Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) arra emlékeztet, hogy 2013. december 30-án jelent meg az NGM 74/2013 számú rendelete, mely két kérdést szabályozott az online pénztárgéprendszer kiépítésében. Egyrészt lehetővé tette, hogy a jogosultak az 50 ezer forint pénztárgépenkénti támogatást december 31-ét követően is igénybe vehessék, de a rendelet már újabb határidőt nem határozott meg. Ugyanakkor meghatározta az online kapcsolatok hatósági árát, a kiskasszáknál 1 500 forint/hó, a nagykasszáknál 2 500 forint/hó összegben.
10 nappal a rendelet megszületését követően a Nemzetgazdasági Minisztérium sajtóközleményben tudatta, hogy a friss jogszabályban foglaltaktól eltérően mégis szabna határidőt a támogatás igénybe vételére, január 31-et jelölve meg.
Március végéig vállalták a szállítást
A szövetség szerint az újabb határidő kitűzése önmagában gyorsíthatja az átállást, a jelzett néhány hét azonban kevésnek ígérkezik. Az OKSZ ismertetése szerint a háttérben az húzódik meg, hogy vannak olyan forgalmazók, akik valóban tudnak már raktárról online kiskasszát szállítani, ezzel szemben a nagyobb számú megrendelést kapott forgalmazók esetében a gyártás és az üzembe helyezés elhúzódik a január 31-ét követő időszakra is.
A forgalmazók közötti váltás jelenleg csak pénzügyi veszteséggel lehetséges, hiszen indokolatlan elállás esetén a forgalmazó nem köteles visszaadni a korábban befizetett előleget, sőt kártérítési igénnyel is felléphet a pénztárgép megrendelőjével szemben. Elállásnak akkor van helye a megrendelő részéről, ha a forgalmazó vétett a jogszabályok ellen, vagy nem teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeit. A visszaigazolások jelentős része ráadásul március 31-i szállítási határidőt jelölt meg, amit eddig senki sem kifogásolt, a hatóságok sem. Feltehetően azok a forgalmazók gyakorolnak nyomást az NGM-re, akik a vártnál kevesebb megrendelést kaptak.
A vásárlóknak is árt a hatósági ár?
A kereskedők támogatták a hatósági ár meghatározását. Meglepetést keltettek azonban a rendeletben kihirdetett hatósági árak. A kiskasszáknál a kihirdetett 1 500 forinttal szemben alacsonyabb összegre számítottak a kereskedők, de el kell ismerni, hogy a szolgáltatók 2 ezer forintnál magasabb díjaihoz képest ez is megtakarítást jelent.
Meglepetést keltett a nagykasszák esetében a 2 500 forint online adatkapcsolati havi díj, mivel időközben az előkészítő tárgyalások során a nagy áruházláncok többsége már megállapodott a szolgáltatókkal, ennél sokkal alacsonyabb, ezer forint körüli havi összegben. Feltehetően a szolgáltatókkal folytatott egyeztetések során a szaktárca hiányos információkat kapott, hiszen így az NGM közleményével szemben nem a kereskedők, hanem a szolgáltatók kapnak támogatást, nem is akármilyet, a kialkudott árhoz képest csillagászati haszonhoz jutnak - írta közleményében az OKSZ. A 2 500 forintos hatósági ár nem indokolt, károkat okoz a pénztárgép üzemeltetőknek (gyógyszertáraknak, benzinkutaknak, szállodáknak, nagyáruházaknak), amivel végső soron a vásárló is rosszul jár.
Az OKSZ helyesnek tartja, hogy az NGM, a szakmai szervezetek részvételével létrehozott munkabizottság véleményének figyelembe vételével fog dönteni a támogatás igénybevételének határidejéről, ahol az érdemi egyeztetések nyomán a legutóbbi ülésen a legnehezebb kérdésben is sikerült közös állásfoglalást kialakítani.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint még a hatóságok sem kifogásolták a tavaszi határidőt.
A rovat támogatója:
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Már mindenki április 13-át várja? Ez Viszont Privát
9 órája
-
Barna vagy fehér héjú? Melyik tojás a jobb?
11 órája
-
A buszok menetrendjét is érinti JD Vance látogatása, a reptérre nehéz lesz kijutni
12 órája
-
Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
12 órája
-
Feltartóztatak egy orosz tartályhajót, amely hatalmas olajszennyezést okozott a Balti-tengeren
12 órája
-
Kiderült, mit csinál majd JD Vance Budapesten
12 órája
-
Jön az amerikai alelnök, Pesten és Budán is lezárások, parkolási tilalom lesz
13 órája
Mfor.hu Top24
- Magyar Péter Szabó Bencére és Pálinkás Szilveszterre is számít a csapatában
- Tömegek fognak külföldről szavazni
- Fölényes Fidesz-győzelmet vár a Nézőpont Intézet
- Összeült a fél világ, hogy ötleteljenek a Hormuzi-szoros megnyitásáról
- Szerbia májusig nem exportál kőolajat és üzemanyagot
- Autósok figyelem: jön JD Vance, ha rossz helyen parkol, elviszik a gépkocsit
- Újabb női miniszter távozik Trump kormányából
KKV
Ne maradjon le: újabb több milliárdos kormányzati program indul
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:09
Előnyben a szolgáltatóipari fejlesztések a kkv-k megerősítése érdekében.
