4p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Azt egy pillanat alatt el lehet dönteni, hogy bezárjuk az ország összes boltját, az újranyitás azonban ennél sokkal macerásabb folyamat - örülhetnek a honatyák, hogy csak egy országot kell irányítaniuk egyéni képviselői indítványokkal, nem pedig egy hipermarketet kell üzemeltetniük. Hiába a népakarat, nem elég megfordítani a Zárva táblát a fotocellás áruházajtón...

A hét közepén rohamtempóban törölte el a vasárnapi munkavégzés tilalmáról szóló törvényt (és egyébként a 100 százalékos vasárnapi bérpótlékot is) az Országgyűlés: hétfőn értesült a nyilvánosság arról, hogy vasárnap akár már ki is nyithatnak az üzletek, kedden már el is fogadták a törvénymódosítást.

Az országot irányítani azonban jóval könnyebb, mint egy áruházat - legalábbis az időről időre előkerülő fénysebességgel történő törvénykezés erre utal. A jó előre meglévő munkarendek, beosztások átírása nem könnyű feladat, ahogy az áruházi készletek tervezésénél sem mindegy, hogy van-e egy plusz nap a héten vagy nincs. Egy hipermarketet kinyitni nem csak annyiba kerül, hogy átfordítjuk az ajtón a Zárva táblát, hogy a Nyitva felirat legyen kifelé.

Nem véletlen, hogy annak ellenére, hogy szinte csak órák vannak hátra vasárnapig, elég lassan oszlik a köd akörül, mely láncok mely üzletei tudnak kinyitni az első újra szabad vasárnapon. Van olyan cég is, ami jelezte: bár a törvényi lehetőség adott, mégsem nyitják ki még most vasárnap üzleteiket (milyen jó, hogy nem kötelező).

Amit tudunk: Lidl, Hervis, Auchan, Spar + Aldi

A Lidl azt közölte a Privátbankár.hu-val: a munkavállalók érdekeit is szem előtt tartva úgy döntöttek, hogy az elkészült heti munkaidő-beosztásokat tiszteletben tartva most vasárnap még nem nyitják ki üzleteit.

Egyszerű a helyzet a Hervisnél is: ha a héten a Parlament is megszavazza a változást, a 27 hazai Hervis üzlet már most vasárnap kinyit - ezt az elsők között közölték, rögtön azután, hogy Rogán Antal visszavonulót fújt.

Az Auchan ma azt közölte: vasárnap, április 17-én reggel 8 és 20 óra között nyitva tart és várja vásárlóit az Auchan 14 áruháza (Albertfalva, Budakalász, Budaörs, Csepel, Csömör, Debrecen, Dunakeszi, Kecskemét, Miskolc Csabai Kapu, Solymár, Soroksár, Szeged, Székesfehérvár, Szolnok).

A Spar honlapja szerint Ajkán, Szombathelyen, Komáromban, Tatabányán, Győrben lettek volna nyitva a szupermarketek, ha életben maradt volna a boltzár. Elsőre annyit közöltek: csak akkor nyitnak ki egy áruházat, ha a vásárlói visszajelzések ezt indokolják. Ilyen helyszínek lehetnek a belvárosi területek vagy az idegenforgalmilag frekventált helyek. Aztán pénteken délután bejelentették: április 17-én csak a már korábban is betervezett 67 áruház nyit majd ki. Az üzletek listáját itt találhatjuk >>

Frissítés: cikkünk megjelenése után jelentette be az Aldi: mind a 108 üzletét kinyitja vasárnap. Április 17-től vasárnaponként 8 és 18 óra között várják a vásárlókat.

Az utolsó pillanatig megmarad a bizonytalanság

Az IKEA azt közölte: természetesen tervezik a vasárnapi nyitást, azt azonban még vizsgálják, hogy mikortól - magyarán nem tudni, hogy ez már a mostani hétvégét is érinti-e. Weblapjukon mindenesetre a cikk írásakor még az szerepel az áruházaknál: vasárnap zárva.

A CBA csak annyit mondott eddig. csak ott nyitnak ki, ahol a vásárlók ezt szeretnék; a CBA honlapján csak a korábbi boltzár hatálya alatt is nyitva lévő üzletek vannak fent, az április 17-i dátumhoz nem írtak semmi különlegeset.

A Tesco komoly erőfeszítéseket tesz, hogy ki tudjon nyitni vasárnap: tripla bért ígértek azoknak a dolgozóknak, akik hajlandóak felvenni a munkát most vasárnap. Az akciónak még nincs meg az eredménye, érdeklődtünk a sajtóosztályon, de a következő órákban biztosan minden szerkesztőségbe érkezik majd egy közlemény.

Frissítés: ahogy vártuk, a Tesco közleménye is befutott délután: a Tesco úgy döntött, hogy április 17-én, vasárnap, 147 áruházát nyitja meg a vásárlók előtt - a lista és az indoklás itt található >>

Nagy a csend a Facebookon

Abból is látszik, hogy az utolsó pillanatban születhet meg a döntés, hogy a kiskereskedelmi láncok nem viszik túlzásba a vásárlók értesítését megszokott csatornáikon, pedig most ez érdekli legjobban az embereket. Sem a honlapjaikon, sem az ilyen üzenetek célba juttatására kiválóan alkalmas közösségimédia-felületeken nem szólnak egy szót sem a témáról. Szülinapi akciók, kedvezményes ajánlatok, színes hírek, nyereményjátékok persze bőven vannak a Facebookon. (Dicséretes kivétel az Auchan, amely ezzel az információval indít honlapján.)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! – 2025 tavasz – DÖNTŐ
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 07:00
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny döntője!
Személyes pénzügyek Sok autós rossz hírt kap, megint jön a drágulás
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 10:41
Megérkeztek a számok.
Személyes pénzügyek Egy százalékkal csökkenhetnek a banki költségeink májusban
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 13:51
A bankszámlák önkéntes díjcsökkentése közel egy százalékkal mérsékelheti a számlaköltségeket az előző hónaphoz képest, a havi inflációt pedig nagyságrendileg 0,1 százalékponttal viheti lejjebb, állítja egy friss elemzés. Az éves áremelkedés az áprilisi 6,9 százalékos szintről 0,2 százalékra mérséklődhet.
Személyes pénzügyek Fontos határidő közeleg – több milliárd forint a tét
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 11:12
Összességében ennyi adóvisszatérítéstől eshetnek el a nyugdíj-, illetve egészségpénztári tagsággal rendelkező magánszemélyek, ha május 20-ig nem töltik ki a nyilatkozatot.
Személyes pénzügyek Itt az újabb árstop! – és ez egy évre szól
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 07:12
Több biztosító is vállalja, hogy tizenkét hónapig nem emeli a lakásbiztosítási díjait.
Személyes pénzügyek Soha nem adósodott el még ilyen tempóban a magyar lakosság
Privátbankár.hu | 2025. május 8. 07:01
Nem csökkent a lakosság hiteléhsége: személyi kölcsönből még soha nem fogyott annyi, mint márciusban, a lakáshitelek volumene a három évvel ezelőtti rekord felé közelít, mellette pedig pörög a fiatalokat célzó munkáshitel is, az első negyedévben csaknem 60 milliárd forintra kötöttek szerződést – írja a Bank360 a Magyar Nemzeti Bank által közzétett hitelstatisztika alapján.
Személyes pénzügyek Véget kellene vetni a pazarlásnak!
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 19:31
A túlfogyasztásról és az elpocsékolt pénzekről is beszélt a Trend FM hétfői adásában munkatársunk, Csernátony Csaba. 
Személyes pénzügyek Bankkártyás figyelmeztetést küldött az MNB
Privátbankár.hu | 2025. április 24. 11:11
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerint érdemes korlátozni bankkártyák vásárlási-, készpénzfelvételi limitjeit a kibercsalások miatt. 
Személyes pénzügyek A megtakarításainkat a válság idején is érdemes biztonságban tudni
Hollós János | 2025. április 22. 13:02
Kicsit talán meglepő és tiszteletre méltó módon a világban kitört kereskedelmi háborúval egyelőre nem foglalkoznak a biztosítási piac szereplői. Egyebek mellett ez derült ki a Klasszis Média Nyugdíjszerviz című adásából, amelynek vendége volt többek között Malicskó Gábor, az UNIQA Biztosító Lakossági Üzletágért felelős igazgatósági tagja.
Személyes pénzügyek Végre! Ebben az összevetésben több közép- és kelet-európai országot lepipáltunk
Privátbankár.hu | 2025. április 18. 14:42
A háztartási megtakarítások volumene alapján Magyarország a mezőny első felébe tartozik a régiós gazdaságok között, de még inkább kitűnik azzal, hogy a megtakarítások szerkezetében jelentős eltérést mutat a többi országhoz képest. Az MBH Elemzési Centrum szakértői megvizsgálták, hogyan áll össze a hazai megtakarítások struktúrája, és ez miben különbözik a térségben jellemző szerkezettől.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG