2p
Tíz területen lehet idén bányászati koncessziós jogra pályázni - kilenc helyen szénhidrogént, egy helyen geotermikus energiát lehet kutatni.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A szektor befektetői idén ismét tíz magyarországi területre nyújthatnak be pályázatot bányászati koncessziós jog megszerzésére. Szénhidrogén-kutatás, -feltárás és -kitermelés céljából 9 területre (Békéssámson, Drávapalkonya, Fedémes, Hatvan, Körösladány, Őrség, Somogybükkösd, Somogyvámos és Tab), míg geotermikus energia kutatására, kinyerésére és hasznosítására Gádoros területre jelent meg új felhívás - közölte a Privátbankár.hu-val a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.

A pályázati kiírások a kitöltött koncessziós pályázati azonosító lap benyújtásával, területenként nettó százezer forintos vételáron vásárolhatók meg. A kiírások átvételére a pályázat benyújtási határidejét megelőző napig van lehetőség.

Az egyenlő elbírálást biztosító magyar nyelvű pályázati eljárásban továbbra is részt vehet bármely belföldi vagy külföldi természetes személy valamint szervezet, akár közös ajánlattétel keretében is.

A geotermikus koncesszió a szerződés hatályba lépésétől számított 35 évig, a szénhidrogén kutatási területeknél 20 évig tart. Amennyiben a nyertes pályázó valamennyi kötelezettségét szerződésszerűen és késedelem nélkül teljesíti, az elnyert koncesszió egy alkalommal, a koncesszió eredeti időtartamának legfeljebb a felével, pályázat kiírása nélkül is meghosszabbítható.

Olajat vagy geotermikus energiát keresne? Itt vannak a friss pályázatok részletei >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Dőlnek a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
Makro / Külgazdaság Az amerikai védőpajzsra és az elszálló hiányra reagált Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:55
A friss devizakötvény-kibocsátásról és az elszálló költségvetési hiányról is nyilatkozott a nemzetgazdasági miniszter.
Makro / Külgazdaság Mindenkit megleptek a németek, ez nekünk is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:10
Németországban az elemzők által várt csökkenés helyett 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés novemberben, havi alapon – közölte a német statisztikai hivatal (Destatis) pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Bejött a tavalyi Black Friday az online boltoknak: óriási a bővülés
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:30
Miközben a kiskereskedelmi forgalom volumene alig változott októberről novemberre, az internetes és csomagküldő kiskereskedelem 12 százalékkal bővült az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Rég volt ilyen, közel hároméves csúcson a kínai infláció
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:15
De így is hihetetlen, mennyire alacsony.
Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG