A törvényjavaslat elfogadása esetén 419 helyi önkormányzat jut térítésmentesen 1174 ingatlanhoz jogszabályban foglalt feladatainak hatékonyabb ellátása érdekében. Az önkormányzatok számára átadni javasolt ingatlanok értéke meghaladja az 1,2 milliárd forintot.
A jelenleg az MNV Zrt. kezelésében lévő ingatlanok az állam számára fölöslegessé váltak, az érintett településeknek azonban komoly segítséget jelentenek, és sok esetben fejlesztések, beruházások alapjául szolgálhatnak. "A kormány folytatja tehát a felelős állami vagyongazdálkodás gyakorlatát" - írja az NFM.
Ajándék az egyháznak is
A javaslat támogatja a Római Katolikus Egyház több igényét, és jelenleg állami tulajdonú, de alapvetően egyházi funkciót ellátó ingatlanok (templomok) ingyenes átruházásával járul hozzá az egyház hitéleti és közösségi szerepének erősítéséhez.
Csak sportosan
A tervezet kiegészül az állam által 2012-ben kiváltott, eredetileg PPP-konstrukcióban épült sportlétesítmények átadásával is. Az állami tulajdonba vett ingatlanok közül 15 sportlétesítmény ingyenes önkormányzati tulajdonba adására tesz javaslatot. A tornatermek és tanuszodák együttes értéke meghaladja a félmilliárd forintot.
Az Eszközkezelő is kap még ingatlanokat
A kormány újabb lépéseket kezdeményez annak érdekében, hogy megoldódjon azoknak a NET-programban részt vevő jelzáloghiteleseknek a lakhatása, akik továbbra is súlyos anyagi nehézségekkel küzdenek, fizetési kötelezettségeiknek nem tudnak eleget tenni, de saját helyzetükön változtatni akarnak.
A nemfizetés hátterében álló, összetett problémarendszer kezelésére intézkedési tervet dolgoznak ki. A Nemzeti Eszközkezelő Zrt. a bérleti díjat és rezsit fizetni nem tudó volt jelzálogadós számára kisebb rezsijű, alacsonyabb komfortfokozatú lakásokat ajánlhat fel. Ezek a lakáscélú ingatlanok állami tulajdonban vannak, de állami feladat ellátásához jelenleg nincs rájuk szükség, használaton kívül, üresen állnak. Mint arról a Privátbankár már beszámolt korábban, a szóba jöhető ingatlanok körének felmérését a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. már megkezdte.
A szerdai kormányülésen a kabinet elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely újabb állami ingatlanok térítésmentes tulajdonba adásáról rendelkezik helyi önkormányzatok és a Római Katolikus Egyház számára. A jogszabály emellett további megoldást kínál a Nemzeti Eszközkezelő (NET) programjában résztvevő, fizetési kötelezettségeiket teljesíteni nem tudó adósok lakhatási problémáira - tudta meg a Privátbankár a fejlesztési tárcától.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Epekedve várják a kormányzati leállás végét az Egyesült Államokban
27 perce
-
Donald Trump különös levelet írt
körülbelül 1 órája
-
Élő adás az MNB volt elnökével – kövesse velünk!
körülbelül 1 órája
-
Nyugdíjasok és a személyi kölcsön: hogyan működik, és miért népszerű felújításra?
körülbelül 1 órája
-
Orbán Viktor elárulta: jelentős döntést hozott a kormány
2 órája
-
Kgfb: jó hír érkezett a magyar autósoknak
2 órája
-
Összefüggést találtak a fiatal felnőttek vastagbélrákja és a biológiai életkor között
2 órája
Mfor.hu Top24
- Bajban van a Megasztár?
- Takács Péternek mégsem sikerült a Magyar Katolikus Egyház támogatását megnyernie
- Megint fizethetnek az önkormányzatok, mint a katonatiszt
- Zsákbamacskát is árul a NAV – ön megvásárolná?
- Ukrajnai EU-bővítési csúcs készül a magyar vétó ellen
- Törvényes Terézváros Airbnb-rendelete a Kúria szerint
- A fél ország elégedetlen a fizetésével
Ingatlan
Bécsben nyit újabb irodát az Indotek Group
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 10:41
A hazai piac egyik vezető ingatlanbefektető és vagyonkezelő cégcsoportja, az Indotek Group új, bécsi irodával bővíti nyugat-európai irodahálózatát. Az Indotek több mint egy évtizede terjeszkedik Nyugat- és Dél-Európában, az osztrák iroda megnyitásával még közelebb viszi a cégcsoportot a német nyelvű piacokhoz, és ez lesz a budapesti központból irányított vállalatcsoport első, regionális magántőke-befektetési központja is – közölte a társaság az MTI-vel.
Ingatlan
Lecsengett az Otthon Start-láz
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 13:14
Az érdeklődők jelentős része nem volt felkészült sem önerő, sem hitelképesség tekintetében a Duna House vezető elemzője szerint. Szeptemberben megugrott a tranzakciók száma, októberben viszont nem folytatódott az emelkedés.
Ingatlan
Albérlettámogatást kapnak jövőre a fővárosban és környékén szolgáló rendvédelmi dolgozók
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:20
Kormánydöntés alapján jövő januártól havi 150 ezer forintos lakhatási támogatást kaphatnak a Budapesten és Pest vármegyében szolgálatot teljesítő rendvédelmi dolgozók – közölte kedden Budapesten, sajtótájékoztatón Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Ingatlan
Hihetetlen fordulat: egyre olcsóbb a lakhatás Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 11:47
Budapesten a kínálati bérleti díjak októberben 248 ezer forintra estek, a szeptemberben mért 253 ezer forint után; a csökkenés fő oka az Otthon Start program, amely egyszerre mérsékli a keresletet és növeli a kínálatot: a kedvezményes hitellel lakást vásárlók kiesnek a bérleti piacról, miközben a programmal szerzett befektetési lakások most jelennek meg a kínálati oldalon – közölte a Rentingo bérbeadási platform kedden az MTI-vel.
Ingatlan
A dubaji ingatlanpiacon is megjelent a Duna House
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 14:48
Az ingatlaniroda magyarul és angolul is segít a jogi és adminisztratív ügyintézésben, sőt, akár az ingatlanüzemeltetésben is.
Ingatlan
Rajtra készen állnak a munkagépek: 25 ezer új lakás épül hamarosan
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 11:46
A következő 2-3 hónapban az eddigi bejelentéseken felül a fejlesztők országszerte több mint 25 ezer új lakás építésével jelenhetnek meg a piacon és ezeknek a többsége az Otthon Start Program feltételeinek is megfelel majd – közölte piaci információi alapján az ingatlan.com kedden az MTI-vel.
Ingatlan
Panellakás 100 millió forint felett?
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 10:22
A panellakások stabilan őrzik népszerűségüket.
Ingatlan
Gyorsan a kifulladás jeleit mutatja az Otthon Start
Privátbankár.hu | 2025. október 22. 09:00
Az Otthon Start Program indulása óta folyamatosan csökken az érdeklődés a kedvezményes hitel iránt, legalábbis ami az internetes kereséseket illeti – írja a Bank360.
Ingatlan
Normalizálódik a lakáspiac a nyári eufória után
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 11:29
Látványosan visszaesett a keresleti hullám.
Ingatlan
Terézváros és Barcelona példáját követheti az egész Európai Unió
Vámosi Ágoston | 2025. október 15. 19:01
Nagyon nagy összeggel indulhat az Európai Unió első, megfizethető lakhatást célzó programja. A magyaroknak különösen nagy szüksége lenne erre, hiszen itt emelkedtek a legnagyobb mértékben a lakásárak és a lakásépítési költségek az elmúlt 15 évben. Ursula von der Leyen az első lakhatási fókuszú uniós csúcstalálkozót szervezi, az uniós lakhatási bizottság pedig leszámolhat az Airbnb-vel.
Heti top
- Hidegzuhany: cáfolják Orbán Viktor egyik washingtoni bejelentését (frissítve) 2025. november 8. 16:16
- Megint el fogják inflálni a megtakarításainkat? 2025. november 11. 05:42
- Holnaptól horror jön a kutakon, érdemes még ma tankolni 2025. november 7. 10:35
- Már megint bezsákolt 108 milliárdot az Orbán-kormány 2025. november 6. 12:44
Havi top
- Így jár, aki kilép az Európai Unióból 2025. október 20. 06:42
- Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától 2025. október 14. 19:31
- Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát 2025. október 14. 12:13
- Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék 2025. október 17. 05:39
Friss
Részvény / Deviza / Áru
Epekedve várják a kormányzati leállás végét az Egyesült Államokban
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
27 perce
Nemzetközi
Donald Trump különös levelet írt
Az amerikai elnök az izraeli államfőnek üzent.
körülbelül 1 órája
Vásárló
Összefüggést találtak a fiatal felnőttek vastagbélrákja és a biológiai életkor között
2 órája
MBH Bank elemzés
-
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18 -
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55 -
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
Piac&Profit cikkei
-
Egy lengyel kiskereskedelmi boltlánc megelőzte a Mol-t a közép- és kelet-európai cégek rangsorában
15:54
-
Az évszázad pere közeleg, Trump kontra BBC
14:38
-
Összefüggést találtak a fiatal felnőttek vastagbélrákja és a biológiai életkor között
13:18
-
Nagyot bukott a Starbucks
12:43
-
A versenyszféra munkavállalóinak 55 százaléka elégedetlen a fizetésével
11:57
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Eger Advent 2025 – Négy héten át tartó ünnepi élmény a város szívében
16:05
-
Új pártot alapít Cseh Katalin és Barabás Richárd – „Humanisták” néven indulnának a 2026-os választáson
14:56
-
Az egyik egri óvodában hányással, hasmenéssel járó megbetegedés jelentkezett, kórházba is kerültek gyerekek
12:50
-
Nagy Márton döntött: Eger 686 millió forintot fizet az iparűzési adótöbbletből
10:54
-
Érkezik a fenyő a Dobó térre!
10:24
legolvasottabb
-
Így jár, aki kilép az Európai Unióból
2025. október 20. 06:42
-
Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától
2025. október 14. 19:31
-
Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát
2025. október 14. 12:13
-
Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék
2025. október 17. 05:39
-
Hidegzuhany: cáfolják Orbán Viktor egyik washingtoni bejelentését (frissítve)
2025. november 8. 16:16
top 24
-
Kettőt is blöffölt Orbán Viktor a washingtoni alkuról?
2025. november 11. 18:51
-
Ezen is múlhat Putyin békeszándéka? Oroszország egyik legnagyobb partnere irányt vált
2025. november 12. 05:58
-
Orbán Viktor még mindig kacérkodik az elnöki berendezkedéssel
2025. november 11. 19:42
-
Százával zúdultak az orosz drónok Ukrajnára
2025. november 12. 12:18
-
A magyar vétó elleni ukrán bővítési csúcs készül Lembergben
2025. november 11. 19:58


