Ezeket az igencsak ambíciózus kijelentéseket az Acer további hat másik készülék megjelenítésével igyekszik alátámasztani, amelyeket állítólag még az év elején szándékoznak piacra dobni. Az első négy széria a Windows Mobile 6.1-es operációs rendszert használja majd, míg a későbbi masinák 6.5-össel futnak majd. Emellett Lencquesaing azt is hozzátette, hogy a későbbiekben olyan más operációs rendszer bevezetését is tervezik, mint például a Google-féle Android.
A CeBIT-en kiállított négy készüléket az ITPro szerint a szakmai újságírók nem különösebb lelkesedéssel vizsgálták. |
A másik készüléknek, az F900-nak nagyjából hasonló paraméterei vannak, azonban kihúzható billentyűzet helyet érintőképernyős technológiát használ, a kamerája pedig csak három megapixeles. Az X960 kijelzője csak 2,6 hüvelykes, a képernyő felbontása VGA rendszerű, a kamera pedig elöl található a videobeszélgetések érdekében - bár a tapasztalatok szerint ez a funkció kevés okostelefon-felhasználót érdekel.
Végül a SIM DX900-nak az a különlegessége, hogy egyszerre két SIM kártyát kezel, így az üzletemberek könnyen átkapcsolhatnak az otthoni és a munkahelyi telefonjuk között. A készülékeket 300 és 500 euró közötti áron tervezik értékesíteni Nyugat-Európában, a magyarországi árakról egyelőre még nincs hír.
Az okostelefonok mindent lenyomnak
Megdöbbentő számok: ha kész van, húzza ki!
Mobil-veszély: nem félünk, pedig kéne
Két hónap is elég volt az iPhone-nak
MTI