Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
4p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

6,3 milliárd forintból épült a Graboblast új gyára, ebből 3 milliárd volt az állami támogatás. Az együttműködést folytatják - mondta a megnyitón Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint még 7 ezer exportképes magyar cég kellene, a kormány pedig nem lehet olyan, mint a kutya, amelyik ráfeküdt a szalmára.
Az új Grabo Design gyár Tatabányán

Már Európát is kinőtte a cég

Orbán Viktor miniszterelnök a tatabányai Grabo Design padlógyár avatóünnepségén elmondta: a cégre 110 éves története során mindig jellemző volt, hogy a bajból fel tudott állni. A Graboplast az elmúlt évtizedben sport- és járműpadló-gyártásban nem csak a magyar, de az európai piacot is kinőtte: 5 kontinens 80 országába szállítanak.

A mostani beruházás egy újabb lépés afelé, hogy a Graboblast egy magyar világcég legyen - ez a 120 létrehozott új munkahelynél is nagyobb jelentőségű. A kormány a teljes foglalkoztatást tűzte ki célul - emlékeztetett Orbán Viktor.

3 milliárddal szállt be a kormány - lesz folytatás

A kormány 3 milliárd forintos támogatással járult hozzá a 6,2 milliárdos beruházáshoz - ez nem uniós pénz volt, hanem a magyar adófizetők hozzájárulása, a pénz Orbán szerint jó helyre került. Veres Tiborral, a tulajdonos Wallis vezetőjével és Jancsó Péterrel, a Graboplast elnök-vezérigazgatójával tárgyalt az együttműködés folytatásáról, több kérdésben elvi megállapodást kötöttek a további támogatásról. A következő néhány évre szóló jelentősebb megállapodást tető alá tudtak hozni.

Megdicsérte a kormányt is

Ahhoz, hogy a cégek sikeresek legyenek, a gazdaságnak is sikeresnek kell lennie - mondta a miniszterelnök. Az elmúlt években nehéz munkát végzett el a kormány, rendbe kellett tenni a pénzügyeket, az adórendszert és a munka törvénykönyvét átalakították, átvállalták az önkormányzatok adósságát. Ma Magyarországon 4 milliónál többen dolgoznak, ők mind adófizetők is. A munkanélküliségi ráta tekintetében Európában a 8. helyet foglaljuk el. Európa növekedésének motorja pedig itt lesz Közép-Európában minden előrejelzés szerint.

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

7 ezer új exportképes vállalatot akarnak

2010 környékén 2 és 3 ezer között volt az érdemleges exportteljesítményre képes cégek száma, ma közelebb vagyunk az 5 ezerhez. A következő években 12 ezer ilyen vállalatra lenne szükség, ehhez kormányzati segítség is kell - a következő esztendőkben magyar és uniós forrásokból 12 ezer milliárd forint forrást nyitnak meg a magyar cégek előtt.

Az iparpolitika a kormány számára nemzeti ügy, jó iparpolitikát nem lehet pártalapon, csak nemzeti alapon folytatni. Ezt beszéde végén egy kutyás hasonlattal is szemléltette a miniszterelnök: azt mondta, a kormány nem lehet olyan, mit a kutya, amelyik ráfekszik a szénára: meg nem eszi, de mást sem enged hozzáférni.

Mit tud az új gyár?

Az új gyárnak köszönhetően a vállalat két dinamikusan növekvő piacú termékcsoport, az LVT (Luxury Vinyl Tile), és az irányfüggetlen homogén padlók területén számít jelentős árbevétel-növekedésre.
Az LVT (Luxury Vinyl Tile) padlókAz LVT padlókat olyan új gyártási technológiával állítják elő a tatabányai Grabo Design Padlógyárban, melynek köszönhetően a műanyag alapú felületek számos előnyös tulajdonság (például magas kopásállóság; víz-, folt- és vegyszerállóság; gyors és egyszerű installálás; könnyű javíthatóság) mellett valósághű (például kő, fa) megjelenésűek lehetnek. Az LVT padlókat elsősorban kereskedelmi létesítményekben (üzletek, bevásárlóközpontok), a vendéglátóiparban (éttermek), irodákban, középületekben, illetve egyes országokban már lakossági területeken is alkalmazzák.

Az irányfüggetlen homogén padlókAz ilyen padlók legfontosabb egyedi tulajdonsága, hogy teljes keresztmetszetükben (vastagság) azonos anyagúak és világszerte kedveltek többek között a versenyképes designjuknak, gazdaságos, irányfüggetlen fektetésüknek köszönhetően. Az LVT burkolatokhoz hasonló technológiával előállított homogén padlókat elsősorban az egészségügy és a középületek területén alkalmazzák.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Shellel kötött az MVM stratégiai gázkereskedelmi megállapodást
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 17:10
Az MVM CEEnergy Zrt.  magyar földgázkereskedelmi vállalat tíz évre szóló gázkereskedelmi megállapodást kötött a Shell Energy Europe Limited céggel.
Vállalat Hollandiában csökkenti az állam a részesedését az ABN Amro bankban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 16:31
A jelenlegi 30,5 százalékról mintegy 20 százalékra redukálja tulajdonát – közölte kedden az állami vagyont kezelő NL Financial Investments (NLFI).
Vállalat Ha szerdán repül erre figyeljen! A KLM 100 járatot töröl sztrájk miatt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 15:20
A földi személyzet kétórás sztrájkot jelentett be, ezért a KLM, az Air France légitársasági csoport holland ága szerdán 100 járatot töröl – közölte a KLM szóvivője kedden.
Vállalat Jászai Gellért a török védelmi ipari vállalat vezérénél járt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 09:53
A 4iG elnöke több kiemelt szereplővel és intézménnyel folytatott megbeszéléseket a védelem, az űrkutatás és a technológia területén.
Vállalat Fontos bejelentést tett a BYD – ezt a magyar gyár is megérzi majd
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 17:51
Európai gyártásból fedeznék a keresletet.0
Vállalat Az Erste begyújtotta a rakétát a gyermekek pénzügyi nevelésében
Natív tartalom | 2025. szeptember 8. 09:55
Az OLED kijelzős plasztikon felvillannak a rakéta ablakai fizetéskor, így a gyerekek játékosan tanulhatják meg a digitális pénzhasználatot. Az Erste és a Visa, a világ egyik vezető digitális fizetési szolgáltatója együttműködésében egy különleges bankkártya jelent meg a bank kínálatában, így a gyerekek játékosan tanulhatják meg a digitális pénzhasználatot. Az Erste felmérése szerint a szülők  többsége fontosnak tartja, hogy már kisgyermekkorban beszéljenek a pénzügyekről. A bank a tavaly kiadott edukációs mesekönyv, a Cserebere az erdőben mellett az idén a gyerekek nyelvén megfogalmazott kisokossal is segít a szülőknek.
Vállalat Óriási fúzió készül a magyar tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 09:44
A 4iG megvásárolja a Rába többségi tulajdonát. 
Vállalat Jó hírt közölt az NGM
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 09:11
Megugrott a Széchenyi Kártya igénylések száma a tavaly augusztusi adatokhoz képest.
Vállalat Új, nagy hatótávú, gyorsan tölthető akkumulátort mutatott be a kínai CATL
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 06:20
A kínai akkumulátorgyártó óriás, a CATL bemutatta elektromos járművekhez (EV) készült új akkumulátorait az európai piacra.
Vállalat Keményen kritizálta az EU-t a BMW vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 12:54
Oliver Zipse szerint komoly hibát követ el az Európai Unió a belső égésű motorok 2035-től tervezett betiltásával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG