Megkezdődött a létszámleépítés második üteme az ISD Dunaferr Zrt.-nél, miután a menedzsment hétfőn és kedden átadta a nevesített listákat a központi üzemi tanácsnak - közölte a vállalatcsoport HR-igazgatója kedden az MTI-vel.
Mezőközy András elmondta, hogy a listán "száz körüli" munkavállaló található, de az első ütemben elbocsátott 158 dolgozóval együtt is "mindenképpen négyszázon belül marad" a leépítettek létszáma. Hozzátette: az elbocsátásban érintettek között van kölcsönzött munkaerő is, de főként az adminisztratív területről küldenek el dolgozókat.
Közölte: az ISD Dunaferr Zrt. mellett az ISD Kokszoló Kft.-nél 25 fős, míg az ISD Power Kft.-nél tízfős elbocsátás van folyamatban. Az igazgató hozzátette: az első körös listán szereplők közül negyvenen a Dunaferr Foglalkoztatásért Acélalapítványhoz kerültek át, húszan pedig korábban kölcsönzött munkaerővel betöltött álláshelyen dolgoznak. Olyanról is tudnak, aki másik munkáltatónál már talált állást - mondta.
Kezdődik a felmondási idő
Az MTI érdeklődésére Borbély Zoltán a központi üzemi tanács elnöke megerősítette, hogy megkapták a listákat: hétfőn 85, kedden 16 név szerepelt ezeken, vagyis 101 dunaferres munkavállaló kapott értesítést. Megjegyezte, hogy a munkáltató eredetileg 150 főt jelentett le a munkaügyi központ felé. A többi valószínűleg kölcsönzött munkaerő - fűzte hozzá.
Az érvényben lévő kollektív szerződés alapján az első ütemben érintettek legkorábban február 3-án kaphatják meg felmondásaikat, míg a mostani bejelentésben érintettek várhatóan március végén kapják meg felmondólevelüket.
Az orosz tulajdonossal is tárgyaltak
Az ISD Dunaferr Zrt. tavaly augusztus 12-én jelentette be, hogy a korábbi terveknek megfelelően 1500 dolgozót érintő létszámleépítésbe fog.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter augusztus 21-én levélben kezdeményezett tárgyalásokat a Dunaferr Zrt. tulajdonosaival a cég megvásárlásáról, miután a kormány az augusztus 19-i székesfehérvári kihelyezett ülésén arról döntött, vételi ajánlatot tesz a dunaújvárosi vasműre.
Augusztus 29-én Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár és Evgeny Tankhilevich cégvezető egyeztetett, majd szeptember 10-én az újabb tárgyalásokat követően csak a tárgyalások magasabb szintű folytatását jelentették be.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter október 10-én Budapesten tárgyalt a Dunaferr-cégcsoport jövőjéről Evgeny Potapovval, az ISD Korporáció képviselőjével, és arról tájékoztatta, hogy a kormány továbbra is kitart vételi szándéka mellett.
Még nem adták fel
November 7-én Czomba Sándor az ISD Dunaferr Zrt. vezetésével folytatott egyeztetést követően jelezte, hogy a cégvezetés mintegy 400 fős létszámleépítést hajt végre, ami a korábban tervezett 1500-as számhoz képest jelentős változás. Mint mondta, a kormány tudomásul vette, hogy a cég menedzsmentje az eladás helyett a társaság hosszú távú működtetésében érdekelt, és ennek megfelelően próbál más területeken segítséget nyújtani a cégnek és a munkavállalóknak.
November 22-én a cégcsoport HR igazgatója közölte az MTI-vel, hogy megkezdődik a csoportos létszámleépítés, miután a vállalat vezetése nyilvánosságra hozott egy 158 nevet tartalmazó listát, valamint tájékoztatta az elbocsátások első üteméről a munkaügyi központot és a központi üzemi tanácsot.
Január 16-án a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke egy dunaújvárosi sajtóeseményen közölte, hogy a kormány még mindig nem adta fel azt a tervét, hogy megvásárolja az ISD Dunaferr Zrt-t. Dorkota Lajos azt mondta, hogy a tárgyalások folytatódni fognak a tulajdonos és a magyar állam között, amikor az ISD Dunaferr Zrt. fő tulajdonosa, az orosz állami Vnyesekonombank vezetője február elején Magyarországra érkezik.
Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026
A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.
Vegyen részt Ön is!
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
-
Irán új legfelsőbb vezetője elutasította a tűzszünetet
10 perce
-
Ukrajna elfogadta az EU ajánlatát a Barátság kőolajvezeték helyreállítására
30 perce
-
Nagy pofonba szaladhat bele, aki nem nézi át az adóbevallását
körülbelül 1 órája
-
Török Gábor: az állás a valóságban szorosabb lehet, bejöhet a Fidesz kampánya
körülbelül 1 órája
-
A Mol és az OTP vitte a prímet kedd délelőtt
2 órája
-
Szerdától még drágább lesz a tankolás
2 órája
-
2,3 millió magyar revolutos élete változik meg
2 órája
- Kiüthet az iráni háború egy újabb országot
- Már a csehek is kivizsgálnák, hogy mi történt a Barátság vezetékkel
- Trump tagadja, de igenis előre szóltak neki, hogy ez lesz?
- Meghalt Siklós Csaba József volt miniszter
- Nagy tervei vannak Magyar Péteréknek a Mol jövőjéről
- Újabb gyomrost kapnak, akik piaci áron tankolnak
- Mennyiért adják az eurót? Ez történt a forinttal, nézze meg az árfolyamot!
- Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel 2026. március 12. 17:16
- Egy évet sem ért meg Szabó Zsófi új vállalkozása 2026. március 11. 13:24
- Az áprilisi választás után jön a neheze a győztesnek – megszólalt a Fitch Ratings 2026. március 13. 10:22
- Mindjárt elfogy a magyar állam devizaadósság-kerete, pedig még csak március van 2026. március 11. 08:43
- Nem akárki küldött levélben figyelmeztetést Orbán Viktornak 2026. február 23. 19:52
- A Covidnál is nagyobb sokk következik 2026. február 18. 10:21
- Sorra mondják le az izraeli turisták a budapesti szállodafoglalásaikat 2026. február 21. 12:54
- Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt 2026. február 22. 11:41
Irán új legfelsőbb vezetője elutasította a tűzszünetet
Modzstaba Hamenei ajatollah nemet mondott.
Ukrajna elfogadta az EU ajánlatát a Barátság kőolajvezeték helyreállítására
Antonio Costa, az Európai Unió Tanácsának elnöke jelentette be.
Nagy pofonba szaladhat bele, aki nem nézi át az adóbevallását
Kedvezményekről lehet lemaradni, büntetéseket összeszedni, ha csak leokézzuk a NAV tervezetét.
-
Rekordévet zárt Tiborcz István bankja2026. március 17. 06:00 -
Keszthelyi Erik cége új szponzorként tűnik fel a veszprémi kézicsapatnál2026. március 16. 15:50 -
Gazdag magyarok szállnak be a légi üzletbe: közös céget alapított Wáberer György és Emőri Gábor2026. március 16. 06:00 -
Hat zenész a világ milliárdosai között2026. március 13. 14:50 -
Erdélyi bevásárlóközpontok megvásárlásáról tárgyal Jellinek cégcsoportja2026. március 13. 06:15
További hírek >
-
Kamattámogatott hitel: 23 ezer vállalkozás csapott le a lehetőségre
13:23
-
Egy hónap alatt padlóra került a német gazdasági hangulat
12:41
-
Roham indult a gázpalackokért Magyarországon
12:13
-
Sokba kerülhet egy apró hiba: ezek a leggyakoribb buktatók az adóbevallásnál
11:46
-
100 milliárdos árbevétel: új szintre lépett a BioTechUSA
11:34
-
Versenyben a magyar csapat a Bocuse d’Or európai válogatóján – Frissítve
09:44
-
Magyar kezdeményezés csökkenti a töredezettséget a független szállodák között
09:25
-
Szentek a toronyban: új kiállítás Vácon
08:30
-
Kevesebb kakaó, új összetevők: stratégiaváltás a Milka gyártójánál
08:28
-
Scoot: járatbővítés bécsi indulással
08:21
-
Kiszivárgott Orbán Viktor egri beszéde!
13:16
-
Nemzetközi siker: díjat nyert egy egri kötődésű animáció a New York-i Philip K. Dick Filmfesztiválon
10:46
-
Egerszalók–Verpelét Minisprint autóverseny lesz a hétvégén - útlezárások várhatók
09:00
-
1848 méteres emlékfutást rendeznek középiskolásoknak az Érsekkertben
07:55
-
Már az egri kézilabdacsapatot is kirendelték Orbán Viktor elé a Dobó térre
07:19
-
Nem akárki küldött levélben figyelmeztetést Orbán Viktornak
2026. február 23. 19:52
-
A Covidnál is nagyobb sokk következik
2026. február 18. 10:21
-
Sorra mondják le az izraeli turisták a budapesti szállodafoglalásaikat
2026. február 21. 12:54
-
Visszavinné a palackokat? Már nem sokáig kell boltba járni emiatt
2026. február 22. 11:41
-
Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
2026. február 20. 19:30
-
A magyar kormány most tényleg kihúzta a gyufát Brüsszelben – írja a Politico
2026. március 17. 09:03
-
Egy másik háborúban is súlyos fordulat történt hétfő éjjel
2026. március 17. 06:48
-
Orbán Viktor és Robert Fico átírták az uniós csúcs napirendjét
2026. március 17. 10:41
-
Váratlan irányba fordult a hangulat Budapesten
2026. március 16. 17:49
-
Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
2026. március 16. 15:42


