2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A horvát kormány tárgyalásokat kezdeményez a horvát INA olaj- és gázipari vállalat főrészvényesével, a magyar Mol Nyrt.-vel. A Mol úgy reagált, hogy minden kezdeményezést üdvözöl, amely közelebb visz a megoldáshoz.

A kormány a tárgyalások vezetésével Ivan Vrdoljak gazdasági minisztert és Mladen Pejnovic az állami vagyonkezelő igazgatóját bízta meg.

Van még benne potenciál

Az INA jóval sikeresebb vállalat is lehetne annál, amilyen most. Erről akarunk tárgyalni a Mollal - jelentette ki Ivan Vrdoljak egy kormányülésen. A miniszter véleménye szerint a tárgyalásokon vállalatvezetési, költségcsökkentési és nyereség-megosztási kérdéseket kellene megvitatni, valamint foglalkozni kellene szénhidrogén feltárási és -kitermelési kérdésekkel, a finomítói és a kiskereskedelmi üzletággal, valamint a gáz kereskedelmének kérdéseivel is.

Az INA pozitív pénzügyi eredményt tud felmutatni ugyan, de lényegesen szerényebbet, mint más, hasonló nagyságrendű olaj- és gázipari vállalatok. Ez egyáltalán nem tükrözi az INA tényleges üzleti potenciálját - fogalmaz a tárgyalásokat kezdeményező kormánydöntés.

Feszült a viszony

Szollár Domokos, a Mol magyarországi kommunikációs igazgatója azt mondta: minden olyan kezdeményezést, döntést értékelnek és üdvözölnek, amelyik az együttműködéshez és a megoldáshoz visz közelebb.

A Mol az INA legnagyobb részvényese közel 50 százalékos tulajdonrésszel. A horvát állam 45 százalékos részvénytulajdonnal rendelkezik. A két tulajdonos között a vállalatirányítási kérdésekben vallott eltérő nézetek miatt feszült viszony alakult ki az elmúlt években.

Ivo Sanader egykori horvát miniszterelnököt tavaly egy zágrábi bíróság bűnösnek találta vesztegetési pénz elfogadásában a Mol-nak juttatott domináns tulajdonrész fejében. A vádat az egykori miniszterelnök és a Mol egyaránt cáfolja.

Az INA egyaránt rendelkezik kitermelési, feldolgozóipari és kiskereskedelmi üzletággal, működési területe pedig Horvátország mellett kiterjed a Közel-Keletre és Afrikára is. Az INA Szíriában a polgárháborús viszonyok miatt kénytelen volt felfüggeszteni tevékenységét.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 46320 46320 46780 -0,34% 46320 0 7 015 277 080 HUF 2026-08-26 17:05:03
MOL 5000 4912 5070 -0,79% 0 5000 4 772 946 383 HUF 2026-08-26 17:05:06
MTELEKOM 2534 2520 2570 -0,94% 0 2534 961 621 570 HUF 2026-08-26 17:12:22
RICHTER 13300 13160 13400 -0,45% 0 13300 1 901 061 400 HUF 2026-08-26 17:08:08
OPUS 317 312 318 0,00% 0 317 11 925 447 HUF 2026-08-26 17:05:14
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Esett az olaj ára, rossz hangulatban ébredt Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 16:42
Enyhe mínuszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Fájdalmas napja van a Molnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 15:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,29 pontos nyitás után csökkent szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Hiába minden, nem jött el a fordulat Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 12:57
Így muzsikál a pesti börze szerda napközben.
Részvény / Deviza / Áru Trump égtelen haragra gerjedhet – amerikai cégen keresztül szivárog vissza a kínai technológia
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 11:48
Trójai faló lesz a nagymúltú Hewlett-Packardból (HP)?
Részvény / Deviza / Áru Kevesebb puskapor, több durranás a tőzsdén – ezt műveli Európa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 10:34
Szerda reggel a legtöbb pénzügyi központ stagnálás közelében, vagy pluszban nyitott a geopolitikai hírek hatására Európában.
Részvény / Deviza / Áru Megszólalt a nagykutya: húsbavágó lehet, ha visszatér a kínzó olajárak réme
Czwick Dávid | 2026. augusztus 26. 10:11
Bemondta a tengerentúli pénzügyi nagyágyú, mire kell számítani az olajpiaci árakkal kapcsolatban 2026 hátralévő részében. A New York-i központú bankház szerint a kőolaj utóbbi időszakban látott újabb felfutása nem puszta ijesztgetés, szerintük a nyersanyag okozhat még kellemetlen meglepetéseket idén. Béke a Közel-Keleten? Gazdasági csapások és szankciók? Az elemzők minden forgatókönyvet figyelembe vettek, majd közölték kevésbé meglepő, de annál fájóbb előrejelzésüket a kőolaj várható áráról. Íme, a részletek.
Részvény / Deviza / Áru Nő a feszültség, óvatoskodtak a Wall Street-i farkasok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 07:39
Enyhén optimisták voltak kedden a tengerentúli piacok, várják a nagy durranást.
Részvény / Deviza / Áru Ma áttörhet a jó magyar forint? Közel a gátszakadás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 07:26
Hajszálra a lélektani szinttől a magyar fizetőeszköz. Így kezdett a hét közepén.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott a forint, régóta nem látott szinre erősödött a dollárral szemben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 18:31
Július eleje után ismét 310 alatt a dollár-forint árfolyam: kedden 309,37 forinton zárt az amerikai fizetőeszköz. A forint az euróval és a svájci frankkal szemben is erősödött a nap folyamán.
Részvény / Deviza / Áru Újabb csúcson a BUX, a Mol viszont az olajárakkal együtt esett vissza
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:58
Emelkedtek kedden a vezető részvények, kivéve a Molt: az olajvállalat papírjainak árfolyama több mint 1 százalékkal esett vissza.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG