3p
Budapesten gyakorlatilag teljesen leáll a kulturális élet, a legnagyobb koncertek, színházi előadások elmaradnak vagy új időpontot keresnek majd neki. Nem biztos, hogy mindenki visszakapja a jegyárat.

A cikk eredetileg az mfor.hu-n jelent meg.

Rendkívüli jogrendet, veszélyhelyzetet hirdetett a kormány az ország teljes területére a koronavírus-járvány miatt. Ennek egyik eleme, hogy megtiltják a 100 főnél nagyobb beltéri és 500 főnél nagyobb kültéri rendezvények megtartását. Ezen rendezvények esetében a rendezők és szervezők felelőssége, hogy ne tartsák meg azokat. Budapest legnagyobb rendezvényhelyszínei azonnal reagáltak: minden esemény elmarad.

"Tervezetten 2020. május 31-ig megvalósuló díjtalan programok elmaradnak. Lehetőségeink szerint egy későbbi pótnapot egyeztetünk. Az új időpontra érvényesek lesznek a már megvásárolt jegyek" - közölte a MomKult kulturális központ. A jegyek árát is visszafizetik. Elmarad többek között Charlie, a Budapest Bár koncertje és számos más program. A Nemzeti Színház is közölte: a rendelkezés visszavonásáig nem tartja meg előadásait. A Madách Nemzetközi Színházi Találkozót (MITEM) a Nemzeti Színház az Emberi Erőforrások Minisztériuma ajánlására későbbi időpontra halasztja. A Művészetek Palotája (MüPa) egyelőre nem ilyen drasztikus: egyelőre 2020. március 31-ig az előadásait nem tartja meg. A megvásárolt jegyeket a Müpa visszaváltja, ennek módjáról hamarosan tájékoztatják a közönséget.

A fiatalok körében kedvelt A38 hajó is lefújta minden nagyobb koncertjét. "Sajnálattal értesítjük közönségünket, hogy a kormány által elrendelt veszélyhelyzetre való tekintettel – miszerint a koronavírus terjedésének megelőzése miatt Magyarországon határozatlan ideig tilos 100 főnél nagyobb befogadóképességű nyilvános rendezvényeket tartani zárt téren – az A38 Hajó vonatkozó programjai halasztásra kerülnek. Nagy erőkkel dolgozunk az érintett eseményeink újraütemezésén, addig is arra kérünk mindenkit, tartsa meg a jegyét, azok érvényesek maradnak az előadók későbbi fellépéseire" - írta az A38.

Ugyanakkor az A38 nem vállal felelősséget a hatókörén kívül eső, előreláthatatlan vagy elháríthatatlan rendkívüli körülmények (vis major) által okozott károkért, ideértve azt is, hogy a már meghirdetett program elmarad vagy nem teljes értékű. Ilyen eseményeknek minősül különösen, de nem kizárólagosan: a haláleset, természeti esemény, társadalmi esemény (háború, terrorcselekmény, sztrájk, tüntetés, járvány, szükségállapot, blokád, karantén).

A Budapest Aréna már korábban úgy döntött, hogy a koronavírus miatt elmarad a 2020. március 15-ére tervezett Red Bull Pilvaker. A jegyirodákban vásárolt belépőjegyeket a vásárlás helyén lehet visszaváltatni, 2020. május 10-ig. A visszaváltáshoz szükséges az eredeti belépőjegy és a vásárlást igazoló nyugta vagy számla bemutatása. Az Aréna programjait átnézve azonban kiderült, hogy március 20-ig elmarad még a Republic, az Apostol és Carlos Santana koncertje is. Reagált a Várkert bazár is: március végéig minden programot törölnek. "Az online vásárolt jegyek visszaváltásáról az Interticket Kft. küld értesítést a vásárlóknak, míg a Várkert Bazár jegypénztáraiban megvásárolt jegyek az előadás dátumától 14 napon belül válthatóak vissza a Déli Palotában található jegypénztárunkban" - közölte az intézmény.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Előreléptünk egy fontos összehasonlításban, de így sem lehetünk elégedettek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 11:49
Hiába utasítottunk magunk mögé júliusban a júniusban még előttünk végzett országok közül kettőt, így is a 23. helyen állunk a 27 EU-tagország között az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat által számolt harmonizált fogyasztóiár-indexek összevetésében.
Makro / Külgazdaság A kínai jegybank nem változtatott az éves és az ötéves kamatfokon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 20. 08:40
A kínai központi az elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott a bank és az ötéves kamat szerdán.
Makro / Külgazdaság Hosszú idő után lehet őszintébb Orbán Viktor mosolya
Csabai Károly | 2025. augusztus 20. 06:11
Az adataikat cikkünk megjelenéséig közlő 40 európai állam éves inflációs rangsorában ugyanis viszonylag nagyobbat lépett előre Magyarország, miután a júniusihoz képest 0,3 százalékponttal lassuló pénzromlás mellett az eddig előttünk lévők közül többen is az előző havinál gyengébb adattal rukkoltak elő. Ennek ellenére az az első ránézésre furcsaság fordult elő, hogy az egyik leghatékonyabb antiinflációs ellenszerrel, a kamatemeléssel egyetlen kontinentális jegybank sem élt, sőt öten még szigorítottak is. Emellett egyéb érdekességek is kiderülnek a legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképből.
Makro / Külgazdaság Rémisztő mértékben emelkedik az államadósság
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 14:50
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a második negyedévben elérte a GDP 76 százalékát.
Makro / Külgazdaság Ősszel lesújt a Fidesz ellehetetlenítési pallosa? Martin József Péter lesz a Klasszis Klub Live vendége
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 13:21
A közgazdász, szociológus, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója augusztus 27-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Trump elégedett lehet: az S&P nem rontott a hitelminősítésen
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 10:21
Az S&P megerősítette az Egyesült Államok „AA plusz” besorolását.
Makro / Külgazdaság Trump: jöhet a béke, hármas találkozó készül Zelenszkijjel és Putyinnal
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 19. 06:24
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.
Makro / Külgazdaság 200 forintos euró? Ilyen sajnos csak a vécében létezik, készpénzben
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 20:22
Mit üzen a szabályosan működő magyar cégeknek a Ruszwurm évtizedekig elhúzódó ügye? Erről is beszélgetett a Trend FM reggeli műsorában munkatársunk. Emellett szóba kerültek a turistákat fenyegető veszélyek és az azok elleni védekezési lehetőségek is.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton elárulta: szocho csökkentést kértek a kormánytól
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 15:41
A miniszter fontos egyeztetésen járt.
Makro / Külgazdaság Befékeztek az euróval rendelkező országok
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 18. 12:34
Az euróövezet külkereskedelmi többlete a vártnál kisebb lett júniusban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG