3p
Az IMF vezetője előbb megunta a banánt, mint trojkabeli társai, az Európai Bizottság és az euróövezeti pénzügyminiszterek: biztosította a világot, hogy remekül fog működni az euró, ha kilép egy renitens ország. Tegnap estek is szépen a görög papírok. Itthon bejött a spekulánsok álma: a nagy étvágyú állam viszi az Elműt és az Émászt, tépik is a papírokat.

Teljesen megszoktuk 4 hónap alatt, hogy ellentmondásos hírek érkeznek a görög ügyben. A Sziriza kormány szava egy kanyi vasat sem ér, ezt már az egész világ pontosan tudja. Ami zavaró, hogy néha európai vezetők nyilatkoznak ellentmondásosan: az egyik kimondja bátran, hogy ez nem mehet akármeddig és márpedig Grexit a vége, a másik siet nyugtatgatni, hogy a görög euró örök. Ettől persze a görög kormány megint elengedi magát, mondván úgyis bedobja a törülközőt a dekadens nyugat.

Most végre jött valaki, akinél ráadásul a legnagyobb pénz van, és ő jelentette ki, hogy elég volt. Ő nem fogja finanszírozni ezt a színjátékot, térjenek csak vissza a görögök a drachmához. És ami a lényeg, hogy biztosította a világot: kisebb döccenőkkel, de túljut az eurózóna ezen a megrázkódtatáson. És ha ő mondja, az azért jelent valamit, hisz neki eszközei is vannak arra, hogy ezt a folyamatot segítse, de általában amúgy is elég az IMF szava, mint gyakorlatilag a világ jegybankjának véleménye.

A görög papírokat jól megszórták, de más tőzsdék érdemben nem mozdultak: egyre kevésbé érdekli őket a görög ügy. Amerika egy egész kis esést hozott össze, Ázsia az erő jeleit mutatta, Európa nem mozdul, mintha az első igazi nyári hétvégére készülődnének.

Friss árfolyamok >>>

A BÉT is csendes, a kisebb papíroknál viszont van két jelentős esemény. Az egyik inkább csak szimbolikus, de a tőzsdének nagy öröm, hisz egy kellemetlen papírtól szabadul meg: ma látható a listán utoljára a BTel. A másik esemény már ténylegesen is sokkal érdekesebb: az állam, ahogy várható volt, lenyeli az Elműt és az Émászt, így jó eséllyel  a kisrészvényesek is eladhatják neki papírjaikat, mégpedig az egy részvényre jutó könyv szerinti értéken, azaz 23-24 ezer forint körül.

A papírok már tegnap megugrottak, és ma is masszívan 20 ezer forint fölött forognak. Sokan óriási forgalmat vártak bennük, de nem szabad elfelejteni, hogy meglehetősen kicsi a közkézhányad, és hogy sokan már bevásároltak erre az eseményre számítva (ezt mutatja az elmúlt fél év 50 százalékos emelkedése), és ők már ülnek a papíron, várják az ajánlatot.

A forint továbbra is siralmasan fest: az euró már 310 forinthoz közelít. Az újra nekilendült kamatcsökkentés, ami immár az effektív 0-hoz kezdi lökdösni a magyar alapkamatot, nem tesz jót a forintnak. Kinek kell egy ilyen kis törékeny valuta 0 kamattal? Azért egy 2 százalékos prémiumnak illene lenni az euróhoz képest, egész addig, amíg nem konkretizálódik az euróbevezetésünk dátuma, márpedig ilyesmiről szó sincs belátható időn belül.

Az olaj az előző napok nagy zakózása után kissé magához tért: a WTI ismét 58, a Brent 63 dollár felett van.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41290 39150 41290 +5,87% 0 0 43 902 360 170 HUF 2026-04-10 17:14:59
MOL 4056 3970 4056 +1,20% 0 0 3 112 200 030 HUF 2026-04-10 17:12:24
MTELEKOM 2338 2224 2340 +4,84% 0 0 4 636 587 582 HUF 2026-04-10 17:14:05
RICHTER 12800 12420 12830 +3,23% 0 0 3 854 927 500 HUF 2026-04-10 17:10:17
OPUS 430 415 499 0,00% 0 0 1 251 310 108 HUF 2026-04-10 17:05:53
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Így várja a forint a vasárnapi választást
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 18:45
Erősödött pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Óriási forgalom és emelkedés a tőzsde választások előtti utolsó napján
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 17:38
Rég nem látott kereskedési hullám volt a Budapesti Értéktőzsdén pénteken. A blue chipek is nagyot erősödtek.
Részvény / Deviza / Áru A Mol 241 milliárd forint osztalékot fizet, nagyot kaszálnak a részvényesek
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 17:15
Jelentős osztalékkifizetésről döntött a Mol Nyrt. éves közgyűlése: a részvényesek összesen 241 milliárd forint kifizetését hagyták jóvá. A társaság emellett elfogadta a 2025-ös pénzügyi beszámolót, és újraválasztotta az igazgatóság két tagját is.
Részvény / Deviza / Áru Mi április 12-re, a globális piacok Pakisztánra figyelnek
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 16:24
Vegyesen kezdték a pénteki kereskedést a főbb amerikai tőzsdeindexek. Az olaj ára sem követett egyértelmű irányt a pénteki nyitásban, a hetet azonban jelentős veszteséggel fejezi be. Az arany ára kissé emelkedett, nagyjából két százalékos heti nyereségre számíthat.
Részvény / Deviza / Áru A választás előtti utolsó nagy hajráját nyitja a budapesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 14:51
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,56 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot megy az OTP a tőzsdén, ismét 40 ezer forint fölé emelkedhet az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 11:57
Péntek délelőtt már 39 980 forintra erősödött az OTP árfolyama, ami felfelé húzta a BUX-indexet is. A Mol-papírok értéke viszont csökkent.
Részvény / Deviza / Áru Így alakulhat az OTP árfolyama pénteken: indul a hét utolsó kereskedési napja
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 09:14
A csütörtöki 1,76 százalékos esést követően az OTP-papírok árfolyama akár 37 ezer forint alá is csökkenhet, de elérheti a 40 ezer körüli ellenállási zónát is. Az ázsiai tőzsdék már bezártak a hétre, Tokióban elégedetten mehettek haza a kereskedők.
Részvény / Deviza / Áru Annyira sűrű volt a hét, hogy a forint is elfáradt a végére
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 07:31
Mindhárom fő devizával szemben gyengült a forint, a dollár árfolyama már 322 felett jár péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Lendületesen zártak a New York-i techrészvények
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 06:31
0,83 százalékkal emelkedett a Nasdaq Composite mutató, emellett az S&P 500 és a Dow Jones is pluszban zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Feltápászkodott a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:38
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG