4p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Online átverések terjednek, valamint Magyarországon is kimutatták az elsőként Angliában azonosított mutáns koronavírus-változatot - egyebek mellett erről is szó volt az operatív törzs mai tájékoztatóján. 

Elsőként György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára beszámolt arról, hogy lezajlott a legnagyobb idősotthonok oltási kampánya, amelynek keretében összesen 7000 oltást adtak be. Mint mondta, zajlik az egészségügyi dolgozók és a szociális otthonok lakóinak és dolgozóinak oltása, az előre megtervezett oltási rend célja a veszélyeztetett csoportok immunizálása.

Orvosi vizsgálat előzi meg az oltások beadását, több mint 1036 idősotthon van, az oltási terv menetrend szerint halad, de csak a vakcinák beérkezésével tudják folytatni a vakcinálást. Az idősotthonokban ezen a hétvégén fogják beadni a Moderna vakcináját.

György István is elismételte az operatív törzs által tegnap már bejelentett döntést, miszerint január 16-17-én a szociális alapellátás dolgozói ingyenesen tesztelhetnek.

Online átverésekre figyelmeztet a rendőrség

Dr. Csákó Ibolya alezredes, az ORFK kiemelt főreferense arra figyelmeztetett, hogy az oltások megkezdésével megjelentek a hamis vakcinák is az interneten, a kereskedők visszaélnek a gyártócégek neveivel is, valamint az oltóanyag tárolásához szükséges eszközöket is árulnak. Külön kiemelte, hogy

a vakcina interneten nem forgalmazható, és nem elérhető.

Dr. Csákó Ibolya (Fotó: M1/Youtube)
Dr. Csákó Ibolya (Fotó: M1/Youtube)

Kiss Róbert rendőr alezredes, az ügyeleti központ vezetőhelyettese ismertette az intézkedési statisztikákat is az elmúlt 24 órából:

  • a közterületi maszkviselés hiánya miatt 151,
  • a tömegközlekedésen a maszkviselés hiánya miatt 15,
  • míg a boltokban és más intézményekben a maszkviselés hiánya miatt 18 esetben intézkedtek a rendőrök.

A kijárási korlátozások megsértése miatt 311 személy ellen kellett fellépni, közülük heten túl messzire merészkedő kutyasétáltatók voltak.

Így alakultak a napi karanténszámok

Az elmúlt napon 3204 új házi karantént rendeltek el, így összesen 25 856-an vannak jelenleg ilyen korlátozás alatt.

A rendőrség 10 473 karanténellenőrzést végzett, az alkalmazáson keresztül 2876-an kommunikálnak a hatósággal.

Megjelent Magyarországon a koronavírus gyorsan terjedő mutációja

Müller Cecília elismételte a reggel óta már ismert koronavírus-adatokat:

az elmúlt 24 órában 1358 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 345 710 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma, míg 95 beteg elhunyt. A gyógyultak száma jelenleg 215 453 fő, az aktív fertőzöttek száma 119 309 főre csökkent.

Az összes elhunyt (10 948) 3 százalékának nem volt ismert alapbetegsége – az esetükben a koronavírust tüntetik fel a halálozás okaként.

Folyamatosan zajlik a védőoltások beadása, minden csoport oltását tervezik, kizárólag a vakcinák beérkezésének üteme befolyásolja az oltások beadásának időpontját. Kedd estig beadták az összes beérkezett vakcinát, 86 929 fő kapta meg az oltást eddig. Január 18-án kezdődik a vakcina második oltási köre.

Mostantól a Pfizer-BioNTech mellett a Moderna vakcinájával is oltanak majd – ez további 51 ezer fő védőoltására lesz elegendő. Müller Cecília ismételten arra kérte az egészségügyi dolgozókat, hogy jelentkezzenek.

Megjelent Magyarországon az angliai koronavírus-variáció, azt egyelőre három esetben azonosították

– jelentette be Müller Cecília. A vírustörzs megbetegítő képessége 50-70 százalékkal nagyobb az eddigi koronavírusénál.

A vakcinagyártók állítása szerint az oltások hatékonyak az elsőként Angliában kimutatott változattal szemben is – mondta az országos tisztifőorvos.

Az újságírói kérdések nyomán kiderült:

  • A védelmi előírások azokra is vonatkoznak, akik a védőoltás első felét már megkapták, a populáció védettsége csak akkor fog kialakulni, ha nagyon nagy számban vannak már beoltottak.
  • Minden rendelkezésre álló vakcinát beadtak, az infrastruktúra és felkészültség meglenne arra, hogy még több oltást adjanak be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: az áramhiány Budapest szíve közepébe is behatolt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 15:15
Az ország egyik legfontosabb, szimbolikus helyszíne sem menekülhetett.
Közérdekű Kapitány István kimondta: ekkor kell az utolsó gépet is leállítani Pakson
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 13:33
A miniszter is ráerősített, hogy még vasárnap teljesen megszűnhet a villamosenergia-termelés Pakson.
Közérdekű Nyugtat a minisztérium – lesz mit inni ezután is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:56
Nyilatkozatot adott a szaktárca illetékese az extrém helyzetben az ivóvízellátásról.
Közérdekű Magyar Péter: Egy teljes paksi blokk energiatermelését sikerült megspórolni
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 12:29
Vannak biztató fejlemények, de minden eddiginél keményebb napok jönnek az enregiakrízisben a kormányfő szerint.
Közérdekű Forsthoffer Ágnes megszólalt – mindenkit cselekvésre hívott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 10:22
Rendkívüli időkben intézett beszédet minden magyarhoz.
Közérdekű Hivatalos: módosították a villamoshálózat lekapcsolási rendjét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 09:01
Aki nem engedelmeskedik, azt egyszerűen levágják az elektromos hálózatról az ipari szereplők közül.
Közérdekű Itt a vége: teljesen leáll Paks, nincs tovább
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 08:27
44 éve nem volt példa ilyenre, de vasárnap megtörténik.
Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG