3p
Hét év után lejár a Class FM jogosultsága, nem kapják meg a hosszabbítást. Ehelyett több adóval kibővített pályázat meghirdetését tervezi a Médiatanács.

A Class FM sorsáról korábban már több ízben is írtunk, a sorozatos bírságokon át addig, hogy Simicska Lajos eladta a rádiót a Sláger Rádió Zrt.-nek. A 2009-ben elnyert frekvencia idén jár le, így a Médiatanács a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság segítségét kérte egy új, kibővített pályázat meghirdetésére, ezt közölte a Médiahatóság a Privátbankár.hu-val. A médiatörvény szerint a jogosultság legfeljebb hét évre érvényes és külön kérésre egyszeri alkalommal öt évre megújítható. Ezt a Class FM meg is tette, a kérelemnek azonban a Médiatanács nem adott helyt.

Az indok: változnak az idők

A Class FM által is használt frekvenciacsomag az egyetlen ma Magyarországon, ami országos, kereskedelmi célú lefedettséget biztosít. A hét évvel ezelőtt kötött szerződés idején azonban még „más világ volt”, és az azóta bekövetkezett gazdasági, technológiai és médiapiaci helyzet ma már nem indokolná, hogy most is a Class FM nyerje el a frekvenciát.  „Amennyiben a Médiatanács újabb öt évre szerződést kötne a Class FM-mel, azzal konzerválná a hét évvel ezelőtti állapotok szerint kialakított feltételeket, és hátráltathatná a rádiós piac fejlődését”, áll a Médiahatóság közleményében. A döntést azzal is igyekeztek alátámasztani, hogy a rádió nem végezte maradéktalanul a munkáját, 2009 óta összesen 12 alkalommal sértették meg a médiaigazgatási jogszabályt.

Azt még nem tudni pontosan, hogy mikor indul a pályázati időszak, a frekvenciaterv és a pályázati felhívás tervezetének kidolgozása néhány héten belül várható a Médiatanács szerint, erről a honlapjukon adnak majd bővebb tájékoztatást. A tervezeteket a közzététel utolsó napjától számított 45 napon belül véglegesíti a Médiatanács, amelyben megjelöli majd a pályázati ajánlatok beadásának napját is.

Rábólintottak az összeolvadásra – új rádió szólhat Gyulán

Ezzel egy időben a Médiahatóság engedélyezte, hogy a Mediaworks Hungary Zrt. egyedüli irányítást szerezzen a Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft.-ben, erről végső döntést azonban csak a Gazdasági Versenyhivatal hozhat a közeljövőben. Emellett több, vidéki rádiót illetően is döntött az NMHH, így új rádió szólhat majd Gyulán, a Velence Meleg-hegy 90,4 MHz helyi adóra kiírt pályázatról azonban egy fizetési kötelezettség elmulasztása miatt kiesett a Fehérvár Rádió. A Kisvárda 93,4 MHz helyi rádiós frekvencia pályázatára beérkezett egyedüli ajánlat tartalmi vizsgálata során a Médiatanács hiánypótlásra szólítja fel a pályázót.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Leleplezték a Magyar Fejlesztési Bank új vezetőjét
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 10:54
Sorcsere történik a Magyar Fejlesztési Banknál: az elnök-vezérigazgató mellett az igazgatóság és a felügyelőbizottság is új emberekkel áll fel.
Vállalat Megállapodott a Mol a szerb állammal a NIS-ről
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 09:24
Hamarosan véglegesíthetik a tranzakciót.
Vállalat A villanyautózás komplex üzleti döntés
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 08:54
Az elektromos autózás néhány éve még főként technológiai ígéretként jelent meg az autóiparban. Ma már sokkal inkább gazdasági kérdés: teljes birtoklási költségről, töltési infrastruktúráról, maradványértékről, vállalati fenntarthatósági célokról és flottapolitikáról is szól. A globális trend egyértelmű: az IEA adatai szerint 2025-ben világszerte több mint 20 millió elektromos autót értékesítettek, Európában pedig 4 millió fölé nőtt az eladás, miközben az EU-ban az elektromos autók piaci részesedése 27 százalék körül alakult.
Vállalat Hatalmas leépítéssel 200 magyar kerülhet utcára a német multi kötelékéből
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 11:52
A vállalat átszervezésre hivatkozik.
Vállalat Nagyot reccsenhet kínai ellenlábasai miatt az Apple
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 11:22
Nem talál fogást a többi nagy vetélytárson az amerikai technológiai óriás.
Vállalat A világ tetejéig hajthat a BYD
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 10:06
Komoly víziót osztott meg a kínai autógyár.
Vállalat Hazatérhettek a tiszaújvárosi Mol-robbanás sérültjei
Privátbankár.hu | 2026. június 9. 13:33
A Mol szerkesztőségünknek megküldött közleménye szerint minden sérült dolgozó hazatérhetett a kórházból, rehabilitációjuk otthon folytatódik, míg ketten már újból munkába álltak.
Vállalat Súlyos számokat közöltek a magyar vállalkozásokról
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 18:15
Három magyar vállalkozásból kettő késve fizeti beszállítóit vagy alvállalkozóit, a kkv-k 80 százalékának rendszeresen kell lejárt számlákkal szembenéznie – ismertette a Coface hitelbiztosító a fizetésképesség-felmérésének eredményeit bemutató közleményében, amelyet hétfőn juttatott el az MTI-hez.
Vállalat Összefog a WizzAir Elon Musk cégével
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 15:30
A Wizz Air sajtóközleményében jelentette be, hogy 2027-től lehet internetet használni a diszkont légitársaság járatain. A társaság emellett azt is közölte, hogy a közel-keleti eszkaláció miatt ideiglenesen felfüggeszti izraeli repülőjáratait.
Vállalat Milliárdos bevásárlást csinált Spanyolországban a román építőipari építőipari óriás
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 10:14
16 ezer tonnás kapacitást vesznek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG