2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A miniszterelnök ejtett néhány szót a békeköltségvetésről is.

Orbán Viktor a Kossuth rádiónak adott pénteki interjújában értékelte az európai vezetők budapesti találkozóját, erről a Klasszis Médiához tartozó Mfor írt. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a háború az elmúlt két évben súlyos károkat okozott Európának és Magyarországnak is. „Ezt a háborút egyedül Európa nem tudja finanszírozni” – emelte ki.

Orbán arról is beszélt, hogy ha 2020-ban Donald Trump nyerte volna az amerikai elnökválasztást, akkor a mostani válsághelyzet nem következett volna be, és a háborút időben lezárták volna egy erős amerikai vezető révén. A miniszterelnök szerint a jelenlegi gazdasági nehézségek – például az infláció és az energiaköltségek emelkedése – közvetlenül kapcsolódnak a konfliktushoz. „Ha a háború nem lett volna, vagy hamarabb lett volna vége, akkor az infláció sem szaladt volna el olyan magasra, ahol elszaladt” – tette hozzá.

„És akkor nem a nemzeti össztermék két százalékát, hanem a három-négy százalékát kell erőltetett módon, de gyorsan elkölteni katonai kiadásokra. És azt is tudtuk, hogy ha Trump elnök nyer, akkor egy békeköltségvetést lehet készíteni” – mondta Orbán Viktor, aki szerint békköltségvetést nyújtanak be, állítása szerint olyan dolgokat tudnak megcsinálni jövőre, amire néhány hónapra ezelőtt még gondolni sem nagyon lehetett. A Demján Sándor Programot és az olcsóbb lakhatás irányába tett lépéseket hozta példaként. 

Semmi túlzás nincs abban, amikor azt mondom, hogy fantasztikus évünk lesz 2025-ben, mert a világban ehhez a föltételek meglettek – jelentette ki a kormányfő.

Szóba került, hogy Donald Trump Kína-ellenes politikája hatással lehet Magyarországra, de Orbán Viktor szerint Donald Trump jó üzletet akar kötni Kínával. Magyarország pedig nem akar egyik oldalra sem állni, hanem jó megállapodásokat akar kötni. (Arra a miniszterelnök nem tért ki, hogy az európai, illtve kínai autókra kirótt védővámok hatásait Magyarország milyen megállapodásokkal kompenzálná, enyhítené.)

További részleteket az Mfor cikkében talál

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: ő lett az új alkotmánybíró, döntött az Országgyűlés
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 16:41
Sonnevend Pál, a Tisza-frakció jelöltje lett az új alkotmánybíró. 
Közérdekű Telex: magyar egyetemistákat cserkészhet be az orosz titkosszolgálat
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 12:44
Hálózatépítésben utazhat az orosz állami gépezet, melyben a magyar hallgatók az eszközük.
Közérdekű Visszaesett Magyar Péter pártja – megbosszulta magát a sietség
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 07:51
Ilyen még nem volt – derül ki egy frissen közölt kutatásból.
Közérdekű Schiffer Andrást jelöli alkotmánybírónak a Mi Hazánk – Magyar Péter máris reagált  
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 21:01
Schiffer András ügyvéd, politikus jelölését alkotmánybírónak vasárnap késő délután jelentette be az X-en Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.
Közérdekű Az ELTE egykori dékánját jelöli új alkotmánybírónak a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 14:31
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció – jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
Közérdekű Több mint 1000 milliárd forintos Eximbank-ügyek miatt tett feljelentést a gazdasági tárca
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 19:12
Négy nagy összegű finanszírozási ügyletben tett feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, miután az állami tulajdonú Eximbank átvilágítása során gyanús körülményeket és gyenge biztosítékokat azonosítottak – közölte a szaktárca.
Közérdekű Kapitány István leváltotta Paks 2 vezérigazgatóját
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:45
Felmentette tisztségéből Jákli Gergelyt, a Paks II. Atomerőmű Zrt. vezérigazgatóját Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tárcavezető délután be is mutatta utódját.
Közérdekű Csökken az állami cégvezetők bére, feljelentés az EXIM Bank gyanús ügyeiben – ez történt a kormányszóvivőin
Sipos Ildikó | 2026. július 23. 16:04
3,6 millió forint lesz a bérplafon, többek között ez is kiderült a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.  
Közérdekű Kiderült, mekkora megtakarítással lép le Sulyok Tamás a színről
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 12:30
Sulyok Tamás záró vagyonnyilatkozata szerint a volt köztársasági elnöknek továbbra sincs autója vagy nagy értékű ingósága, ugyanakkor öt ingatlanban rendelkezik tulajdonrésszel, valamint több mint 77 millió forintos megtakarítással állampapírban, kötvényekben, NYESZ-en és bankszámlán.
Közérdekű Magyar Péter áfamentességet jelentett be a vényköteles gyógyszerekre
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 09:55
Az intézkedés szeptemer 1-től lesz érvényes.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG