3p

Elindul a Pay&Go az összes metróvonalon. 

2028-ban elindulhat az e-jegyrendszer a teljes budapesti és agglomerációs közösségi közlekedési hálózaton, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) elindíthatja az ehhez szükséges közbeszerzési eljárást, miután a koncepciót a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén támogatta – közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

A BKK közlése szerint a Pay&GO bankkártyás fizetési szolgáltatást eddig a 100E járaton, illetve az M1-es metró vonalán lehetett igénybe venni, április közepétől viszont a pilot kiterjesztéseként minden metróvonalon elérhetővé válik.

Az elmúlt években a BKK jelentős mértékben fejlesztette digitális csatornáit: elindította a BudapestGO alkalmazást – amelyet rendszeresen új funkciókkal bővítenek –, továbbá az elektronikus jegyrendszer bevezetésének előszobájaként kísérleti jelleggel elérhetővé tette a jegyvásárlást és az érvényesítést egy lépésben biztosító Budapest Pay&GO fizetési szolgáltatást a 100E Repülőtéri Expressz járaton, valamint az M1-es metró vonalán.

A Budapest Pay&GO szolgáltatás lényege, hogy a vásárlás és az érvényesítés egy lépésben, a bankkártya (vagy egyéb okoseszköz) jegyérvényesítő készülékhez történő érintésével együtt zajlik, nincs szükség előzetes regisztrációra vagy alkalmazás letöltésére, sem papíralapú jegyre, az utazás azonnal megkezdhető. A bankkártyaalapú megoldás ma már nemzetközi szabványnak számít: világszerte több száz nagyváros alkalmazza. A tervek szerint a BKK a Pay&GO szolgáltatás pilotját április közepén minden metróvonalra kiterjeszti.

Közölték azt is, hogy mindezzel párhuzamosan a közlekedésszervező cég – felhasználva a pilot tapasztalatait, elemezve a külföldi jógyakorlatokat és figyelembe véve a fővárosi közlekedés sajátosságait – megalkotta a budapesti elektronikus jegyrendszer koncepcióját.

Hozzátették: a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén támogatta a BKK Pay&GO elektronikusjegy-szolgáltatásra vonatkozó koncepcióját és a rendszer működéséhez szükséges közbeszerzési eljárás megindítását.

A társaság tervei szerint a budapesti Pay&GO rendszere a lehető legtöbb ügyféligényre megoldást kínál majd, így mind a rendszeresen közösségi közlekedést használók, mind az alkalmi utasok megtalálhatják a számukra legkedvezőbb terméktípust. Emellett a szolgáltatás az alkalmi utazások során lehetővé teszi költési limitek – például napi vagy heti limitek – beállítását, így az ügyfelek mindig az igényeiknek megfelelő, legkedvezőbb tarifát kapják.

A BKK számításai szerint a Pay&GO típusú, bankkártyás fizetés 2028 első felétől jelenhet meg szakaszosan Budapest és az agglomeráció teljes közösségi közlekedési hálózatán.

A közleményben idézik Diószegi Ágnest, a BKK ügyfélkapcsolati és értékesítési vezérigazgató-helyettesét, aki elmondta: a BKK célja nem pusztán egy új technológia bevezetése, hanem egy olyan, mindenki számára érthető és kényelmes rendszer kialakítása, amely még inkább megkönnyíti a budapesti közösségi közlekedés használatát.

A Pay&GO pilot sikere azt mutatja, hogy az ügyfelek nyitottak az egyszerű és gyors megoldásokra, a BKK pedig erre építve lép tovább egy teljes, városi szintű elektronikusjegy-rendszer bevezetésével – tette hozzá.

(MTI)

Címkék: Közérdekű BKK Metró

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Döntött az Országgyűlés: Orbán Viktor már nem lehet miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 18:20
Az Országgyűlés ma elfogadta az Alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben maximálja a miniszterelnöki megbízatás időtartamát. A változtatás több további alkotmányos rendelkezést is érint, köztük a Szuverenitásvédelmi Hivatal szabályozását és a közfeladatot ellátó vagyonkezelő alapítványok, azaz kekvák jogi kereteit.
Közérdekű Orbán Anita megkezdte a V4-bemelegítést
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 18:00
Orbán Anita külügyminiszter a visegrádi országok külügyi képviselőivel egyeztetett az uniós Külügyek Tanácsa ülésének margóján Luxemburgban. A megbeszélésen a magyar elnökség prioritásai és a közelgő V4-találkozó előkészítése is napirenden volt.
Közérdekű Kevesebb méréssel indulhat a következő tanév
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 14:01
Szeptember 1-jén kezdődne és 2027. június 18-án érne véget a következő tanév a kormány által társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezet szerint. A dokumentum több újdonságot is tartalmaz, köztük egy új, „Diákok hangja” elnevezésű témanapot, valamint a kompetenciamérések körének szűkítését.
Közérdekű Megszületett a döntés: Orbán Viktor marad a Fidesz elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 16:31
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, egy ellenszavazattal elfogadták az országos elnökség választási vereség okait értékelő beszámolóját, és döntöttek az alapszabály módosításáról is szombaton, a párt 32., tisztújító kongresszusán, Budapesten; a Fidesz négy alelnöke Gál Kinga, Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint lett.
Közérdekű Kinevezték a hazai titkosszolgálatok új vezetőit
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 12:11
A folyamatos és hatékony feladatellátás biztosítása érdekében Pósfai Gábor belügyminiszter kinevezte az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) új vezetőit – közölte szombaton a Belügyminisztérium.
Közérdekű Itt a lista: ők lettek az új kormánybiztosok
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 11:16
Magyar Péter miniszterelnök Rost Andrea Kossuth-díjas operaénekest a magyar zenekultúráért felelős kormánybiztossá, Bódis Kriszta írót a nemzeti társadalompolitikai stratégia megalkotásáért, valamint az oktatási, a szociális és egészségügyi területek horizontális összehangolásáért felelős kormánybiztossá, Radnai Márkot pedig a működő és emberséges Magyarországért felelős kormánybiztossá nevezi ki.
Közérdekű Lépett Magyar Péter: fejcserék a magyar titkosszolgálatoknál (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 10:46
A miniszterelnök szombati hatállyal felmentette tisztségéből a négy nemzetbiztonsági szolgálat főigazgatóját.
Közérdekű A kormány megszünteti a közszolgálati egyetem egyik monopóliumát
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:03
Felmenő rendszerben kivezeti a kormány a pedagógusképzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről (NKE), valamint megszünteti az intézmény pedagógus-továbbképzési monopóliumát is – közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán.
Közérdekű A NAV éberségét nem tudták befolyásolni az influenszerek
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 07:21
Két népszerű tiktoker akadt fenn a NAV kockázatelemzőinek szűrőjén, több millió forintos bevételük után nem fizettek adót. A platformok üzemeltetőitől érkezett összegeket gyermekeik bankszámlájára utaltatták, vagyis eltitkolták. A revizorok azonban nem lájkolták ezt a megoldást – közölte az adóhatóság.
Közérdekű Hegedűs Zsolt: „Nincs szükség celebarcokra”
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 12:48
Távozik Győrfi Pál az OMSZ igazgatói, szóvivői posztjáról, az egyik első női mentőtiszt az utógja. Az egészségügyért felelős miniszter pedig nem hagyta szó nélkül a váltást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG