Kutakodjon ma éjjel!
Az Európai Unió 2005-ben rendezte meg először a Kutatók Éjszakáját. Az Európai Bizottság által támogatott rendezvénysorozatnak az a célja, hogy közelebb hozza az embereket a tudományhoz, s ezzel növelje a tudományos karrier vonzerejét.
Olyan programokat szerveznek, amelyeken kicsik és nagyok találkozhatnak a kutatókkal, kipróbálhatják eszközeiket, találmányaikat, megismerhetik munkájukat előadások, vetélkedők, kiállítások és szórakoztató tudományos rendezvények keretében.
Az idén Európa-szerte 29 ország több mint 150 városában egyidejűleg zajlanak az események. Magyarországon Budapesten, Debrecenben, Győrben, Egerben, Martonvásáron, Miskolcon, Piliscsabán, Sopronban és Szegeden számíthatnak különleges eseményekre az érdeklődők.
Mivel a Kutatók Éjszakája elsősorban a fiatalokat célozza meg, a programok egy része már reggel elkezdődik. Délután a tudományos fesztivál központi rendezvényén, Budapesten ismertetik a Rajzolj kutatót című rajzverseny eredményeit.
Újabb titkokra derülhet fény
Világító uborka és színtelen vörösbor Szegeden
MTI
Néhány órával azután, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy újabb tűzszünetet hozott tető alá, folyamatosak a harcok Thaiföld és Kambodzsa között.





