A Portfolio.hu szerint a durván 200 millió euróból megvalósuló beruházásért Románia mellett Szlovákia és Magyarország versenyezhet.
A Nissan még tavaly vásárolta be magát a Mitsubishibe, összesen 2,2 milliárd dollárt adtak a cég 34 százalékáért. Ekkora a Nissant irányító Carlos Ghosn azt is megígérte, hogy érdemi lépeseket fognak tenni azért, hogy a Mitsubishi növekedjen és profitábilisabban működjön a jövőben.
Mindezeket figyelembe egyáltalán nem meglepő, hogy a legfrissebb hírek már arról szólnak, hogy a Mitsubishi a gyártókapacitásának növelése érdekében egy új gyárat akar nyitni Közép-Kelet-Európában. A Digi24 értesülései szerint a román kormánnyal már múlt hét elején tárgyaltak a tervezett beruházásról, de döntés még nem született.
A Carscoops szerint a román kormány mellett a szlovák és a magyar illetékesekkel is tárgyal a Mitsubishi vezetése. A lap szerint az egyeztetéseken többek között szóba került, hogy az autómotor-gyár megépítése esetén mekkora adókedvezményt és pénzbeli támogatást kaphatnának a beruházáshoz.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 74,15 pontos, 0,07 százalékos emelkedéssel, 109 453,39 ponton zárt pénteken.