KKV
Nyugtalanok a magyar cégek, ha a jövőről van szó
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:56
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint januárban a fogyasztók kilátásai nem változtak decemberhez képest, de a cégeké némileg romlottak.
KKV
Most érkezett a hír: Nagy Mártonék rendszerszintű élénkülésről beszélnek
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 11:42
Újabb közleménnyel jelentkezett a Nagy Márton által irányított Nemzetgazdsági Minisztérium (NGM), melyben vállalati sikersztoriról írnak.
KKV
Egyre több vállalkozó választja a kibővült Demján Sándor Tőkeprogramot
Privátbankár.hu | 2025. november 25. 12:56
Fokozódik a kereslet a Demján Sándor Tőkeprogram (DSTP) iránt. Dr. Bánfi Zoltán, az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatója elmondta: a több ezer érdeklődő között IT-, egészségügyi, vendéglátó és szolgáltató vállalkozók is megjelentek. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) célja öt-hatszáz magyar vállalkozás támogatása tőkebefektetéssel.
KKV
Gyomrost kaptak a magyar cégek – komoly kellemetlenséget hozott a november
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 10:53
Nem elhanyagolható pluszkiadást jelent ez.
KKV
Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV
Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV
Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV
Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV
Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése.
Heti top
- Moszkvából jött: az orosz külügyi szóvivő is megszólalt Szijjártó Péterrel kapcsolatban 2026. április 1. 12:50
- Nehéz elhinni, hogy milyen erős lett a forint 2026. március 31. 07:30
- „Menjetek a szoroshoz és védjétek meg” – tényleg hátat fordít Trump az iráni háborúnak? 2026. április 3. 06:01
- Minden Telekom-ügyfélnek: komoly tárgyalások folytak a jövőről 2026. március 30. 06:36
Havi top
- Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken 2026. március 18. 09:54
- Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel 2026. március 12. 17:16
- Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború 2026. március 9. 10:24
- Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét 2026. március 7. 10:58
Friss
Közérdekű
A buszok menetrendjét is érinti JD Vance látogatása, a reptérre nehéz lesz kijutni
A várba, a Libegőhöz vagy a repülőtérre nehéz lesz eljutni.
12 órája
Nemzetközi
Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
Oroszország súlyos légitámadást indított péntek délelőtt Ukrajna ellen.
12 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Titokzatos milliárdos örökös csavarhatta el Emma Watson fejét?2026. április 1. 16:15 -
Célegyenesben Futó Gábor milliárdos energiatároló fejlesztése2026. április 1. 05:50 -
Elindult az aranypénz-gyártás Belgiumban: 1100–4000 euróba kerülnek az érmék2026. március 31. 15:50 -
Külföldön terjeszkedik Jászai Gellért cége: milliárdos üzlet Montenegróban2026. március 31. 05:50 -
A világ leggazdagabbja most a Napot „kapcsolná le”: Musk új ötlete sokkolja a szakértőket2026. március 30. 16:00
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Rejtett járvány a munkahelyeken – minden második magyar dolgozót érint
16:43
-
Menekülnek a turisták a Közel-Keletről, ennek pedig lett egy nagy nyertese
15:39
-
Folytatódik a lejtmenet Románia turizmusában
14:49
-
Drágább lesz a kenyér és az olaj: emelkednek a nemzetközi élelmiszerárak
13:01
-
Tízezer forint alatt boldogítják gyermekeiket a magyar szülők
12:24
Turizmus Online cikkei
-
Az amerikai alelnök látogatása miatt kedd-szerdán lezárják fél Budapestet
17:58
-
Húsvéti nyulak költöztek be a Verdi Budapest Aquincum tereibe
10:48
-
Életbe lépett az Air France-KLM nyári menetrendje
16:13
-
Már várják a nevezéseket a 45. Országos Borversenyre
15:17
-
Szevasz Terasz: Indul a tavaszi borterasz-szezon!
15:13
A vidék hírei
-
Sikoly - 7 Szellempofáról a hetedik bőrt is lehúzni
08:43
-
Súlyos állítások a honvédségről és a csádi misszióról: megszólalt Pálinkás Szilveszter
07:49
-
Április eleji útfelújítási helyzetkép Egerben és térségében
14:55
-
Megújul a Nagy-Eged-hegyi Dobó István-kilátó
13:45
-
Domán Dániel: lépjen vissza a kutyapárt egri jelöltje a TISZA javára!
07:21
legolvasottabb
-
Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
2026. március 18. 09:54
-
Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
2026. március 12. 17:16
-
Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
2026. március 9. 10:24
-
Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
2026. március 7. 10:58
-
Bemondták a svájci profik: spájzoljon be még most az aranyból, ezüstből
2026. március 26. 05:44
top 24
-
„Menjetek a szoroshoz és védjétek meg” – tényleg hátat fordít Trump az iráni háborúnak?
2026. április 3. 06:01
-
Moszkva megfenyegette az Európai Unióba belépő szomszédos országokat
2026. április 3. 13:17
-
Folytatódnak a harcok a Közel-Keleten, súlyos veszteségek vannak
2026. április 3. 13:48
-
Politico: Ukrajna gondjai nem oldódnak meg Magyar Péter győzelmével?
2026. április 3. 11:31
-
Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
2026. április 3. 14:20
Ősi táplálékunk a tojás. Nemcsak mi fogyasztjuk előszeretettel, de fészekrabló állatok is, hiszen magas a tápértéke. 




