3p

A Kossuth Rádióban beszélt a kormányfő.

Orbán Viktor miniszterelnök a péntek reggeli rádióinterjúban azt mondta: az ukrán energiapolitika és az Európai Unió azon terve, hogy 2027-re teljesen leállítják az orosz energiaimportot, „a magyar családokat és vállalkozásokat fenyegeti”. Szerinte ez elsősorban Magyarországot és Szlovákiát sújtaná. Úgy fogalmazott: „ők az energia árpolitikájával nem a saját családjaikat és vállalkozásaikat akarják segíteni, hanem az oroszoknak akarnak ártani” – erről részletesen a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor írt részletesen.

A kormány számításai szerint egy esetleges importtilalom évente 800 milliárd forintos többletköltséget jelentene Magyarországnak, amit „egyszerűen elpárologna”, vagyis az áramszámla a duplájára, a fűtésszámla pedig négyszeresére emelkedne. A miniszterelnök hozzátette: „Nem a mi háborúnk, és mi nem fogjuk megengedni, hogy Brüsszel velünk fizettesse meg az ukránokat.”

Orbán szerint az ukránok már korábban leállították a gázszállítást, és ha nem lenne a déli vezetékrendszer, akkor „Magyarország vagy nem jutna egyáltalán gázhoz, vagy csak csillagászati áron”. Kiemelte, hogy a jelenlegi ellátást a déli vezetékrendszer és a szlovák-magyar összeköttetés biztosítja, a török és az azeri partnerekkel való együttműködés pedig lehetővé tette, hogy Magyarország saját tulajdonú külföldi gázmezőkbe is beszálljon. Ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: „mert ha nem vagy okos, akkor kizsebelnek”.

A 2026-os költségvetésről szólva a miniszterelnök kijelentette, annak egyik fő célja az lesz, hogy megakadályozzák, hogy a magyarok pénze Ukrajnába kerüljön. A kormány arra törekszik, hogy az országon belül tartsák azokat a forrásokat, „amire nekünk, amit a magyar költségvetésnek, meg a magyar embereknek szüksége van”.

Orbán szerint eddig 20 milliárd eurónyi forrás esett ki a magyar gazdaságból a háború miatt.

 A 2025–2027 közötti adómentességi programra is kitért: jövő évtől a háromgyermekes, 2026-tól a kétgyermekes, 40 év alatti édesanyák, majd fokozatosan minden kétgyermekes anya adómentességet kap. A BYD autóipari beruházás kapcsán megjegyezte: „nekünk mindig a legjobbat kell behozni. Engem nem érdekel, hogy keleti vagy nyugati”, és szerinte az, hogy „kétezer fejlesztőmérnök dolgozik majd Magyarországon kínai autók fejlesztésén, szerintem komoly siker”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Immár tény: ennyi lesz a minimálbér és a garantált bérminimum 2026-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 10:12
Ez is benne van a legfrissebb, kedden késő este megjelent Magyar Közlönyben.
Közérdekű Új program indul az egyetemisták számára
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 16:35
Ezt Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint fiatalokért felelős államtitkára jelentette be.
Közérdekű Érkezik a dupla családi adókedvezmény, mutatjuk, hogyan
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:30
A 2025 év eleji összeghez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: 2026. január 1-től egy gyerek után már havonta nettó 20 ezer, két gyermek esetében gyermekenként 40 ezer, három vagy több gyermeknél pedig gyermekenként 66 ezer forint jár a családoknak. A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos eltartottak után jövőre pedig már havi nettó 20 ezer forint kedvezmény vehető igénybe.
Közérdekű Ezt érte el a hétfői kamionos tüntetés, megszólalt a főszervező
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:15
Orosz Tibor Facebook oldalán értékelte a megmozdulást és annak eredményeit.
Közérdekű Az év legsötétebb napja után jön a fordulat
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 11:05
December 21-e a téli napforduló napja, vagyis ezen a napon a legrövidebb a nappal és a leghosszabb az éjszaka.
Közérdekű Magyar Péter vagy Orbán Viktor? Megvan, ezúttal kinek a javára billent a mérleg
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 08:20
Új közvélemény-kutatás adatai érkeztek. 
Közérdekű Tavasztól még jobban felpezsdül a Budapest-Peking vonal
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:45
Szijjártó Péter bejelentése szerint az Air China tavasztól a jelenlegi heti négy helyett naponta indít járatot Budapest és Peking között.
Közérdekű Magyar halottja is van az ausztrál terrortámadásnak
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 10:40
Összesen 15 ember vesztette életét a vasárnapi merényletben.
Közérdekű Tartja az előnyét a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 10:00
Az IDEA Intézet december elején lezárt, országos reprezentatív felmérése szerint december elején továbbra is a felnőttek bő harmada szavazott volna a Tisza Pártra egy „most vasárnap” sorra kerülő parlamenti választáson, miközben a Fidesz-KDNP-t több mint egynegyedük támogatta volna.
Közérdekű Síelni menne? Ennyiért köthet most biztosítást
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 09:45
Az idei szezonban naponta és személyenként átlagosan 870 forint körül alakul a síbiztosítás díja, ami mintegy 3 százalékkal haladja majd meg az előző szezon 845 forintos átlagát – jelzi előre az Insura.hu az aktuális utasbiztosítási módozatok és az eddigi, előzetesen megkötött szerződések ismeretében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG