Aláhúzta: egy pályázó akár 600 millió forint támogatásban is részesülhet, a támogatás mértéke pedig 100 százalék is lehet.
A pályázatban részt vehetnek legalább 250 főt foglalkoztató gazdasági társaságok és szövetkezetek, azonban közhasznú társaságok és non-profit szervezetek nem igényelhetnek forrásokat a programban.
Mr. Marketing személyesen |
Varju László hangsúlyozta: a program keretében a munkavállalók teljes heti - 5 napos - fizetést kapnak, azonban az ötödik nap fizetése nem haladhatja meg a munkanapokra lebontott minimálbér 350 százalékát.
Az államtitkár emlékeztetett: a kormány még februárban döntött a 4+1 program elindításáról 30 milliárd forintos keretösszeggel. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség ebből a keretből 20 milliárd forintos keretösszeggel már hónapokkal ezelőtt pályázatot írt ki a kis- és középvállalatok (kkv) számára, míg a fennmaradó 10 milliárd forintra ezentúl a nagyvállalatok pályázhatnak.
A költséglefaragás csak tűzoltás
Fordulat: megint több elbocsátást jelentenek
Sokat bukhat, aki teljesen elfelejti a cafeteriát
Még idén indulhat a növekedésösztönzés
Válságmatek cégeknek: dőlni fog a pénz?
MTI