2p
Változott egy közvélemény-kutatás szerint az ország európai uniós tagságról szóló népszavazás eredményének megítélése Nagy-Britanniában.
Kép forrása: EPA

Ezzel most már gyakorlatilag ugyanannyian mondják, hogy hiba volt a kilépésre szavazni, mint ahányan még mindig helyes döntésnek tartják. A YouGov közvélemény-kutató központ felmérése szerint a megkérdezettek 45 százaléka mondta azt, hogy jó döntés született a június 23-i népszavazáson, míg 44 százalék vélekedett ezzel ellentétesen. Egy héttel ezelőtt még 46-42 volt ez az arány.

Nagy-Britannia várható kilépése az Európai Unióból erős megosztottsághoz vezetett a különböző korosztályok között, amelyek közül a 18-24 évesek mindössze 27 százaléka vélekedett úgy, hogy helyes döntés a távozás.

A 25 és 49 év közöttieknél 35 százalék, az 50 és 64 év közöttiek esetében 56 százalék, a 65 év felettiek körében viszont már 61 százalék támogatja a kilépést. Londonban a lakosság 52 százaléka szerint született hibás döntés a referendumon.

A Brexit gazdasági következményeit tekintve tízből négy megkérdezett vélekedett úgy, hogy nehezebb lesz boldogulni az EU-n kívül, 37 százalék viszont nem számít drámai következményekre.  A legtöbben még mindig úgy vélik, hogy a távozás révén csökken majd a bevándorlás: 47 százalék számít erre, 37 százalék viszont arra, hogy nem lesznek komoly változások ezen a téren.

A kormányt szeretik

A YouGov az utóbbi évtizedek kormányfőinek megítélését is megmérte. A konzervatív kormány éléről az EU-népszavazás után leköszönt David Cameron a második legjobb értékelést kapta Margaret Thatcher után.

A válaszadók 32 százaléka tartja őt jó vagy kiváló miniszterelnöknek, míg a szintén konzervatív Thatchert 43 százalék. Tony Blair volt munkáspárti kormányfőről 20 százalék, a konzervatív John Major esetében pedig 14 százalék vélekedett így, a legkevesebben - kilenc százalék - pedig a szintén munkáspárti Gordon Brownt sorolták ebbe a kategóriába.

A felmérés szerint kis mértékben - 43 százalékról 38-ra - gyengült az új kormányfő, Theresa May népszerűsége a pártja támogatóinak körében. Három százalékkal 31 százalékra nőtt viszont a Munkáspárt szimpatizánsainál. A volt belügyminiszter továbbra sem tudja megszerezni az 50 év alattiak támogatását: a 18-24 évesek között a Labour 27 százalékkal, a 25-49 évesek körében hat százalékkal vezet a toryk előtt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elárulta a szakértő, hogy miben a legerősebbek és a leggyengébbek a magyar cégek – Interjú
Imre Lőrinc | 2026. július 4. 10:24
A magyarországi kis- és középvállalkozások szakmai tudása kiemelkedő, de hatékonyságuk alapján az európai uniós mezőny alján találhatók – mondta el a Privátbankárnak adott interjúban a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója. Fehérváry Tamást az Ipar Napjai szakkiállításon arról is kérdeztük, hogy az új kormányzati ciklusban hogyan lehetne átalakítani a támogatott hitelek rendszerét, ami részben már el is indult, a Széchenyi Kártya Program likviditási célú hiteleinél ugyanis eltörölték a 3 százalékos kamatplafont.
Makro / Külgazdaság Teljesen leáll a debreceni Semcorp-fóliagyár, amíg nem javítják meg a tűzoltó-berendezést
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 18:11
A tűzvédelmi hatóság azonnali hatállyal minden tevékenységet megtiltott a Semcorpban.
Makro / Külgazdaság Újabb számokat posztolt az államtitkár Szijjártó Péter magángép-bérléseiről
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:44
A korábbi külügyminiszter eddig nem reagált arra, hogy négy év alatt 4 milliárd 865 millió forintot fordított bérlésre.
Makro / Külgazdaság Elviselhetetlen volt a hőség Belgiumban, nagyot ugrott a halálozások száma
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 16:01
Szombaton tetőzött a hőhullám Belgiumban, csak aznap 572 halálesetet tulajdonítottak a hőségnek. Összesen 1222-vel többen haltak meg az erre az időszakra vonatkozó átlagnál.
Makro / Külgazdaság Ismét támogathatja az elektromosautó-vásárlást a kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 14:29
Megjöttek az uniós források, a Helyreállítási Alapból pedig zöldítenék a vállalkozók autóflottáit. 
Makro / Külgazdaság Itt az első nagy projekt a feloldott európai uniós forrásokból: Vitézy Dávid jelentette be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:30
Aláírta a budai fonódó villamoshálózat folytatásának 32,2 milliárd forint értékű európai uniós támogatási szerződését Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
Makro / Külgazdaság Megállt a vészjósló folyamat a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 11:40
Szombattól nem változik sem a benzin, sem a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a Magyar Péter által felvázolt rémisztő hiánnyal kapcsolatban Kármán András
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 11:19
A pénzügyminiszter a Magyar Hangnak adott interjút.
Makro / Külgazdaság Gajdos László keményen üzent az akkugyáraknak, egy új főhatóság jöhet
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 09:10
Szeptemberben egy új, az akkumulátorgyárakat kiemelten szigorúan ellenőrző főhatóság felállítását tervezi a kormány.
Makro / Külgazdaság Örülhetnek az autósok, az év végéig még tovább eshetnek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 08:58
Az amerikai székhelyű Citigroup szerint az év végére akár 60 dollárig is csökkenhet a Brent olaj ára, miután fokozatosan megszűnnek a Hormuzi-szoros körüli ellátási zavarok, és ismét a piaci fundamentumok határozzák meg az árakat. A befektetési bank ezzel több más nagy pénzintézethez hasonlóan további áresésre számít az olajpiacon, írja a Bloomberg.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG