A rendelet szerint Orbán Viktor miniszterelnök egyet ért azzal, hogy a magyar kormány és az Egyesült Államok kormánya között a minősített katonai információk védelméről szóló megállapodás létrejöjjön. Az erről szóló rendelet Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter előterjesztése nyomán született meg.
A kormányfő felhatalmazza a honvédelmi minisztert, hogy a tárgyalásokon részt vevő személyeket kijelölje. Emellett Szalay-Bobrovniczky Kristóf zöld utat kapott abban is, hogy ő, vagy az általa kijelölt személy a tárgyalások eredményeként előálló szövegtervezetet aláírja. Szijjártó Pétert pedig arra kéri fel Orbán Viktor, hogy adja ki a megállapodás létrehozásához szükséges meghatalmazási okiratot.
Ezt követően a honvédelmi miniszternek, a külgazdasági és külügyminiszternek, illetve Tuzson Bence igazságügyi miniszternek a megállapodás szövegének végleges elfogadásáról szóló határozat tervezetét a kormány elé kell terjesztenie.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




