2p
Kilenc megyére figyelmeztetést adott ki a tartós, sűrű köd veszélye miatt szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat. Budapesten nem a köddel, hanem a légszennyezettséggel van baj.

Az OMSZ azt írja: reggelig a gyengén felhős, szélcsendes területeken többfelé képződhet sűrű (zúzmarás) köd, amely később fokozatosan ritkul vagy megszűnik. Nagyobb területet érintő köd elsősorban a Dunántúl déli, délnyugati felén és az Alföld déli, délkeleti felén valószínű.

A csütörtök éjfélig szóló veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Zala megyére adták ki a figyelmeztetést. Ezeken a területeken arra kell készülni, hogy a tartósan megmaradó, sűrű ködben pár száz méter körüli lehet a látástávolság.

Nagyon hideg lesz

Az előrejelzés szerint csütörtökön néhol jelentéktelen hószállingózás előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 9 és mínusz 2 Celsius-fok között alakul, de a hidegre érzékeny helyeken ennél hidegebb is lehet. A nappali maximumok mínusz 2 és plusz 3 fok között alakulnak.

Egyre rosszabb a levegő minősége

Az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán arra is felhívta a figyelmet, hogy tovább romlik a levegőminőség. A szálló por (PM10) koncentrációja a fővárosban többfelé a tájékoztatási szint fölött, sőt helyenként a riasztási küszöb körül vagy a fölött alakulhat. Az Időkép szmogtérképén pedig országosan is jól látszanak az érintett területek:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Megmérték: a Fidesz erős embereit is lenyomja a Tisza – ábrával
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 12:12
A 21 Kutatóközpont alapján bajban lehetnek az eddig legyőzhetetlen képviselők.
Közérdekű Valami bűzlik az MNB-székháznál, hibák ezrei sorjáznak
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 08:14
Méregdrága felújítás után még nem ért véget a bonyodalmak sora.
Közérdekű Hogyan lehet féken tartani és kezelni a kényszervásárlási függőséget?
Elek Lenke | 2026. március 29. 16:34
A fogyasztói társadalom XX. század végi és XXI. század elejei rákfenéje a kényszervásárlás. Mit tudunk tenni ellene? Miképpen álljunk ellent a saját pillanatnyi vágyainknak, és hogyan ne ugorjunk be az online webshopok csábításának? Ma már kereskedelmi szakemberek, szociológusok és pszichológusok foglalkoznak ezzel a problémával.
Közérdekű Víztárolót csapott az aszfalthoz az orkán, fotó is készült
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 10:42
Szerencsére nem sérült meg senki. Mondjuk az útburkolatról inkább ne beszéljünk.
Közérdekű Figyelem! Önt megint meglopták – új időre virradtunk
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 08:57
Ebből ma csak 23-at kereshet, mert egy bizony hiányozni fog. 
Közérdekű Választások: fontos nap a mai azoknak, akik külföldön szavaznak
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 14:08
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken.
Közérdekű Republikon: nőtt a Tisza előnye, hárompárti parlament alakulhat
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:52
Két héttel a választás előtt hibahatáron belül erősödött a Tisza, nőtt az előnye a Fidesz-KDNP-hez képest – írja a Republikon Intézet friss, március 23-a és 26-a között készített közvélemény-kutatásában.
Közérdekű Rendeletben védené a kormány a Magyarország és az Egyesült Államok közötti, minősített katonai információkat
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:05
Az Egyesült Államok és Magyarország kormánya közötti, minősített katonai információk védelméről szóló megállapodás létrehozásáról jelent meg kormányrendelet a Magyar Közlönyben.
Közérdekű Kémügyek és titkosszolgálati akciók – megszólalt Gulyás Gergely
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 13:12
A csütörtöki Kormányinfó túlnyomó része a különböző kém- vagy titkosszolgálati botrányokról szólt.
Közérdekű A Nézőpont szerint magabiztosan vezet a Fidesz
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 10:56
A Nézőpont szerint a Tisza 40 százalékon áll.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG