2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Negyedévre előre, rögzített árfolyamon adja ki ingatlanjait moszkvai bérlőinek az osztrál Immofinanz, amely rövid távon nem számít a rubelválság megoldására

Rögzítette moszkvai bevásárló központjaiban a bérleti díjak rubel átváltási árfolyamát az osztrák Immofinanz ingatlan befektető társaság. Eszerint az első negyedévben az euró árfolyamát 50 rubelben, a dollár árfolyamát 40 rubelben rögzítette a cég bérlői számára moszkvai bevásárló központjaiban. Az Immofinanz öt bevásárló központtal rendelkezik Moszkvában összesen 277 ezer négyzetméter hasznos üzleti alapterülettel.

A rögzített árfolyam azokra a bérlőkre vonatkozik, akikkel az Immofinanz még nem jutott egyedi bérleti díj csökkentési megállapodásra.

Az Immofinanz bízik az orosz piacban és Oroszországban mint gazdasági tényezőben, de a helyzet lényeges javulására rövid távon nem számít - mondta Eduard Zehetner, az Immofinanz vezérigazgatója.

A társaság ingatlanbefektetéseinek több mint 25 százaléka, összesen hat ingatlanbefektetése van Oroszországban 318 ezer négyzetméter hasznos bérleti alapterülettel, amelyek értéke október végi állás szerint a cég 6,828 milliárd eurós vagyonából 1,717 milliárd eurót tesznek ki. Díjbevételeiben ennél jelentősebb az orosz befektetések aránya: a díjbevétel 30-35 százaléka származik az oroszországi befektetésekből. A 2014/2015-ös pénzügyi év második negyedévének 115,0 millió eurós bérleti díj bevételéből 44,3 millió euró volt az oroszországi bevétel. A csoport bruttó haszonkulcsa 7,8 százalék, az oroszországi 10,3 százalék.

Az euró árfolyama pénteken 64 rubel, a dolláré 51 rubel volt. Az eurót a múlt hét elején 85 rubelnél, a dollárt 68 rubelnél is jegyezték. Az Immofinanz által a január-márciusi időszakra rögzített árfolyam az október elejinek felel meg. A dollár árfolyama az év elején 32,70 rubel, az euró árfolyama 45,02 rubel volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan Lakásválság: még többen költözhetnek ki Budapestről
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 09:57
A budapesti lakáspiac élénkülése már 2024-ben beindult.
Ingatlan Tényleg annyiért mennek el az ingatlanok, amennyiért meghirdetik őket?
Natív tartalom | 2025. május 28. 08:19
Az elmúlt hónapokban sok szó esett arról, hogy az ingatlanpiacon az eladók ceruzája nagyon vastagon fog, a hirdetési árak alapján szárnyaló piacot kell látnunk. Érdekes kérdés, hogy ezt az optimizmust mennyiben követi a tényleges árszint. Valóban ilyen árakon kelnek el az ingatlanok, vagy a végső üzletek szerényebb szinteken köttetnek?
Ingatlan A jegybank nyomára akadt 300 milliárd forintnak, amit állampapírból vettek ki a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 17:54
Két negyedév alatt ennyit pakoltak át a befektetők állampapírból az ingatlanpiacra az MNB friss jelentése szerint. Meg is ugrottak az árak.
Ingatlan Hiába gyűlnek a felhők, jött egy jó hír is az ingatlanpiacról
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 16:48
A kereskedelmi ingatlanok terén jó hírek érkeztek.
Ingatlan Lecövekeltek a lakáseladók
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 13:51
Egyre kisebb árengedményre hajlandóak az ingatlan értékesítésekor.
Ingatlan Ezt látnod kell! Nagyszerű ingatlanoknak csökkent az ára a hosszú hétvégén!
Márkázott tartalom | 2025. május 14. 09:43
Az Ingatlantájoló megújult Hirdetésfigyelő szolgáltatásának köszönhetően már 24 órán belül értesülhetsz arról, ha egy, a keresési paramétereidnek megfelelő ingatlan árát csökkentették.
Ingatlan Lassan új szelek fújnak? Fordulat előtt a budapesti ingatlanpiac
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 13:36
A Duna House legfrissebb adatai szerint a 2025 áprilisában Budapesten zárult adásvételek csaknem felében befektetési célból vásároltak ingatlant – ez a tendencia új lendületet adhat a fővárosi piac szerkezetének és árazásának is.
Ingatlan Nem hiszi el, hogy mennyibe kerül egy négyzetméter
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 11:26
Éves összevetésben viszont már 19 százalékkal magasabbak az áprilisi lakásárak Budapesten.
Ingatlan Időben vett állampapírt? Akkor ennek most mások is örülhetnek
Privátbankár.hu | 2025. május 6. 15:21
Az elemzők is reagáltak a KSH kedd reggeli közlésére, miszerint az első negyedévben ugyan országos szinten kevesebb lakás épült, mint egy évvel korábban, ám a kiadott lakásengedélyek száma nőtt, igaz, csak Budapesten.
Ingatlan Véget érhet a drágulási horror a lakáspiacon?
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 14:21
Megváltozhatnak az alkupozíciók és eljöhet a saját célra vásárlók ideje.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG