2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Kezdeti vonakodása ellenére Málta is csatlakozott az Európai Ügyészséghez, amely így az úgynevezett uniós megerősített együttműködés huszonkettedik tagállama lett.

Az Európai Bizottság kedden jóváhagyta Málta belépését, kevesebb mint egy héttel azután, hogy Hollandia esetében is így járt el.

Harc a korrupció ellen

Vera Jourová uniós igazságügyi biztos üdvözölte a lépést. Szerinte minél több tagország csatlakozik, annál hatékonyabb lesz az ügyészi hivatal. Emellett pedig ismételten felszólította az eddig kimaradó államokat arra, hogy csatlakozzanak a korrupcióellenes szervezethez.

Az Európai Ügyészség a határokon átnyúló korrupciós és csalási bűneseteket göngyölíti majd fel. Nyomozhat, vádat emelhet, bíróság elé állíthat elkövetőket, és gyakorlatilag hidat képez az európai és a nemzeti szintű bűnüldözési szervek között. Csak a határokon átnyúló hozzáadottértékadó-csalás évi mintegy 50 milliárd eurós bevétel-kiesést okoz az EU-ban, közölte korábban az Európai Parlament.

A hivatalnak legkésőbb 2021 elején meg kell kezdenie működését. A főügyészt és az európai ügyészeket várhatóan 2019-ben fogják kinevezni.

A magyar kormány nemet mondott

Magyarország nem vesz részt az együttműködésben. A kormányzati álláspont szerint jelenleg is megvannak azok az intézmények, amelyek eljárhatnak az EU pénzügyi érdekeit sértő bűncselekményekkel szemben, és egy új hivatal létrehozása ezen jól működő szervezetek meggyengítésével járna.

Magyarország mellett még Lengyelország és Svédország jelezte, hogy ebben a formájában nem támogatja az ügyészség létrehozását. Dánia, Írország, valamint a jövőre az EU-nak várhatóan búcsút intő Egyesült Királyság pedig egyébként sem vesz részt a bel- és igazságügyi együttműködésnek ezen a területén.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olajpiac: egy békemegállapodás sem hoz áttörést
Király Béla | 2026. május 28. 05:42
Az elmúlt napokban pozitív hírek érkeztek Irán és az Egyesült Államok közötti tárgyalásokról, ám az áttörés továbbra is várat magára. Az olajpiac a hétvégi fejleményekre eséssel reagált, ám kedden már ismét emelkedést láthattunk. A szakértők szerint, ha megnyílna a Hormuzi-szoros, az is csak hosszabb távon hozhat megoldást.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is érdeklődött a jegybank és a kamara által alapított koalíció iránt
Imre Lőrinc | 2026. május 27. 18:01
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 51. küldöttgyűlését szerdán rendezték meg a Novotel Budapest City hotelben. Az MKIK elnöke, Nagy Elek mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, Varga Mihály is beszédet mondott, majd egy emlékérmét is átadott, amit a jegybank a kamara alapításának 175. évfordulója alkalmából bocsátott ki.
Makro / Külgazdaság Nem véletlenül vesz Kanada svéd repülőgépeket a Boeingek helyett
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 16:45
Mark Carney kanadai miniszterelnök bejelentette szerdán, hogy Ottawa a svéd Saab cégtől vásárol korai figyelmeztetésre szolgáló katonai repülőgépeket, és mellőzi az amerikai Boeing konkurens ajánlatát. Hangot adott annak, hogy Kanada csökkenteni kívánja függőségét az amerikai védelmi ipartól.
Makro / Külgazdaság Financial Times: Kong az ürességtől Trump Béketanácsának pénzügyi alapja
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 15:19
Szinte semmi nincs a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrejött Béketanács hivatalos pénzügyi alapjában, és a szerveződés jogi és politikai bizonytalanságok miatt nem tud hozzákezdeni fő céljának, a Gázai övezet újjáépítésének megvalósításához – írta szerdán a Financial Times.
Makro / Külgazdaság Ahol nincs vagyonadó, öröklési és ajándékozási illeték – de adózni kell a nyugdíj után
Elek Lenke | 2026. május 27. 14:57
A vagyonadó – szinte minden országban – része volt és ma is az a politikai csatározásoknak, főleg a baloldal részéről. Ugyanakkor, van ahol rájöttek, hogy egyrészt léteznek hátrányai – egyes cégek kivonulnának a piacról és csökkenne a munkahelyek száma –, másrészt egyszerűbb más módon megadóztatni a jövedelmeket és emelni az állam bevételét.
Makro / Külgazdaság Elképesztő dolog történik a benzinkutaton csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:11
Jelentős mértékű árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Még két államtitkári pozíció kelt el szerdán
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:04
Több szabadságot és bizalmat ígérnek az oktatásban.
Makro / Külgazdaság Ezek a legértékesebb kínai cégek
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 12:17
Tovább növelte előnyét az eddigi listavezető.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 11:36
Az államtitkár szerint ez a döntés egyben hitvallás is.
Makro / Külgazdaság Miért nem akar találkozni Magyar Péterrel Ursula von der Leyen?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:56
Nem biztos, hogy összejön a miniszterelnök által csütörtökre ígért találkozó. Csúszhat a befagyasztott uniós források felszabadítása is?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG