3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Szép kis diplomácia vihar keveredett egy telefonbeszélgetésből - az egyik főszereplő természetesen Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke.
Donald Trump nem hisz a fülének - a fotó akkor készült, amikor az Egyesült Államok elnöke Ausztrália miniszterelnökével tárgyalt telefonon. Nem sokkal később állítólag le is csapta a kagylót. Fotó: EPA / Pete Marovich

A vonal másik végén az ausztrál miniszterelnök volt - a két vezető meglehetősen kemény szavakat váltott, és a végén Trump állítólag le is csapta a telefont - a beszélgetést egy órásra tervezték, de mindössze 25 perc után véget ért.

A telefonbeszélgetés még a múlt hét szombatján történt, és a kiszivárgott hírek szerint akkor vált igazán élessé, amikor Malcolm Turnbull miniszterelnök emlékeztette Trumpot, hogy be kell tartania a menekültek ügyében kötött egyezményt, és Amerikának be kell fogadnia 1250 menekültet egy ausztrál táborból.

Trump szerdán (szokás szerint) a Twitteren borult ki, és azt írta, megvizsgálja azt a hülye megállapodást, amit az Obama adminisztráció kötött.

Trump egyébként állítólag azt is Turnbull fejéhez vágta, hogy aznap már négy ország vezetőjével tárgyalt telefonon (köztük Vlagyimir Putyinnal), de az ausztrál miniszterelnökkel folytatott beszélgetés a legrosszabb mind közül. A Washington Post beszámolója szerint "érvei" között az szerepelt, hogy Ausztrália olyan embereket akar Amerikába küldeni, akik között ott lehetnek a következő bostoni robbantók, és egyébként is, a jelenlegi helyzetben (amikor Trump épp kitiltotta az országból a menekülteket és jónéhány muszlim ország lakóit) politikai gyilkossággal érne fel, ha 1250 muszlimot fogadna be az országba.

Trumptól egyáltalán nem áll távol, hogy más országok magasrangú vezetőivel otrombán bánjon, Ausztrália viszont szoros szövetségese az Egyesült Államoknak - a két ország megosztja egymással információit, diplomáciai támogatást nyújtanak egymásnak és vállvetve harcoltak többek között Irakban és Afganisztánban is.

A beszélgetés kimenetelére mindenesetre nem egyformán emlékeznek a vezetők. Trump tweetje alapján arra készül, hogy felülvizsgálja a megállapodást, Turnbull szerint viszont az Egyesült Államok elkötelezett a megállapodás betartása és fenntartása mellett.

Érdemes végül megnézni a Daily Mail videóját arról, hogyan kerüli el a választ a telefonbeszélgetés részleteire vonatkozó kérdésekre Turnbull:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Égető problémára lehet megoldás a bevándorlás?
Kollár Dóra | 2025. május 11. 17:11
A kedvelt nyaralóhelyek munkaerőpiacán is megjelent a hiány.
Makro / Külgazdaság Fordulat a vámháborúban: megegyezik Amerika és Kína?
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 15:23
Trump optimistán nyilatkozott.
Makro / Külgazdaság Donald Trump elhagyja Amerikát – óriási üzleteket üthet nyélbe
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 08:54
Újraválasztása óta második hivatalos külföldi útjára készül.
Makro / Külgazdaság Azért van egy dolog, amiben jót tett Trump a kínaiakkal
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 12:40
Áprilisban folytatódott a fogyasztói és termelői árak csökkenése Kínában a nemzeti statisztikai hivatal szombati jelentése alapján, ami a vámháborúnak is betudható.
Makro / Külgazdaság László Csaba: Meglepődnék, ha nem kattana bilincs az MNB-alapítványok miatt valakinek a csuklóján
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. május 10. 10:43
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a május 7-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 75. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Csak remélhetjük, velünk is azt teszik az amerikaik, mint a németekkel
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 10:20
Megerősítette Németország lehetséges legjobb osztályzatát a Moody's, amely május végén dönt Magyarország hitelminősítéséről.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, mi történik a hazai benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 08:13
A közép- és kelet-európai régión belül a gázolaj már csak Ausztriában drágább, mint nálunk – derül ki a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk friss Mfor Üzermanyagár-figyelőjéből.
Makro / Külgazdaság Bődületes nagyságúra nőtt Kína devizatartaléka
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 17:41
Kína devizatartaléka, amely a legnagyobb a világon, áprilisban tavaly szeptember óta a legmagasabbra szintre, 3282 milliárd dollárra nőtt a márciusi 3241 milliárd dollárról – közölte az ország devizafelügyelete (SAFE).
Makro / Külgazdaság Az árrésstop ugyanúgy visszaüthet, mint tette azt az árstop?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 15:21
A vártnál magasabb áprilisi inflációs adatra a Nemzetgazdasági Minisztérium és az Országos Kereskedelmi Szövetség mellett reagáltak az elemzők. 
Makro / Külgazdaság Csak nem rólunk vesznek példát az olaszok?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 12:47
Nemcsak nálunk mérséklődött az ipari termelés csökkenése márciusban, hanem a dél-európaiaiknál is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG