2p

Megmozdult a kínai vállalati szféra.

Egymás után jelentik be a nagy kínai cégek felajánlásaikat a hongkongi tűz áldozatainak megsegítésére, írja a CNBC. Magyar idő szerint szerda reggel kigyullast egy hongkongi toronyházkomplexum. Eddig ötvennél is többen meghaltak, több száz eltűntet még keresnek, és többtucatnyian kerültek kórházba, sokan kritikus állapotban. A tűzvészről ebben a cikkben írtunk bővebben:

Azóta folyamatosan jelentik be a nagyobb kínai cégek a felajánlásaikat, valószínűleg nem függetlenül attól, hogy Hszi Csin-ping elnök felszólította a kínaiakat az áldozatok megsegítésére.

Az Alibaba és leányvállalata, az Ant Group összesen 30 millió hongkongi dollárt (kb. 1,3 milliárd forintot) ajánlott fel a tűzoltási munkák támogatására. Jack Ma, az Alibaba alapítója a jótékonysági alapítványán keresztül ugyanekkora összeget ígért az áldozatok segítésére.

Az Anta sportruházatgyártó (a Jack Wolfskin és a Fila márkák tulajdonosa) szintén 30 millió hongkongi dollárt adományoz részben készpénzben, részben termékekben. A Tencent, a Xiaomi és a ByteDance 10-10 millió hongkongi dollárt ad a mentésre és az áldozatoknak.

Érkeztek kisebb összegek egy sor másik cégtől és szervezettől: a kínai Vöröskereszttől (2 millió jüan, azaz kb. 90 millió forint), a Fuguiniaótól (5 millió hongkongi dollár), a Be Friends Holdingstól (1 millió hongkongi dollár), a Xpengtől (5 millió hongkongi dollár), a BYD-tól (10 millió hongkongi dollár), a NetEasetől (10 millió hongkongi dollár), a Trip.comtól (10 millió hongkongi dollár), a Wens Foodstufftól (40 millió hongkongi dollár), a Midea Grouptól (10 millió hongkongi dollár), a Du Xiaomantól (10 millió hongkongi dollár), a Xteptől (20 millió hongkongi dollár) és a Lenovotól (10 millió hongkongi dollár). Ez alapján a felajánlások meghaladják átszámítva a 10 milliárd forintot.

1948 óta ez a legtöbb halálos áldozattal járó tűz Hongkongban, akkor 176 ember halt meg, amikor egy raktár gyulladt fel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Most akkor találkozik Orbán Viktor Putyinnal? Gulyás Gergely reagált
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 10:45
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta az egybehangzó sajtóhíreket.
Közérdekű A demográfia a kormányon is kifog, kevesebb mint 9,5 millióan vagyunk
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 10:10
Sajnos tovább távolodtunk a 10 milliós Magyarországtól.
Közérdekű A Politico szerint Trump a béketerv aláírását szabta feltételként Zelenszkij számára
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 09:00
Több különböző, a folyamatokra rálátó forrás is azt nyilatkozta a Politicónak, hogy Donald Trump mindenekelőtt azt akarja, hogy a felek aláírjanak egy békemeállapodást az ukrajnai háború ügyében. Az Ukrajnának nyújtandó biztonsági garanciákról csak ezt követően akar tárgyalni az amerikai elnök.
Közérdekű Drágult a rezsivédelem, a SZÉP kártyáról is döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 08:40
Rezsivédelem, kamatstop és SZÉP kártya a legfontosabb rendeletek között.
Közérdekű Óriási tűzvész Hongkongban, legkevesebb 55 halott, több száz eltűnt
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 06:40
Legkevesebb 44 ember meghalt Hongkong Taj Po kerületében, egy állami bérlakásokat érintő, súlyos tűzvészben. Több mint 270 embert továbbra sem találnak – számol be róla folyamatosan frissülő hírfolyamában a BBC.
Közérdekű Lövöldözés a Fehér Háznál, két gárdistát súlyosan meglőttek
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 06:18
Lövöldözés alakult ki szerdán magyar idő szerint késő este, amerikai idő szerint délután az Egyesült Államok fővárosában, Washingtonban, a Fehér Ház közelében.
Közérdekű Magyar Péter fontos részletet árult el a Tisza jelöltjeiről
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 19:54
Az előzetesen várthoz képest korábban megismerhetők lesznek majd.
Közérdekű Hangulatjavulást, Fidesz erősödést mért a Medián
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 13:01
Novemberi pártpreferencia-mérése szerint a Fidesz profitálni tudott a javuló hangulatból, miközben a Tisza továbbra is hibahatáron túl vezet a pártok versenyében.
Közérdekű Ekkora lehet a minimálbér jövőre – a kiszivárgott tervek szerint
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 12:05
A Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) csütörtökön vitatja meg.
Közérdekű Jobb lesz a benzinkútra menni, a dízelesek jót mosolyoghatnak
Privátbankár.hu | 2025. november 26. 11:25
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG