3p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

KKV
Átírják a keresőalgoritmust, így a találatok közül kiszűrhetik a félrevezető előszobaoldalakat, amelyek megtévesztik a felhasználókat. Magyar kis- és középvállalkozások is áldozatul eshetnek, ha nem jól tervezik meg oldalukat

A Google előszobaoldalnak hívja azokat a weboldalakat, amelyeken minden linkje ugyanarra az oldalra vezet vagy olyan webshopba, ahol az előszobaoldal tulajdonosa jutalékot kap az eladásokból. Ezek száma a technológiai cég kimutatásai szerint drasztikusan nő, ami csökkenti a találati lista minőségét. A keresőt most úgy írják át, hogy ezeket az oldalakat kiszűrje - írja az ITE.hu keresőoptimalizálással foglalkozó szakportál.

A Google már több mint tíz éve küzd az ilyen oldalak ellen, több-kevesebb sikerrel. A mostani módosítással vélhetően további előszobaoldalakat tudnak majd kiszűrni.

Veszélyben lehetnek a hazai oldalak

Azok az oldalak is elbukhatnak a szűrésen, amelyek teljesen ártalmatlanok. A Google több kérdést is megfogalmazott, amelynek segítségével a weboldaltulajdonosok eldönthetik, hogy oldalaik előszobaoldalnak minősülnek-e a kereső szemében, például: az oldal a keresőmotorokra van optimalizálva és az a célja, hogy a látogatókat az oldal relevánsabb, vagy használhatóbb részére irányítsa? Az oldal amúgy hasznos listákat (termék, helyek) duplikál, amelyek már megtalálhatóak az oldalon abból a célból, hogy több keresőforgalmat szerezzen?

Mik azok az előszobaoldalak?

A Google hivatalos definíciója:

Az előszobaoldalak olyan webhelyek vagy oldalak, amelyeket azért hoztak létre, hogy magasan rangsorolják őket adott keresési lekérdezések esetén. Ezek rontják a felhasználói élményt, mert hatásukra a keresési eredmények között több hasonló oldal jelenhet meg, amelyekre rákattintva a felhasználók tulajdonképpen ugyanarra a céloldalra jutnak. Illetve közbenső oldalakra is irányíthatják a felhasználókat, amelyek nem annyira hasznosak, mint a végső céloldal.

Íme néhány példa előszobaoldalakra:

  • Több domainnév vagy oldal bizonyos régiókra vagy városokra célozva, amelyek egyetlen oldalra terelik a felhasználókat
  • Oldalak, amelyeket azért hoztak létre, hogy a webhelye(i) ténylegesen használható vagy releváns részeire tereljék a felhasználókat
  • Meglehetősen hasonló oldalak, amelyek közelebb állnak a keresési erdményekhez, mint egy pontosan meghatározott, böngészhető hierarchia

Sajnos a Google meghatározása nem egyértelmű. Így például, ha egy vízszerelő több városban is nyújt szolgáltatást és külön aloldalakat hoz létre az egyes településekre, ahonnan a kapcsolat oldalra irányít át, az akár büntetésre is számíthat. A bejelentés - bár pontos dátumot nem közöl - azt írja, hogy „hamarosan” várható az algoritmus módosítás, amely a hazai oldalak széles körét érintheti majd.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
KKV Már néhány perc alatt megtudhatja, vállalkozása megfelel-e a pályázati feltételeknek
Natív tartalom | 2024. november 13. 11:21
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.
KKV Hogyan lett kis garázscégből milliárdos vállalkozás?
Privátbankár.hu | 2023. december 19. 11:41
Állócsillagok és újhullámos trónkövetelők.
KKV Itt a Cégépítők társasjáték: most eldől, ki kaszál az üzleti évben!
Natív tartalom | 2023. december 4. 10:26
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
KKV Széchenyi Kártya Program: megduplázták a hitelkereteket
Privátbankár.hu | 2023. augusztus 1. 11:18
Sokkal nagyobb hitelkeretet kapnak a kkv-k a Széchenyi Kártya Program keretében. A kamat a futamidő végéig 5 százalék. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG