Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
1p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

KKV
Megbüntetett a pénzügyi felügyelet két céget, mert nem működtek együtt a békéltető testülettel.

A felügyelet fogyasztóvédelmi célú tevékenységéről készült jelentés ismerteti, hogy a Pénzügyi Békéltető Testület (PBT) jelzése alapján a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete fogyasztóvédelmi eljárás keretében intézkedést alkalmazott két céggel szemben a második negyedévben, mivel nem teljesítették együttműködési kötelezettségüket a PBT előtt indult eljárás során.

Az ÁHF Általános Hitel és Finanszírozási Zrt.-re kétszer is bírságot szabott ki a PSZÁF. Az ÁHF az egyik esetben a testületi felszólításra nem küldött válasziratot, és a 2012. április 18-ra kitűzött meghallgatáson nem képviseltette magát. Ezzel a felügyelet álláspontja szerint megsértette a PBT-vel való együttműködésre vonatkozó rendelkezést, gátolva, hogy a testület feltárja a tényeket, és ennek alapján döntést vagy ajánlást fogalmazzon meg. A PSZÁF úgy ítélte meg, hogy a cég magatartása alkalmas arra, hogy a fogyasztóvédelmi alternatív vitarendezési fórumba vetett közbizalmat aláássa, ezért egymillió forint összegű bírságot szabott ki rá.

A másik fogyasztóvédelmi eljárást az váltotta ki, hogy az ÁHF a PBT felszólítására nem küldött válasziratot, és a 2012. április 26-i meghallgatáson nem képviseltette magát annak ellenére, hogy a testület a meghallgatás előtti napon telefonos egyeztetést kezdeményezett vele, és figyelmeztette kötelezettségének elmulasztására. A pénzügyi cég csak telefax üzenetben adott tájékoztatást a pénzügyi fogyasztói jogvitát kezdeményező fogyasztó kérelmének egy részkérdésével kapcsolatosan. A felügyelet ezért kétmillió forint összegű bírságot szabott ki rá. A bírság összegének meghatározásánál figyelemmel volt arra is, hogy az ÁHF már második alkalommal sértette meg a pénzügyi fogyasztói jogvitával kapcsolatos együttműködési kötelezettségét.

A K&H Bank Zrt. azzal nem tett eleget a PBT felhívásának, hogy nyilatkozatához nem mellékelte a testület által kért bankszámlaszerződést és annak mellékleteit, ezeket csak a meghallgatáson adta át a testületnek. Emellett nem biztosította a testület előtti eljárás során olyan személy részvételét, aki jogosult a pénzügyi szervezet által adott meghatalmazás alapján a pénzügyi szervezet képviseletére, így akár egyezségi nyilatkozat megtételére. A felügyelet - figyelembe véve a bank együttműködési kötelezettség teljesítése érdekében megtett lépéseit is - megtiltotta a jogsértő magatartás további folytatását.

A PBT a pénzügyi felügyelet mellett működő bíróságon kívüli, alternatív vitarendezési fórum, hatásköre a pénzügyi szolgáltatók és a fogyasztók közötti szerződések megkötésével és teljesítésével kapcsolatos jogviták rendezésére terjed ki (ezekben a PSZÁF nem intézkedhet). Eljárásának feltétele, hogy a fogyasztó a pénzügyi szolgáltatónál előzőleg közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. A testület a felek közti egyezség létrehozására törekszik, ennek eredménytelensége esetén döntést hoz a fogyasztói jogok érvényesítésének biztosítása érdekében.

Az együttműködés a PBT-vel a törvény szerint kötelező, csak a döntésnek való alávetés önkéntes. A PBT-hez olyan viták esetében fordulhatnak az ügyfelek, amelyekben az ügyfél által a szolgáltatónál közvetlenül kezdeményezett panaszkezelési eljárás eredménytelenül zárult. A PBT eljárása díjmentes.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG