2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Sem a Médiatanács, sem pedig a Versenyhivatal így nem vizsgálhatja az összeborulást.

Nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítette a kormány azt az ügyletet, amellyel a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány megszerezte az Echo TV, a Magyar Idők és az Origo kiadóját, illetve az Opus Presst. Az erről szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny szerdai számában jelent meg - írja a hvg.hu.

Az Orbán Viktor által aláírt jogszabály egy szóval indokolja a döntést: közérdek.

Vagyis a stratégiai jelentőségűvé minősítés azt jelenti, hogy a kormánypárti sajtó sajátos összefonódását nem kell vizsgálnia sem a Médiatanácsnak, sem a Gazdasági Versenyhivatalnak.

Múlt héten jelentették be, hogy Mészáros Lőrinc Talentis Groupja megszerzett minden vidéki lapot, hogy az egyesített médiaérdekeltségeit a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítványnak adományozza. A jobboldal új médiabirodalmához már 10 kormányközeli kiadóvállalat is csatlakozott. A médiavállalkozás vezetője Liszkay Gábor lett.

Az alapítványnál egy másik csomag is landolt, benne egyebek mellett a Figyelő kiadójával vagy a Habony Árpádhoz köthető médiavállalkozásokkal. Ezekre nem terjed ki a versenyhivatali vizsgálat kezdeményezése, vélhetően azért, mert az alapítvány állítása szerint a portfolió piaci részesedése 20 százalék alatti.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az Alteo most Banán villantott
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 17:20
Üzembe helyezték az Alteo ötödik, 20 megawattóra kapacitású villamosenergia-tárolóját a Komárom-Esztergom megyei Bana községben
Vállalat A nehézségek ellenére jó éve volt az Audi Hungariának
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 14:20
A leányvállalat növelte árbevételét és adózás utáni nyereségét is.
Vállalat A holdról is látszani fog, annyit kaszálhat idén az Nvidia
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 08:49
Új korszakot hoz a cég a számítógépes grafikában is a vezérigazgató szerint.
Vállalat Ezt tervezik Magyar Péterék a Mol jövőjéről: jön a leválás az orosz olajról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:21
2035-ig megejtenék a leválást.
Vállalat Náluk bankol? Nagy fába vághatja a fejszéjét az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:07
Az olasz hátterű, de hazánkban is jelenlévő bank már hivatalos lépéseket tett a nagy ügylet kapcsán.
Vállalat A Janaf közleményben jelezte, készen áll a Mollal szembeni vitára
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 13:38
A horvát csővezeték üzemeltető válallat visszautasítja a Mol vádjait és felkészül a jogvitára.
Vállalat Hatalmas jutalékot kap Donald Trump kormányzata a TikTok-ügylet közvetítéséért
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:00
Az amerikai kormányzat nagyjából 10 milliárd dolláros jutalékot kap a befektetőktől a nemrég lezárult üzletben, amelynek keretében átveszik a TikTok amerikai üzletágának irányítását – jelentette pénteken a Wall Street Journal az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva.
Vállalat Óriási pofont kapott a Gazprom, az ukránoknak adtak igazat
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 19:35
Az ukrán állami Naftogaz energiacég jogerősen pert nyert a Gazprom orosz állami energiaóriás ellen a svájci legfelsőbb bíróságon.  
Vállalat Megint Brüsszelben kopogtat a Mol a horvátok miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 17:39
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal „visszaélésszerű árképzési gyakorlata” miatt.
Vállalat Nagyon jól ment az Adobe-nak, de lecserélik a vezérigazgatót
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:06
Szépet nőttek a bevételek és a profit is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG