2p
Heves záporokkal, zivatarokkal hidegfront érkezik vasárnap, hétfőre országszerte mérséklődik a kánikula.
Fürdőző férfi dobja fel kislányát a Balatonban naplementekor Fonyódnál 2015. augusztus 28-án. MTI Fotó: Varga György

Hidegfront vet véget az idei nyár első hőhullámának, melynek során az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriadót rendelt el – írja az Időkép.

A front vasárnap késő délután éri el nyugati tájainkat, mozgása valamelyest lelassul fölöttünk, hétfő estére hagyja el kelet felé az országot. Átvonulását többfelé erősen megnövekvő gomolyfelhőzet jelzi majd, vasárnapra virradóra főként a Dunántúlon, majd napközben egyre többfelé kell készülni záporokra, zivatarokra. Heves zivatarok is kialakulhatnak felhőszakadás, jégeső és viharos széllökések kíséretében.

A hét utolsó napján hazánk nagy részén még 30 fok fölé melegszik a levegő, nyugaton maradhat 30 fok alatt a csúcshőmérséklet.

Hétfőn az ország keleti felén/kétharmadán további heves záporokra, zivatarokra kell készülni, a Dunántúlra megerősödő északi, északnyugati széllel már szárazabb levegő áramlik, majd késő estére keleten is megszűnik a csapadék. Jelentősen felfrissül a levegő, nagyjából 23 és 29 fok közé esik vissza a hőmérséklet, végre fellélegezhet a nagy melegtől megviselt szervezetünk.

Napos nyári idő jön a front mögött

Kedden és szerdán hazánk nagy részén újra napos, nyári időre van kilátás, legfeljebb kedden a keleti határ mentén fordulhat elő még néhol futó zápor. A szél veszít erejéből. Frissebbek lesznek a reggelek, a nappali felmelegedés pedig kissé erősödik, szerda délutánra már 30 fok köré emelkedik a hőmérséklet. Ismét nagyon erős lesz az UV-sugárzás!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Itt a bizonyíték: Orbán Viktor a helyszínen, de nem a VIP-páholyból nézte a vb-elődöntőt
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 10:59
Családi körben tekintette meg a labdarúgó-világbajnokság első elődöntőjét Orbán Viktor, Magyarország korábbi miniszterelnöke.
Közérdekű Egész nap tárgyal a kormány, ráadásul a Tisza egyik legfontosabb programjáról
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 09:52
A szerdai kormányülésen a Szent István Vidékfejlesztési Program kerül terítékre.
Közérdekű Mutatjuk a listát: ezek a közérdekű vagyonkezelő alapítványok tűnnek el
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 08:15
Kedd este megjelent azoknak a közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak (kekva) a listája, amelyek július 31-től biztosan megszűnnek.
Közérdekű Megvan az első döntős csapat a labdarúgó-világbajnokságon
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 06:26
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2–0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében. Július 14-én, ami Franciaország nemzeti ünnepe: a Bastille bevételének napja, a francia forradalom kezdete és a szabadság szimbóluma. Spanyolország 2010 után jutott újra döntőbe világbajnokságon.
Közérdekű Sulyok Tamás nem vitte túlzásba válaszát az alaptörvény módosítása kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 12:26
Az előírásokkal is előhozakodott a köztársasági elnök.
Közérdekű Gulyás Gergely szerint nem Szentkirályi Alexandra lesz az utódja
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 07:18
Szinte rögtön a lemondása után válaszolt kérdésekre a stúdióban a Fidesz távozó frakcióvezetője.
Közérdekű Már qvik-linkkel is fizethető a gépjárműadó
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 10:26
Új fizetési lehetőséggel bűvült a NAV-Mobil.
Közérdekű Vitézy Dávid nem a levegőbe beszélt: augusztus 1-jén megnyílik a bezárt vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 11:43
Gőzerővel zajlanak a komlói vasútvonal újranyitásához szükséges munkák, augusztus 1-jén elindul a közlekedés.
Közérdekű Magyar Péter Zsolt bácsiról és december 24. munkaszüneti nappá nyilvánításáról is vallott
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 09:13
Magyar Péter a közvetlen államfőválasztás mellett foglalt állást a Redditen.
Közérdekű Messi maradt, Haaland búcsúzott a világbajnokságtól
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 08:15
Az angol válogatott Jude Bellingham duplájával hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a norvég csapatot szombaton a labdarúgó-világbajnokság Miamiban rendezett negyeddöntőjében. Az argentin válogatott hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot.    
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG