

A lap még decemberben írta, hogy magyar kormányzati remények és elképzelések szerint az idei év első felében globális szinten is fontos vezetőkkel találkozhat Orbán Viktor, konkrétan Vlagyimir Putyinnal és Donald Trumppal. Putyin valóban eljött Budapestre februárban – és két hete Pekingben ismét találkozott vele a magyar kormányfő, és nemcsak vele, hanem Aljakszandr Lukasenka belarusz elnökkel is –, Donald Trumppal viszont távolabbinak tűnik egy négyszemközti találkozó lehetősége, mint valaha.

Pedig magyar részről nagyon bíztak benne, hogy a csütörtökön Brüsszelben sorra kerülő NATO-csúcson összejön egy Orbán–Trump-találkozó, legalább ennyi, ha addig nem érkezik meghívás a magyar miniszterelnök részére a Fehér Házból. Arról ugyanis maga a kormányfő beszélt még november végén a Világgazdaságnak, hogy telefonbeszélgetésük során meghívta őt az amerikai elnök Washingtonba.

Ha nem lett volna a CEU ügye

Az éve elején persze még senki nem számított arra, hogy a lex CEU és a civil szervezeteket megbélyegző törvénytervezet fogja majd beárnyékolni a kétoldalú kapcsolatokat.

A kormány egyértelműen elkalkulálta magát az amerikai reakciókat illetően, a tervezetek napvilágra kerülése rögtön határozott ellenkezést váltott ki az ottani külügyből, a héten pedig kifejezetten kemény hangú levelet írtak ismét, a lex CEU felfüggesztését sürgetve.

A válasz magyar részről is határozott volt, Szijjártó Péter külügyminiszter azt mondta, csak az amerikaiak nem képesek felfogni, hogy miről is szól a törvény. A nyilatkozat hangnemét illetően a Magyar Nemzet egy diplomáciai forrása úgy fogalmazott: az tükröződik belőle, hogy a magyar fél sem bízik már a kapcsolatok gyors javulásában, ezért „minden mindegy alapon kommunikál”.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Minden magyar iskolásnak 100 ezer forintot ígért Magyar Péter, a többieknek pedig 8 ezer milliárdot
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 18:11
Belföldön is lenne iskolakezdési támogatás. Vagyonadó, igazságos adórendszer, uniós pénzek 200 ezer forint a nyugdíjasoknak – ezeket ígéri Magyar Péter.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: elkezdték emelni az árakat a légitársaságok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 16:46
Az iráni háború hatására az európai légitársaságok is emelik az árakat. De ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint a kasszakulcsot kérik tőle
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:24
Beszédet mondott a nemzeti ünnepen a kormányfő.
Makro / Külgazdaság Újra atomot kaphat Bajorország
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 13:27
Mini erőművek telepítését tervezi a tartományi kormány.
Makro / Külgazdaság Az utolsó pillanatban visszavonulót fújt az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 12:37
Mégis maradhat a szankciós listán két orosz oligarcha.
Makro / Külgazdaság Közel négy évvel él tovább egy budapesti, mint egy észak-magyarországi ember
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:51
Hatalmasak a különbségek.
Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG