3p
KKV
Az érdekvédők szerint semmi nem valósult meg abból, amit a BKK ígért a sofőröknek.

Rendezetlenség és káosz nehezíti a fővárosi járművezetők munkáját, az egyeztetés nélkül rájuk erőltetett jegyellenőri, pénztárosi feladatokat és a biztonságos utasszállítást egymásnak ellentmondó utasítások alapján kell végezniük - közölte a Privátbankárral az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ).

Az érdekvédők elnöke Nemes Gábor szerint egyelőre az ígéretek ellenére sem adott nekik senki egyértelmű hivatalos utasítást arra, hogy mi a fontosabb: az utasok biztonsága, a balesetmentes közlekedés, a bérletek és különféle ingyenes utazásra jogosító engedélyek tökéletes ellenőrzése, vagy esetleg a jegyek eladásából származó bevétel növelése.

A mintegy hetvenféle jegy- és bérletfajta precíz ellenőrzésének, a jegyeladásnak és az utasok igényei szerinti gyakorisággal kiállított számla pontosságát, gyorsaságát, s közben a menetrend betartását is a tulajdonosi jogokat gyakorló Budapesti Közlekedési Központ inkognitóban utazó ellenőrei figyelik, s „feljelentik” azt, aki valamit nem az előírások szerint csinál – közölte Nemes Gábor. Azt sem tudni még, hogy az extra munkáért a szakszervezeti nyomásra beígért plusz pénzt, műszakonként 500 forintot megkapják-e az érintett járművezetők, ugyanis egyelőre erre sincs semmiféle garancia.

Hiányolják a pénztárgépeket

A sofőrök azt is kérték korábban, hogy ha már rájuk kényszerítették a jegyeladást – ami ellen normális körülmények között nem lázadnának, mert Európa számos országában így működik a kulturált közösségi közlekedés –, legalább ne a zsebükben kelljen tartaniuk a bevételt, hanem telepítsenek európai szintű pénztárgépeket a járművekre, s alakítsanak ki biztonságos fülkéket is a pénzt kezelő sofőrök számára.

Nemes Gábor azt mondta: annak ellenére, hogy a cégvezetés és a BKK illetékesei ezt is megígérték, egyelőre mindössze annyi történt, hogy elkezdődött - ahogy fogalmazott - valami házilag barkácsolt, vállalhatatlan színvonalú, egy európai főváros közösségi közlekedéséhez méltatlan pénzkazetta összerakása. A gépnek titulált szerkezet annyira nevetséges, hogy akkor, már inkább továbbra is a zsebükben tartanák a pénzt – írta a közleményükben Nemes Gábor.

A szakszervezet elvárja, hogy a BKK és a BKV vezetése is minél előbb teljesítse az ígéreteket: adjon egyértelmű, hivatalos utasítást a szerteágazó feladatok fontossági sorrendjére, s teremtse meg a kulturált, színvonalas és biztonságos pénzkezelés és utasszállítás feltételeit. Nemes felhívja a figyelmet arra, hogy amíg a kényelmes irodákban, az íróasztalok mellett ülők hetekig gondolkoznak egy szabályozás összeállításán, addig a sofőrök minden munkaóráját megnehezíti a rendezetlenség és a káosz, ami az utóbbi hónapokban kialakult. Az EKSZ a helyzet azonnali rendezését követeli, mielőtt még az utasok is veszélybe kerülnének az összevissza intézkedésekhez igazodó járművezetők legjobb szándéka ellenére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
KKV Milliókat is megspórolhat, aki jókor észbe kap
Privátbankár.hu | 2025. március 22. 10:08
A Széchenyi Kártya Program államilag támogatott beruházási hiteleinek kamata február 17-től további fél százalékponttal csökkent, így ezek már 3 százalékos kamatozással elérhetőek. Ennek köszönhetően egy százmillió forintos beruházási kölcsön hitelterhe több millió forinttal csökkenhet.
KKV Pénzeső vár a kkv-kra
Privátbankár.hu | 2024. december 4. 16:49
A hazai kkv-k eddigi legszélesebb köre juthat tőkefinanszírozáshoz a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével.
KKV Már néhány perc alatt megtudhatja, vállalkozása megfelel-e a pályázati feltételeknek
Natív tartalom | 2024. november 13. 11:21
A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégek azonban nemcsak a pályázatokhoz, hanem teljes életútjuk során asszisztenciát kaphatnak a digitális felületen.
KKV Hogyan lett kis garázscégből milliárdos vállalkozás?
Privátbankár.hu | 2023. december 19. 11:41
Állócsillagok és újhullámos trónkövetelők.
KKV Itt a Cégépítők társasjáték: most eldől, ki kaszál az üzleti évben!
Natív tartalom | 2023. december 4. 10:26
Piaci rést betöltő társasjáték jelent meg október 25-én: a Cégépítők társasjáték megszületéséről és játékmenetéről Egerszegi Krisztiánnal, a MiniCRM tulajdonosával, a Cégépítők alapítójával beszélgettünk.
KKV Széchenyi Kártya Program: megduplázták a hitelkereteket
Privátbankár.hu | 2023. augusztus 1. 11:18
Sokkal nagyobb hitelkeretet kapnak a kkv-k a Széchenyi Kártya Program keretében. A kamat a futamidő végéig 5 százalék. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG