1p

Hamarabb hazhozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Míg reggel általános esés bontakozott ki a tőzsdéken, az árupiacokon, és zuhant az euró, addig délelőtt már határozottan javult a hangulat. Jelentős hírek érkeztek Ázsiából, és Európából is. Azonban a jó híreknek is több olvasatuk is lehet, emiatt könnyen fordulhat a befektetők kedve. Megállt a forint gyengülése.

A Standard and Poor's megadta az alaphangot

Erős eséssel kezdték a napot az ázsiai tőzsdék, gyengüléssel nyitottak az európai részvénypiacok, szakadt az euró, esett az olaj, és a réz ára kora reggel, miután a Standard and Poors több nagy bankot leminősített. Különösen erős volt az esés Kínában, ahol főleg az ingatlanpiaccal kapcsolatos részvények gyengültek, miután a legfrissebb elemzések nyomán egyre nő az aggodalom az aggodalom az ingatlanpiac helyzete miatt. A várakozások miatt a hatalmas ázsiai gazdaságban jövőre már érzékelhető áresés lehet a lakáspiacon, ami az amerikaihoz hasonlóan óriási hitelezésre épült.

Vegyes európai hírek

BREAKING

A piaci folyamatokat alaposan felkavarta a világ legnagyobb központi bankjainak délutáni bejelentése: összehangolt akció keretében segítik a bankközi dollárlikviditást - a hírre nagyot ugrottak a tőzsdeindexek - részletek >>

Ami viszont valamennyire tartotta a befektetőkben a lelket az részben a tegnap esti EU-megállapodás az EFSF feltőkésítéséről, és arról, hogy Görögország megkapja a hatodik mentőcsomagot. Az elmúlt napokban úgy tűnik az uniós vezetők elkezdtek egy irányba menni, és bár egyelőre a németek még ellenzik a közös kötvénykibocsátást, egyre valószínűbb, hogy valamilyen formában kénytelenek lesznek beleegyezni az euróövezet mentésének ebbe a formájába. Európával kapcsolatban most a legnagyobb aggodalom, hogy az olasz kötvénypiacon tegnap újabb csúcsra emelkedtek a hozamok. Most már több sajtóértesülés is közölte, hogy az IMF egy 400 milliárd euró körüli mentőcsomagot készít az olaszoknak. Ezt hétfőn még tagadta a Valutaalap.

„Kicit cípősz” kínai hír

A hirtelen hangulatjavulást délelőtt a kínai  jegybank 50 bázisponttal 21 százalékra csökkentette azt a rátát, amekkora mértékben a nagy kínai bankoknak tartalékolniuk kell. A bejelentés nagy meglepetés volt, ugyanis az elmúlt három évben a kínai pénzügyi kormányzat épp hogy emeltette a tartalékrátát, hogy ezzel visszafogja a durván elburjánzott hitelezést. Kína az utóbbi hónapokban egyre nagyobb aggodalommal figyeli a gazdasági növekedés ütemének lassulását. Korábban rendre a magas infláció jelentett gondot, most viszont nem lehet tudni, hogy mekkora a baj. Az, hogy az amúgy visszafogott kínai vezetés ilyen lépésre szánja el magát, azt is jelentheti, hogy a kínai pénzügyi, és politikai kormányzat már tud valamit, amit a piacok még nem.

Hua Csung-vej, a Huachung Securities pekingi elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy a bejelentés egy enyhítési ciklus kezdetét jelentheti. Mint mondta, a gazdasági növekedés lassul, és a tőkeáramlás is várhatóan tovább csökken, így több bank is likviditáshiánytól szenved. A szakértő ugyanakkor elmondta: a kamatszintek mérséklése egyelőre nem várható, mivel az jóval radikálisabb lépés lenne a mostani finomhangoláshoz képest. Hogy mennyire finomhangolásról van szó, egyelőre nem látszik. A legnagyobb baj Kínával, hogy nem átlátható, a kommunista tervgazdálkodás nem engedi, hogy a befektetők megismerjék a problémák mélységét.

Egyelőre megnyugodtak a piacok

A kínai bejelentés általánosan jó hatással volt a kockázatvállalási kedvre, ugyanis a befektetők abban reménykednek, hogy a döntés nyomán továbbra is Kína lehet a világgazdaság motorja. A dollár ismét gyengült, emelkedtek a nyersanyag árak, megállt a forint, és az OTP esése. Az eurót 310 – 311 forint körül jegyzik, szemben a reggeli csaknem 313 forintos árfolyammal. Az OTP 0,8 százalékos veszteségen áll, a BUX 0,5 százalékos pluszban van. Friss árfolyamokért ide kattintson.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 28180 28180 28650 -1,67% 0 0 11 088 151 740 HUF 2025-07-22 17:05:15
MOL 3020 3018 3044 -0,72% 0 0 912 196 672 HUF 2025-07-22 17:05:27
MTELEKOM 1770 1756 1778 -0,23% 0 0 281 786 222 HUF 2025-07-22 17:05:27
RICHTER 10260 10190 10280 -0,19% 0 0 1 040 533 900 HUF 2025-07-22 17:05:20
OPUS 586 586 595 -1,51% 0 0 61 445 398 HUF 2025-07-22 17:05:25
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Lehet, hogy inkább tegnap kellett volna megvenni az eurót a nyaraláshoz
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 07:20
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Óriásit zuhant egy autógyártó
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 06:23
Még így is rekordközelben zárt az S&P 500 amerikai tőzsdeindex.
Részvény / Deviza / Áru Ezzel kellett szembenéznie a forintnak
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 18:38
A bankközi piacon a magyar fizetőeszköz nem találta az irányt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP nem tudott az ár ellen küzdeni
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 18:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1028,22 pontos, 1,01 százalékos csökkenéssel, 100 310,98 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedéssel és eséssel is nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 16:58
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Most kiderül, kik fognak sírni és kik nevetni – kiteríti a kártyákat a Csodálatos Hetes is
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 15:35
Éjszaka beindul a német gyorsjelentési szezon, mostantól egyre többet tudunk majd meg az európai tőzsdei vállalatok hogylétéről – a kilátások meglehetősen visszafogottak. Amerikában is most indul be igazán a verkli, a Csodálatos Hetes első képviselői elárulják, hogyan sikerült az elmúlt negyedév – az előzetes elemzések szerint van rá esély, hogy a hétből csak öt paripa húz majd igazán.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP vezeti az esést a nagyforgalmú részvények közt
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,44 pontos nyitás után gyengült kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Mínuszban a tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 11:45
Minden vezető részvény árfolyama esett a budapesti parketten.
Részvény / Deviza / Áru Csak Londonban örülnek ma reggel a brókerek
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 09:25
A BUX emelkediéssel nyitott, de nem sokáig tartott a jó világ, a többi európai tőzsde is esik. 
Részvény / Deviza / Áru Varga Mihály kezében van ma a forint sorsa
Herman Bernadett | 2025. július 22. 06:20
A kamatdöntésre vár a forint, így áll most az árfolyam. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG