3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Bár a március 14-i kormányrendeletek értelmében még mindig szünetelnek a fogorvosi szolgáltatások, akinek sürgős ellátásra van szüksége, Budapesten és Pest megyében megteheti.

A március közepi Magyar Közlönyben foglaltak alapján a meghozott rendeletek értelmében a fogorvosi rendelők tömegével függesztették fel a betegellátást. Bár a rendelők tájékoztatták pácienseinket és elhalasztották a nem sürgős kezeléseket, sokan éppen akkor szembesültek a bezárt rendelővel, amikor sürgős segítségre lenne szükségük. Márpedig kínzó fogfájásnál, vagy még nagyobb bajban, gyors segítségre van szükség

Csak sürgősségi eseteket látnak el a fogorvosok (Fotó: depositphotos.com)
Csak sürgősségi eseteket látnak el a fogorvosok (Fotó: depositphotos.com)

Ezen segít az a hiánypótló lista, melyet a MindentMent fogászati rendelő állított össze, hogy a koronavírus-vészhelyzet alatt hol találunk sürgősségi ellátást nyújtó budapesti és pest megyei fogászati rendelőket.

„Az volt a célunk, hogy megkönnyítsük a betegek tájékozódását és segítsük az ellátás biztonságának megőrzését” – mondta Aranyi Rita, a listát készítő és gondozó MindentMent fogászati rendelő igazgatója.

Jelenleg 148 sürgősségi fogászati ellátást nyújtó rendelő szerepel a listán, ebből 103 budapesti, 45 pest megyei fogászat. A rendelők települési, illetve Budapesten kerületek szerinti sorrendben szerepelnek. A listán megtalálhatjuk a rendelők elérhetőségeit, valamint azt, hogy magán- vagy állami finanszírozású az ellátás. A lista folyamatosan frissül.

Arra viszont felhívják a figyelmet, hogy a koronavírus miatt csak sürgősségi ellátást nyújthatnak a rendelők a szigorú biztonsági szabályok mellett. Ezért minden esetben telefonon vagy e-mailen tájékozódjunk, mielőtt elindulnánk – tette hozzá a rendelő igazgatója.

A Magyar Orvosi Kamara Fogorvosok Területi Szervezete március végén az Emberi Erőforrások Minisztériumához fordult, levelükben azt írták, hogy tömegesen jelzik a fogorvosok, hogy a jelentős bevételkiesés miatt kritikus helyzetbe kerülnek praxisaik és segítséget kérnek kiesett bevételeik kompenzálásáan.

„Mivel az egészségügyi veszélyhelyzet időtartama nem prognosztizálható, nem fogják tudni biztosítani a betegellátást, hónapokon keresztül finanszírozni bér- és dologi kiadásaikat, a felmerülő költségeiket.”

Április 2-án Bártfai-Máger Andreához, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszterhez intéztek levelet, hogy az egészségügyben dolgozó vállalkozások (pl. fogorvosoké) bekerüljenek a veszélyeztetett és támogatott ágazatok körébe, majd miután kiderült, hogy a téma az Innovációs és Technológiai Minisztérium hatásköre, Dr. Palkovics László miniszerhez fordultak írásban április 8-án. A Magyar Orvosi Kamara Fogorvosok Területi Szervezetének honlapján erre egyelőre nem találtunk viszontválaszt. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter: Egy hónap alatt megszakítjuk a káderkeringőt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 09:51
Ennyi ideje maradhatott Sulyok Tamásnak köztársasági elnökként.
Közérdekű Több milliárdot kalapozott össze a Tisza 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 08:02
Megjelentek a párt finanszírozásával kapcsolatos részletek – a pártelnök tette közzé.
Közérdekű Magyar Péter kifakadt, miután már belsős levél is bizonyíthatja a kézi vezérlést az MTVA-nál
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 07:03
Az RTL-hez jutott el belső levelezés kemény, határozott utasításokkal.
Közérdekű Sulyok Tamás váratlan videója: döntés a lemondásról
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 06:11
Nem akadályozza a kormányt a köztársasági elnök – közölte egy nemrég megjelent videós nyilatkozatban.
Közérdekű Szoboszlai Dominik tovább gazdagodott
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 12:13
A középpályás céges vagyonának az értéke egy év alatt megduplázódott.
Közérdekű Sulyok Tamás nem mond le, helyette a Velencei Bizottsághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 12:18
A Sándor-palota egy hosszú közleményben fejtegeti azt, hogy Sulyok Tamás továbbra is együtt működik a kormánnyal, de továbbra sem mond le.
Közérdekű Ismét bevitték a rendőrök K. Endrét
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 11:30
Újra felmelegítették a rendőrök a kegyelmi ügyet.
Közérdekű Tovább fogyunk – pedig éves szinten javult a helyzet
Privátbankár.hu | 2026. május 29. 09:14
Az előzetes adatok szerint idén áprilisában 5410 gyermek született, és 9946 fő halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 1,3, a halálozásoké 0,2 százalékkal nőtt, míg a házasságkötéseké 14 százalékkal csökkent.
Közérdekű Magyar Péter: Nem merült fel Ukrajna kérdése a források kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 12:31
Szó volt viszont arról, hogy hazánk hamarosan csatlakozik az Európai Ügyészséghez. Érintettéjk a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, és az integritási szerv jogköreinek bővítését is. Ez az ára az uniós forrásoknak.
Közérdekű Itt a vége a több milliós képviselői fizetéseknek – megjött a Tisza javaslata
Privátbankár.hu | 2026. május 28. 11:46
Drasztikusan csökkenhetnek a fizetések az Országgyűlésben. Van olyan juttatás, ami el is tűnik egy javaslat szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG