Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Föld-ünnepen és Jászsági Aratónapon Jászapátiban
hangsúlyozta: a magyar kormány meghallgatta és teljesítette a vidék akaratát akkor, amikor az Országgyűlés a helyben lakó gazdák kezébe helyezte a föld sorsát.
Hozzátette: a törvény előkészítésének egy éve alatt elegendő idő jutott a vélemények és javaslatok megfogalmazására, melyek közül sok be is épült az új jogszabályba. Fontosnak nevezte ugyanakkor, hogy a gazdatársadalom ne higgyen „azoknak a hangoskodóknak, akikben csak most ébredt fel az érdeklődés a magyar föld és a megműveléséből élők sorsa iránt".
Folyamatosan írják ki a pályázatokat
Budai Gyula parlamenti államtitkár az eseményen emlékeztetett: a kormány az idén áprilisban arról döntött, hogy ez év végéig közel 200 ezer hektár földre fog kiírni haszonbérleti szerződést, és ebből 132 ezer hektárnyit már meghirdetett. Hozzátette: e területek bevonására is szükség van ahhoz, hogy létrejöjjön a vidék gerincét adó új agrár-középosztály Magyarországon.
Az államtitkár arról is beszélt, hogy Péter, Pál napja nem csak az aratás és a magyar parasztság ünnepe, úgy fogalmazott: arra a közel 600 ezer emberre is emlékezni kell ilyenkor, akiket több mint 900 ezer hold földtől fosztottak meg és kulákként hurcoltak el a magyar vidékről 1948 és 1953 között.
Garanciaszerződést készítenek
Jakab István, az Országgyűlés alelnöke elmondta: termőföld az egyetlen, mely szakszerű használat mellett nem amortizálódik, csak nő az értéke. Kiemelte, hogy ebben a kormányzati ciklusban a hazai mezőgazdaság minden évben közel 1 milliárd forinttal tudta növelni exportját, csökkenő behozatal mellett.
Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a seregszemlén jelezte, hogy az idén a tavalyinál jobbak a szántóföldi terméskilátások, ám a csökkenő felvásárlási árak okozta gondokkal véleménye szerint a kamarának érdemben kell foglalkoznia.
Közölte, hogy hamarosan minden érintett felet védő, és kellő garanciákat tartalmazó szerződésmintát dolgoznak ki. Az állami stratégiai készletek feltöltése érdekében felvásárolni tervezett 30 ezer tonna gabona pedig megszünteti az értékesítési kényszert és a spekuláció ellen hat - mondta.
Az esemény házigazdája, Pócs János, Jászapáti polgármestere előadásában kifejtette: az új földtörvény elfogadásával lezárult egy korszak és egy új kezdődött a magyar mezőgazdaság történetében. Hozzátette: eddig ugyanis a földnek csak ára volt, ám mostantól értéke is van.
Európa egyik legszigorúbb és leginkább gazdabarát földtörvénye a közelmúltban elfogadott magyar jogszabály, amely garancia arra, hogy e nemzeti kincs végérvényesen hazai kézben marad.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Érdemes lesz elővenni a töltőpisztolyt a hétvégén
1 perce
-
Felgyújtották az ukrán drónok az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót
28 perce
-
Soha ekkora meddőségi iránymutatást még nem dolgozott ki a WHO
36 perce
-
Kiderült, mire készül Trump: csak a bemelegítés volt a venezuelai tanker lefoglalása
körülbelül 1 órája
-
Emelkedés Európában, a pesti parketten csak mérsékeltebben
körülbelül 1 órája
-
Keserű meglepetés a brit gazdaságban
2 órája
-
Magas szinten ragadt az infláció Romániában
2 órája
Mfor.hu Top24
- Szorul a hurok: több fronton is eljárás indult Magyarország ellen
- Itt a kiírás: 580 milliárd forintra lehet pályázni
- Nem akármilyen cég érkezik Magyarországra – Szijjártó Péter tett erről bejelentést
- A magyarok fele tart attól, hogy Oroszország beavatkozik az áprilisi választásokba
- Hűtheti a pezsgőt Orbán Viktor? Összeomlani látszik a brüsszeli terv Ukrajna megsegítésére
- Vádemelést javasol a rendőrség Karácsony Gergely ellen
- A feje tetejére állította az Otthon Start a lakáspiacot
Ingatlan
Airbnb-pánik Budapesten: több ezer család megélhetése forog kockán
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 17:54
Szakmai javaslattal állt elő a Magyar Apartmankiadók Egyesülete.
Ingatlan
Mindent átírt az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 14:07
Változtak a lakáskeresők preferenciái és a hitelfelvétel módja az Otthon Start hitelnek is köszönhetően: népszerűbbek lettek a vármegyeszékhelyek, és sokan szeretnék a vételár 81–90 százalékát hitelből fedezni. Az új hitel iránt érdeklődők kétharmada az olcsóbb lakásokat keresi, de egyötödük 100 millió forintnál is többet költene új otthonára. Többek között ezek derülnek ki a CIB Bank megbízásából készített reprezentatív felmérésből.
Ingatlan
Egy szót törölt az Otthon Start szabályozásából a kormány – hatalmas következményei lehetnek
Privátbankár.hu | 2025. december 11. 06:46
Felpöröghetnek az építkezések a módosítás hatására.
Ingatlan
A csiga hal, az irodaház meg halgazdaság – méretes adóelkerülés Londonban
Bózsó Péter | 2025. december 6. 17:13
Terry Ball különös és egyre hírhedtebb „csigafarm-birodalmat” épített ki az angol fővárosban, amely cinikus módon aknázza ki a brit üzleti ingatlanok rendszerébe ágyazott adózási kiskapukat.
Ingatlan
Jövőre indul az új otthontámogatás – ennek a piaci szegmensnek adhat lendületet
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 13:25
Az 1 millió forint vissza nem térítendő otthontámogatási lehetőség a közszférában dolgozók számára újabb lökést adhat az alsó- és középkategóriás lakáspiacnak – ezt közölte a Duna House az MTI-vel.
Ingatlan
Fordul a kocka az ingatlanpiacon – mostantól a vevőké a pálya?
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 11:44
A kereslet csökken, a kínálat nő – de meddig?
Ingatlan
Befektetésnek sem utolsó az Otthon Starttal vett ingatlan
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 13:26
A bérleti díjak lassuló emelkedése ellenére is vonzó befektetés maradhat a lakásvásárlás – derül ki az MBH Jelzálogbank legfrissebb ingatlanpiaci elemzéséből. Az MBH Index szerint a lakásbérleti díjak Magyarországon idén augusztusban átlagosan 7,5 százalékkal voltak magasabbak az előző év azonos időszakához képest, a legnagyobb drágulás a Dél-Alföldön, míg Budapesten belül a belvárosban és a külső pesti kerületekben ment végbe. A szakértők ehhez kapcsolódóan rámutattak: befektetési célú lakásvásárlásnál a piaci hitellel finanszírozott lakásbefektetésekhez képest az Otthon Start programmal még kedvezőbb, akár 9–10 százalékos hozam is elérhető, miközben a bérleti piac szerkezetében átrendeződés várható a konstrukció hatására.
Ingatlan
Spanyol ingatlanirodát vásárol a Duna House
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 17:36
A ma már DH Group néven működő Duna House csoport felvásárolja a donpiso ingatlanhálózatot. Azzal számolnak, hogy az ezzel párhuzamosan indított hitelközvetítői szolgáltatás 2026-ban még veszteséges lesz, de 2027-től az is nyereséget termelhet.
Ingatlan
Többen állnak sorba az Otthon Startért, mint amennyien megkapták
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 13:49
8500 folyósított hitel, 22 ezer igénylő: ez az Otthon Start mérlege november közepéig. Az építési engedélyek száma is fokozatosan növekszik, az államtitkár év végéig 30 százalék feletti emelkedést is lehetségesnek tart.
Ingatlan
Itt található Magyarország legdrágább és legolcsóbb utcája: több mint ötszázszoros a különbség
Imre Lőrinc | 2025. november 20. 11:30
Drasztikusak a különbségek.
Heti top
- Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva 2025. december 10. 15:45
- Mi történt a forinttal? Ennyiért adják az eurót és a dollárt most 2025. december 10. 19:11
- Nagyon nem fog tetszeni Orbán Viktornak, amit von der Leyen mondott Ukrajnáról 2025. december 9. 06:26
- Zelenszkij örömteli hírt kapott 2025. december 10. 13:59
Havi top
- Menekülés Magyarországról: közel 150 ezer magyar már Ausztriában dolgozik 2025. november 24. 10:32
- Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva 2025. december 10. 15:45
- Mi történt a forinttal? Mutatjuk az árfolyamot! 2025. november 26. 18:48
- Valamit elfelejtett a magyar kormány az amerikai szankciókkal kapcsolatban? 2025. november 21. 18:07
Friss
Vásárló
Érdemes lesz elővenni a töltőpisztolyt a hétvégén
Szombaton csökkennek az üzemanyagok nagyker árai.
1 perce
Nemzetközi
Felgyújtották az ukrán drónok az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót
Ég a finomító Jaroszlav városában.
28 perce
Nemzetközi
Soha ekkora meddőségi iránymutatást még nem dolgozott ki a WHO
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) véleménye is az, hogy járványszerűen terjed a terméketlenség.
36 perce
MBH Bank elemzés
-
Befektetésnek sem utolsó az Otthon Starttal vett ingatlan2025. november 27. 13:26 -
Az arany és a mesterséges intelligencia mellett idén van még egy nyertes2025. november 13. 14:45 -
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
Lebuktak a száguldozó fővárosi buszok, villamosok – jött is a bírság
08:57
-
Hófödte tájak és történetekkel teli török városok
08:53
-
Jelentős Airbnb beruházás Spanyolország felfedezésre váró tájain
08:13
-
Retekszobrok, tűzgolyók, lókoponyák – ünnepi hagyományok a világ körül
07:36
-
Dédesi Fényparádé és száz kivilágított kamion
07:27
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Menekülés Magyarországról: közel 150 ezer magyar már Ausztriában dolgozik
2025. november 24. 10:32
-
Bemondták az elemzők, ennyit érhet a forint két év múlva
2025. december 10. 15:45
-
Mi történt a forinttal? Mutatjuk az árfolyamot!
2025. november 26. 18:48
-
Valamit elfelejtett a magyar kormány az amerikai szankciókkal kapcsolatban?
2025. november 21. 18:07
-
Megjött az orosz válasz a lengyel vonatszabotázsra
2025. november 19. 06:59
top 24
-
Talált Oroszországon kívül is 800 millió köbméter gázt a magyar kormány
2025. december 11. 11:52
-
Ezt nem teszi ki az Orbán-kormány az ablakba: Brüsszel bekeményített
2025. december 11. 14:34
-
Már jogi lépésekkel is fenyegetik Ursula von der Leyent az orosz vagyon ügyében
2025. december 11. 13:07
-
Megint zsebre vágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
2025. december 11. 13:43
-
Számoltak a hitelminősítők a védőpajzzsal, és mi nem tetszik nekik a magyar gazdaságban? Megszólalt a Fitch elemzője
2025. december 11. 12:32





