4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Továbbra is Csányi Sándor a leggazdagabb magyar, a száz legvagyonosabb közé kerüléshez az idén 5,3 milliárd forint kellett - derül ki a Napi.hu kiadásában a jövő hét közepén napvilágra kerülő listából, amely ezúttal befolyás-barométert is készített.
Továbbra is Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, számos agrárcég tulajdonosa a leggazdagabb magyar - derül ki az idén 13. alkalommal, ám (számításaink szerint immár 4. kiadónál) megjelenő  "A 100 leggazdagabb" című összeállításból, amelyet az idén a Napi.hu jegyez kiadóként.

A kezdetektől Szakonyi Péter által irányított gyűjtőmunka eredményeképp napvilágot látó összeállításban a listát 2011. óta vezető Csányi Sándort Bige László, a Péti Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa követi, a harmadik helyen - jelentős lemaradással - az online erotikus szolgáltatásokból meggazdagodott Gattyán György áll. Mindhárom érintett jövedelme szépen gyarapodott az elmúlt évben, a legkomolyabb előretörést a Napi.hu becslése Bige Lászlónál jelez -  hirtelen előrelépése új színt ad a Nitrogénművek körüli csatározásnak.  A Csányi előtt évekig a leggazdagabbnak számító Demján Sándor tehát a dobogóról is leszorult.

A pénz nem minden

A vagyon szerinti ranglista mellett idén első alkalommal található egy befolyás rangsor is a kiadványban. A vagyon nagysága ugyanis nem feltétlenül egyezik meg a befolyás mértékével és fordítva: vannak olyan befolyásos emberek, akik vélhetően nem rendelkeznek milliárdokban kifejezhető vagyonnal - befolyások a magyarországi gazdasági és társadalmi életre viszont jelentős. A 100 leggazdagabb idei listája mellé a Napi.hu egy - szubjektív - Befolyás-barométert is készített, ami a gazdasági és politikai szereplők befolyását együtt igyekszik meghatározni, és ez alapján egy alternatív sorrendet felállítani. A kiadó előzetes anyaga azt sejteti, hogy korántsem elég csak a pénz a boldoguláshoz - legalábbis a befolyásosság terén...

5,3 milliárd kell a tagsághoz

Az idei listára 5,3 milliárd forinttal lehetett felkerülni, szemben a 2013-as lista 5,1 milliárd forintjával. A listán szereplők összvagyona 2460 milliárd forint, ami 180 milliárddal, 7,9 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit, ami igazolhatja azt a tételt, hogy - legalábbis a magyar gazdaság krémjénél - már véget ért a válság, hiszen vagyonuk több, mint 6 százalékkal haladta meg a KSH fogyasztói árindexének növekedését. Az első, 2002-ben megjelent lista a 100 leggazdagabb összvagyonát még csak 632 milliárd forintra becsülte. Azóta ez a vagyon tehát megnégyszereződött. (Persze, a kimutatások zöme azóta is becslés, ám az évek alatt egyre több az információ, ami segíti a munkát.)

Kilenc új tag, de csak egy hölgy

A 100 leggazdagabb között továbbra is csak egyetlen hölgy van, a Consequit Csoportot vezető Kósa Erika. A Top 100-ba kilenc új tag érkezett, közülük a legelőkelőbb helyen Polony István, az Olajterv-csoportban tavaly  47 százalékos tulajdonrészt szerzett üzletember végzett. Két tavalyi nagy cégeladás nyomán került fel a listára Mészáros Csaba, aki a mérnöki szolgáltatásokat nyújtó Evopro-csoport egy részét értékesítette. Vinnai Balázs, aki a banki informatikai rendszerekkel foglalkozó IND-csoportot értékesítette - itt szintén egy multinacionális cég volt a vevő - szintén szerepel a 100 leggazdagabb között.

A kiadvány május 8-tól kapható majd meg a nagyobb újságárusoknál és postákon, a Libri üzleteiben, a Shopline-on, de elérhető lesz iPad-en is.

istáján szereplők összvagyona 2460 milliárd forint - ez 180 milliárddal haladja meg az egy évvel korábbit. Ez azt jelenti, hogy a 7,9 százalékos gyarapodás jócskán felülmúlta a 2013 egészében a KSH által mért 1,7 százalékos fogyasztói árindexet, azaz reálértéken bő hat százalékkal nőtt a magyar nábobok vagyona.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Reggel óta szinte töretlenül erősödött a forint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 19:02
364,31 forintra csökkent 18 órakor az euró árfolyama. 
Pénzügyi szektor Csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 18:47
Emelkedett az olaj és a földgáz ára is. 
Pénzügyi szektor Nagy üzlet végére tett pontot a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 18:42
Az osztrák versenyhatóság is jóváhagyta a CSG Defence részesedésszerzését a Rába Nyrt.-ben.
Pénzügyi szektor Megnyugodhatnak az Egyesült Államokban a júliusi inflációs adat láttán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 16:34
Az élelmiszer- és energiaárak alakulása továbbra is a figyelem középpontjában. 
Pénzügyi szektor Egy hónap múlva ismert lesz a hazai pénzügyi irány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 12:04
Szeptember 10-én Varga Mihály jegybankelnök és Kármán András pénzügyminiszter előadásával veszi kezdetét a 64. Közgazdász-vándorgyűlés Egerben. A hazai közgazdász szakma legnagyobb éves konferenciájára mintegy 700 közgazdászt vár az ország minden pontjáról és a határainkon túlról is a szervező Magyar Közgazdasági Társaság.
Pénzügyi szektor Többnyire nyereséggel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 19:05
Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 3,88 dollárral (4,41 százalékkal), 84,05 dollárra csökkent.
Pénzügyi szektor Vegyesen alakult hétfő estére a forint árfolyama
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 18:41
Kisebb volatilitástól eltekintve mérsékelt erősödés látszik a forint piacán.
Pénzügyi szektor Kedvező nemzetközi hangulatban történelmi csúcsra menetelt a budapesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 18:25
A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Pénzügyi szektor Elindul a Demján Sándor Tőkeprogram tőkebefektetéseinek végrehajtása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 16:10
Fejlesztenék a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességét. 
Pénzügyi szektor Újabb piacokat keres Albániában a 4iG, ezért járt Jászai Gellért Tiranában
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 20:17
A telekommunikáció után az energiapiacon is lát lehetőségeket a cégcsoport. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG