2p

Hétfőtől megint mindenkit el lehet látni minden panasszal minden alkalmas egészségügyi intézményben.

Június 15-től helyreáll az egészségügy megszokott eljárásrendje, jelentette be Kásler Miklős a kormány Facebook-profiljára feltöltött rövid videóban. A fordulatot azzal magyarázza, hogy az utóbbi időben kedvezően alakult a hazai járványhelyzet. Íme:

"Minden olyan diagnosztikai és terápiás tevékenységet el lehet végezni minden magyar egészségügyi intézményben, amire a betegeknek szüksége van. A járóbeteg szakrendelésen a megnövekedett várólisták csökkentése érdekében óraszám korlátozás nélkül lehet egészségügyi tevékenységet végezni. A családi orvosok, családi gyermekorvosok esetében, illetve a járóbeteg szakrendelőknél megszüntettük azt a korlátozást, hogy egy órában csak négy beteg keresheti fel az intézményt"

- mondja a videóban az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere.

A kórházi várólisták állapotáról épp nemrég írtunk. Van, ahol kilencszer többet kell várni a kitűzött műtétig, miközben a koronavírus-járvány miatt az orvosi beavatkozásra várók száma a felére csökkent - ideje volt tehát Kásler bejelentésének.

Magát a nagy bejelentést, egyébként szerdára ígérték, aztán végül mára csúsztatták, de az operatív törzsön még nem lőtték el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Csaknem 10 és fél százalékkal nőtt az üzemanyag-fogyasztás itthon az első félévben
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 15:25
A prémium motorbenzinből kevesebb fogyott. 
Közérdekű Kiderült, hogy mennyit fizet az MTVA a magyar focimeccsek közvetítési jogaiért
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 13:56
A cél a magyar labdarúgás kiemelt eseményeinek széles körű, ingyenes elérhetősége az M4 Sport adón.
Közérdekű Itt a bizonyíték: Orbán Viktor a helyszínen, de nem a VIP-páholyból nézte a vb-elődöntőt
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 10:59
Családi körben tekintette meg a labdarúgó-világbajnokság első elődöntőjét Orbán Viktor, Magyarország korábbi miniszterelnöke.
Közérdekű Egész nap tárgyal a kormány, ráadásul a Tisza egyik legfontosabb programjáról
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 09:52
A szerdai kormányülésen a Szent István Vidékfejlesztési Program kerül terítékre.
Közérdekű Mutatjuk a listát: ezek a közérdekű vagyonkezelő alapítványok tűnnek el
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 08:15
Kedd este megjelent azoknak a közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak (kekva) a listája, amelyek július 31-től biztosan megszűnnek.
Közérdekű Megvan az első döntős csapat a labdarúgó-világbajnokságon
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 06:26
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2–0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében. Július 14-én, ami Franciaország nemzeti ünnepe: a Bastille bevételének napja, a francia forradalom kezdete és a szabadság szimbóluma. Spanyolország 2010 után jutott újra döntőbe világbajnokságon.
Közérdekű Sulyok Tamás nem vitte túlzásba válaszát az alaptörvény módosítása kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 12:26
Az előírásokkal is előhozakodott a köztársasági elnök.
Közérdekű Gulyás Gergely szerint nem Szentkirályi Alexandra lesz az utódja
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 07:18
Szinte rögtön a lemondása után válaszolt kérdésekre a stúdióban a Fidesz távozó frakcióvezetője.
Közérdekű Már qvik-linkkel is fizethető a gépjárműadó
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 10:26
Új fizetési lehetőséggel bűvült a NAV-Mobil.
Közérdekű Vitézy Dávid nem a levegőbe beszélt: augusztus 1-jén megnyílik a bezárt vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. július 12. 11:43
Gőzerővel zajlanak a komlói vasútvonal újranyitásához szükséges munkák, augusztus 1-jén elindul a közlekedés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG