1p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

KKV
A közvélemény nagy része még mindig azt hiszi, a hepatitis érintkezéssel terjed, ezért gyakori a munkahelyi megkülönböztetés
A hepatitises betegek alapvető emberi jogainak sérelmére, a fertőzöttek magas számára és a tünetmentesség veszélyeire hívta fel a figyelmet a Vírusos Májbetegek Országos Egyesülete a hepatitises betegek közelgő világnapja alkalmából.

Ambrus Miklósné, az egyesület elnöke elmondta: 70 ezerre becsülik Magyarországon azok számát, akik hepatitis C vírussal fertőződtek. Közülük azonban mindössze 3-5 ezer beteget kezelnek, mert a fertőzés akut szakasza gyakran tünetmentesen zajlik, sokan ezért nem is tudnak arról, hogy megbetegedtek.
   
A hepatitis világnapot 2004-ben rendezték meg először a betegeket képviselő szervezetek szerte a világon. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet a vírusok által okozott krónikus májgyulladásra, kialakulásának okaira és a betegség korai felismerésének jelentőségére.
A lappangó vírus elsősorban vér útján terjed. Azok, akik 1992 előtt kaptak vért vagy vérkészítményt, fertőződhettek hepatitis C vírussal, hiszen csak ettől az évtől szűrik a véradókat. A vírus terjedhet intravénás droghasználattal, tetoválással, testékszer-behelyezéssel, szexuális úton vagy anyáról gyermekre is - közölte Ambrus Miklósné, hozzátéve: a betegek 40 százalékánál nem derül ki a fertőzés forrása.
   
Az egyesület elnöke kifejtette: a hepatitis C végső stádiumában májzsugorodás és májrák alakulhat ki, a fertőzés megtámadja és legyengíti az egész szervezetet, védőoltást pedig csak a B típus ellen lehet kapni. Ugyanakkor - hangsúlyozta - a vírussal megfertőződött betegek mintegy 60 százaléka gyógyszeres kezeléssel teljesen meggyógyul.
   
Lakásvásárlás akár 0% önerővel, június 30-áig jelentősen csökkentett
egyszeri költséggekkel!
A Vírusos Májbetegek Országos Egyesülete arra is felhívja a figyelmet, hogy a közvélemény nagy része - tévesen - még mindig azt hiszi, hogy a hepatitis érintkezéssel terjed, ennek következtében gyakori a kiközösítés, a munkahelyi megkülönböztetés. Ez a fajta diszkrimináció azonban alaptalan és erősen sérti a betegek alapvető emberi jogait.
   
Hétezer beteg aggódhat, hogy megfertőzte-e orvosa

MTI

Címkék: KKV

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Gyomrost kaptak a magyar cégek – komoly kellemetlenséget hozott a november
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 10:53
Nem elhanyagolható pluszkiadást jelent ez.
KKV Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG