2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ekler Gergely előbb a Sándor-palotából, majd a hagyományos családmodellt népszerűsítő Családpárti Alapítvány éléről távozott, de megtalálták az utódját.

Teljesen új vezetése van a Novák Katalin volt köztársasági elnök által alapított Családpárti Alapítványnak, derül ki bírósági dokumentumokból. A hagyományos családmodellt népszerűsíteni hivatott alapítványnak júniusig Ekler Gergely volt a vezetője, de megbízása megszűnt június végén, a civil szervezet új kurátora pedig Salamon Adrienn lett - írja a szintén a Klasszis Média Lapcsaládhoz tartozó Mfor.

Ekler régóta Novák Katalin jobbkeze volt: amikor család- és ifjúságügyért felelős államtitkár volt, a kabinetfőnökeként dolgozott mellette, amikor pedig a tárca nélküli családügyi miniszteri posztot töltötte be, a stratégiai államtitkára volt. Az új kurátor, Salamon Adrienn viszonylag ismeretlen. Annyit tudni róla, hogy az Együtt Könnyebb Női Egészségért Alapítvány alapítója és elnöke.

Legutóbbi beszámolója szerint szép összeggel gazdálkodhat az elnöki alapítvány: 2023-ban összesen 1,1 milliárd forint támogatást kapott, ebből 980 millió forintot a Nemzeti Tehetség Programból - írta az Mfor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A nap képe: ő lett az új alkotmánybíró, döntött az Országgyűlés
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 16:41
Sonnevend Pál, a Tisza-frakció jelöltje lett az új alkotmánybíró. 
Közérdekű Telex: magyar egyetemistákat cserkészhet be az orosz titkosszolgálat
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 12:44
Hálózatépítésben utazhat az orosz állami gépezet, melyben a magyar hallgatók az eszközük.
Közérdekű Visszaesett Magyar Péter pártja – megbosszulta magát a sietség
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 07:51
Ilyen még nem volt – derül ki egy frissen közölt kutatásból.
Közérdekű Schiffer Andrást jelöli alkotmánybírónak a Mi Hazánk – Magyar Péter máris reagált  
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 21:01
Schiffer András ügyvéd, politikus jelölését alkotmánybírónak vasárnap késő délután jelentette be az X-en Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.
Közérdekű Az ELTE egykori dékánját jelöli új alkotmánybírónak a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 14:31
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció – jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
Közérdekű Több mint 1000 milliárd forintos Eximbank-ügyek miatt tett feljelentést a gazdasági tárca
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 19:12
Négy nagy összegű finanszírozási ügyletben tett feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, miután az állami tulajdonú Eximbank átvilágítása során gyanús körülményeket és gyenge biztosítékokat azonosítottak – közölte a szaktárca.
Közérdekű Kapitány István leváltotta Paks 2 vezérigazgatóját
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 13:45
Felmentette tisztségéből Jákli Gergelyt, a Paks II. Atomerőmű Zrt. vezérigazgatóját Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. A tárcavezető délután be is mutatta utódját.
Közérdekű Csökken az állami cégvezetők bére, feljelentés az EXIM Bank gyanús ügyeiben – ez történt a kormányszóvivőin
Sipos Ildikó | 2026. július 23. 16:04
3,6 millió forint lesz a bérplafon, többek között ez is kiderült a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.  
Közérdekű Kiderült, mekkora megtakarítással lép le Sulyok Tamás a színről
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 12:30
Sulyok Tamás záró vagyonnyilatkozata szerint a volt köztársasági elnöknek továbbra sincs autója vagy nagy értékű ingósága, ugyanakkor öt ingatlanban rendelkezik tulajdonrésszel, valamint több mint 77 millió forintos megtakarítással állampapírban, kötvényekben, NYESZ-en és bankszámlán.
Közérdekű Magyar Péter áfamentességet jelentett be a vényköteles gyógyszerekre
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 09:55
Az intézkedés szeptemer 1-től lesz érvényes.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG