|
| EPA/SHAWN THEW |
Lemondott Nikki Haley, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete, Donald Trump elnök a lemondást elfogadta - jelentette az Axios hírportál.
Donald Trump Twitter-üzenetében nem erősítette meg a hírt, közölte ugyanakkor, hogy a Fehér Házban hamarosan nagy bejelentést tesz - ahogy fogalmazott -barátommal, Nikki Haleyvel együtt.
Big announcement with my friend Ambassador Nikki Haley in the Oval Office at 10:30am.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2018. október 9.
Az Axios hírportál információi szerint az elnöknek nem váratlan Haley döntése. A nagykövet - aki korábban Dél-Karolina kormányzója volt - a múlt héten a Fehér Házban járt és megvitatta várható lemondását Donald Trumppal.
A hír sokkolta a kormányzat külpolitikával foglalkozó politikusait - írta az Axios, emlékeztetve arra, hogy Haley szeptemberben véleménycikket közölt a The New York Times című lapban és a többi között azt írta: nem mindenben ért egyet Donald Trump elnökkel.
Nikki Haley politikai karrierjéről ebben a cikkben korábban bővebben is írtunk.
A német gyártók is növelni tudták eladásaikat.

Jobban fogják ezentúl keresni a forintot, mint a devizát? – interjú
„Nem hagyhattuk ki a magyar sztorit, vonzóbbá válhatnak a hazai eszközök” – Interjú
„Nem hiszem, hogy a vagyonadó akkora veszteség lenne a gazdagoknak” – az utca emberét kérdeztük
Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú
Eljött a nők ideje az egyik legférfiasabb szakmában




