2p

Évtizedek óta nem látott gyorsaságú mesterhármas is született.

Ousmane Dembélé egyedülálló pillanatnak nevezte, hogy mesterhármassal járult hozzá a francia labdarúgó-válogatott 4-1-es győzelméhez Norvégia ellen a világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, pénteken Foxborough-ban.

A Bajnokok Ligája-címvédő Paris Saint-Germain csatára a 7., a 20. és a 32. percben talált a hálóba. Legutóbb az orosz Oleg Szalenko tudott egy félidő alatt háromszor is betalálni vb-meccsen. Ő az 1994-es tornán összesen ötször volt eredményes a Kamerun ellen 6-1-re megnyert találkozón.

A francia válogatott ezzel simán legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot a labdarúgó-világbajnokság I-csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább, riválisa pedig másodikként.

Taroltak a belgák

A belga válogatott 5-1-re verte Új-Zélandot a labdarúgó-világbajnokság G csoportjának vancouveri mérkőzésén, így első helyen jutott a 32 közé.

Amikor legutóbb a belga válogatott továbbjutott a csoportkörből, bronzérmet szerzett a 2018-as, oroszországi tornán. Most elsőként szerdán Seattle-ben játszik egy csoportharmadik ellenféllel.

Új-Zéland a harmadik világbajnokságát is győzelem nélkül fejezte be, mérlege négy döntetlen és öt vereség.

Az újonc döntetlenek után folytathatja

A Zöld-foki Köztársaság válogatottja gól nélküli döntetlent játszott a szaúdi csapattal a labdarúgó-világbajnokság H csoportjának harmadik, utolsó fordulójában, három pontjával pedig a második helyen jutott tovább a 32 közé.

Az újonc Zöld-foki Köztársaság három döntetlennel ment tovább a kieséses szakaszba, amelyben a címvédő argentin csapattal játszik jövő hét pénteken Miamiban.

Irán is továbbment

Az egyiptomi válogatott 1-1-es döntetlent játszott az iráni csapattal pénteken a labdarúgó-világbajnokság G csoportjának Seattle-ben rendezett mérkőzésén, így öt pontjával másodikként továbbjutott.

Az észak-afrikai együttes jövő pénteken Ausztráliával találkozik a nyolcaddöntőbe jutásért, míg ázsiai ellenfele három pontjával még reménykedhet, hogy bekerül a nyolc legjobb harmadik közé a 12 csoportból.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Hamarosan nyílhatnak az ügynökakták?
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 20:28
A kormány benyújtotta a feltárásról szóló törvényjavaslatot.
Közérdekű Eldőlt kedden egy újabb fontos kérdés a Fideszben
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 19:05
 Bóka János lett a frakcióvezető. 
Közérdekű A nap képe: Sulyok Tamás hamar talált magának más elfoglaltságot
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 15:08
A július 20-ai távozását követően egy vízpartról posztolt a volt köztársasági elnök.
Közérdekű Videóval reagált Magyar Péter – ezt mondta Polgár Judit jelöléséről
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 08:01
A miniszterelnök már az eddiginél is nagyobb tiszteletet érez.
Közérdekű Sulyok Tamás aláírta: hétfőtől új köztársasági elnöke lesz Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 19:51
Sulyok Tamás aláírta az Alaptörvény 17. módosítását, amivel megszűnik köztársasági elnöki mandátuma.
Közérdekű Nagy bejelentés Ruszin-Szendi Romulusztól, a honvédség állományát érinti
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 16:45
Megjelent az a jogszabály, amely megteremti a jogi alapját annak, hogy a honvédség visszavehesse azokat a katonákat, akiket korábban „fiatalítás” címén eltávolítottak – közölte a honvédelmi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
Közérdekű Jön az utolsó előtti meccs a vb-n, nem túl kedvező előjelekkel
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 15:44
Ma este Franciaország Anglia ellen lép pályára a világbajnokság bronzmérkőzésén, de az eddigi nyilatkozatok nem a játékosok magas motiváltságáról szólnak.
Közérdekű Támogatná a választási korhatár csökkentését Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 12:10
Magyar Péter közösségi oldalán arról írt, hogy szólnak érvek a választási korhatár 16 évre csökkentése mellett.
Közérdekű Megkezdődhet az áldatlan állapotok felszámolása Rákosrendezőn
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 10:10
Megállapodott a MÁV a Fővárosi Önkormányzattal a rákosrendezői munkáslakásokról, ahová önkényes lakásfoglalók költöztek be, a környéken pedig súlyos közbiztonsági problémák alakultak ki.
Közérdekű Kritikus a rendőrhiány, így reagál a Belügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 09:10
Életpályamodellel, a bérek rendezésével és visszaszereléssel oldaná meg a Belügyminisztérium az országos rendőrhiányt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG