3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Brutálisan felgyorsult az Amazonas-vidék erdőirtása, mióta Jair Bolsonaro vezeti Brazíliát. A tények ismertetése azonban árt az ország hírnevének, ezért előtte egyeztetni kéne a kormánnyal, mondja Bolsonaro.
Illusztráció.

Jair Bolsonaro brazil elnök ismét bírálta vasárnap az Amazonas őserdeit figyelő nemzeti űrkutatási ügynökséget, kijelentve, hogy legutóbbi jelentésük az erdőirtások ütemének gyorsulásáról árt Brazília hírnevének, miközben a tengerentúlon "betegesen rettegnek" Dél-Amerika legnagyobb országának környezetvédelmi állapotai miatt.

A brazil űrkutatási ügynökség (INPE) közlése szerint a műholdas adatok előzetes értékelése azt mutatja, hogy július első felében ezer négyzetkilométernyinél is több erdőt veszített el, 68 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában. Az ilyen jelentéseket az ügynökségnek egyeztetnie kellene vezető kormányzati tisztségviselőkkel - mondta Bolsonaro, akinek kormánya lazított az Amazonas-vidék hasznosításának szabályozásán.

"Ilyen egyszerű módon közzétenni ezeket, ahogy azt tették, nehéz helyzetbe hozza Brazíliát" - mondta a radikálisan jobboldali elnök a G1 brazil hírportálnak adott nyilatkozatában.

Bolsonaro politikája a környezetvédők bírálatát váltotta ki, és Norvégia, valamint Németország kilátásba helyezte, hogy megvonják támogatásukat az Amazonas Alaptól, amelyet 2008-ban hoztak létre az amazonasi erődirtások elleni küzdelem finanszírozására.

A közelmúltban több brazil miniszter is visszavágott a bírálóknak, Bolsonaro pedig egy külföldi újságíróval folytatott minapi beszélgetésben kijelentette, hogy az Amazonas csakis Brazíliáé. "Az Amazonas Brazíliáé és nem a maguké. Maguk lerombolták a saját ökoszisztémájukat, és (közben) csak tőlünk követelnek" - mondta.

Az elnök két nappal azután tett megjegyzést az INPE adatközlésére, hogy nyilvánosan megkérdőjelezte az ügynökség adatainak megbízhatóságát, és azt mondta, úgy érzi, hogy az "valamilyen nem kormányzati szervezet érdekeit szolgálja", nem pedig Brazíliáét.

Ricardo Galvao, az ügynökség igazgatója az elnök mindkét kijelentését visszautasította az Estado de Sao Paulo című újságban szombaton megjelent interjújában. Galvao sértőnek nevezte azt a sugalmazást, hogy manipulált adatokat közölnének, megjegyezve, hogy számaikat mindig nyilvánosságra hozzák és publikálják nemzetközi tudományos folyóiratokban. Hozzátette, hogy csakis Brazília érdekében dolgozik. "Sohasem álltam kapcsolatban nem kormányzati szervezetekkel. Soha nem kaptam fizetést kívülről. Soha más juttatást nem kaptam, csak a köztisztviselői fizetésemet" - hangsúlyozta.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
Makro / Külgazdaság Rég nem látott lendület az autópiacon, Magyarország is nagyot ugrott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:49
A közép-kelet-európai autópiacon az új autók értékesítése csaknem egy százalékkal haladta meg a koronavírus-járvány előtti, 2019 első félévi volument az idei első fél évben, míg az Európai Unió egésze továbbra sem tért vissza a járvány előtti szintre – derül ki az AutoWallis legfrissebb, csütörtökön bemutatott autópiaci elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Újabb milliárdok szabadulhatnak fel a magyar vállalkozásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:02
Folytatódhat a Demján Sándor Tőkeprogram.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet egy rég nem látott szint az államadósságnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:13
Hatéves csúcs jöhet év végére.
Makro / Külgazdaság Vége: becsukja a NER három híres alapítványát a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:44
A vagyon visszakerül az államhoz, együttesen százmilliárdos tételben kapott közpénzt a három KEKVA.
Makro / Külgazdaság Rálépett a fékre, de még így is bezsebelt 67,5 milliárdot a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:28
Csak egy kategóriában fogadtak el több ajánlatot az előzetesen meghirdetettnél.
Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG