Khell Bogdán, a Mobilarena.hu főszerkesztője a GazdaságTV.hu-nak elmondta: közel egy évtizeden keresztül a Nokia volt a világ legnagyobb mobilgyártója. Az utóbbi negyedévben azonban az eladott telefonok mennyiségét tekintve a Samsung lekörözte. Az eladások mellett a társaság pénzügyi eredményei sem festenek kedvező képet. A mélyrepülést jól jelzik a gyárbezárások, és leépítések, amelyek Magyarországot sem kerülték el.
A Nokia komáromi gyárából ázsiai gyárába helyezi át az okostelefonok gyártását. A 4 ezer 400 főt foglalkoztató komáromi üzemből 2 ezer 300 főt bocsátanak el. A leépítés első hullámában érintett dolgozóknak, mintegy 1 ezer 200 embernek március 29-én mondtak fel. Ma további 900 dolgozóval közlik munkaviszonyuk megszűnését.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




