1p
KKV
Az MDF szerint egy-két év múlva a jelenlegi 650 ezerrel szemben az adófizető polgárok túlnyomó többségének lehet elektronikus ügyfélkapuja
Az MDF által kezdeményezett és az Országgyűlésben által elfogadott, a közigazgatási hatósági eljárásról szóló törvénymódosítás következtében egy-két év múlva a jelenlegi 650 ezerrel szemben az adófizető polgárok túlnyomó többségének lehet elektronikus ügyfélkapuja, tehát egy billentyű egyszeri kattintásával eljuttathatja adóbevallását az APEH-hez. Erről Pettkó András, az ellenzéki párt parlamenti képviselője beszélt.

A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának Ügyfélközpontjában Pettkó András Herényi Károllyal, az MDF frakcióvezetőjével, Hock Zoltánnal, a párt elnökhelyettesével és Katona Kálmán választmányi elnökkel együtt regisztráltatta magát, vagyis kiváltotta az ügyfélkapu kulcsát.
   
Pettkó András  elmondta: reményeik szerint Baja Ferenc a kormány témában illetékes államtitkára az elkövetkező időben bővíteni fogja a jelenleg 13 fajta, elektronikus úton intézhető hatósági ügyintézés számát.

A jelenlegi lehetőségek közül kiemelte: a netpolgárrá váló állampolgároknak nem kell személyesen befáradniuk a hivatalokba, ha meg akarják hosszabbítani útlevelüket, személyi igazolványukat vagy jogosítványukat, sőt, az illetékes hatóság értesíti őket elektronikus úton, ha hamarosan lejár valamelyik dokumentumuk.

Mint elhangzott, az állampolgárok az egészségügyi intézményekben is utánajárhatnak, milyen számlákat számoltak el nevükben az egészségbiztosítási pénztár felé.

Így nézhet a főnöke körmére
Máshol kell ellenőrizni, bejelentette-e munkahelye
Több pénzt hoz az APEH-nak az internet
Jön az elektronikus árverés
Egyszerűség és megtakarítás: elektronikus ügyintézés

MTI

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG