2p

A különleges fajták tenyésztése már kevés a sikerhez a kutyabizniszben.

Új státuszszimbólumnak hódolnak az igazán gazdagok. Egy kutyafajtáról van szó, de nem olyanról, amely egyedi külsejével akarja levenni a lábáról gazdáját és irigykedésre késztetni tulajdonosa barátait. Más szóval nem egy olyan dizájnerkutyáról van szó, mint a goldendoodle, amelyet a golden retriever és az uszkár keresztezésével „állítottak elő”.

Gyakorlatilag egy harci kutyáról van szó, amelyet az USA Montana államában lévő Svalinn kiképzőközpontban készítenek fel arra, hogy egyfajta kommandós testőrként, félelmet nem ismerve megvédje a gazdáját. A cég a jó pr jegyében nem harci kutyának, hanem védő kutyának nevezi „termékeit”.

Ehhez igazodik az elnevezése: a svalinn a Wikipedia szócikke szerint az északi mitológiában egy legendás pajzs, amely a nap előtt áll, hogy megvédje a világot a túlzott hőségtől.

Ezek a kutyák nem fajtiszták, hanem a tenyésztő cég elképzelése szerint valamiféle, a célnak megfelelő ideális keverékek. Részben német juhászok, részben holland juhászok, de van bennük még mailonois-vér is. Lényegében pásztor- és juhászkutyák alkotják a felmenőiket. Áruk 150 ezer dollár - több mint 54 millió forint - kutyánként.

Árfolyam

Ezt az árat az magyarázza, hogy két-három éves tréningen vesznek részt, amiben megszerzik harci/védő kutya képességeiket.

A  New York Magazine megszólaltatott egy párt, amely két ilyen kutyával rendelkezik. Elmondásuk szerint nem csak kemények, mint egy katona, hanem ugyanakkor lojálisak és barátságosak is. A Business Insider cikkéből az is kiderül, hogy aki szuperkutyát akar, az jó, ha nem halogatja a döntést. A Svalinn tájékoztatása szerint ugyanis tovább fog nőni az áruk a következő két-három évben, mert emelkedik kiképzésük költsége.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Óriási dicséretet kapott a Tisza Párt legújabb igazolása
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:31
Szent-Iványi István szerint egy felkészült és rátermett diplomatáról van szó.
Közérdekű Itt a bejelentés: ő lehet a Tisza-kormány külügyminisztere
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 09:46
Magyar Péter szombat reggel közölte, hogy a Tisza Párt új külügyi vezetője és „a magyar diplomácia új arca” Orbán Anita.
Közérdekű Lesújtó hír érkezett: csütörtökön emelkedett a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 13:41
Egy forinttal emelkedett a benzin ára szerda óta. 
Közérdekű Jó hírt kaptak az autósok: olcsóbb lesz az autópálya-használat
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 09:41
Magyar Közút: az M1 autópályával érintett mind a négy vármegye összes díjköteles útjára érvényes az M1 regionális matrica.
Közérdekű Kiderült, hogy áll most a Fidesz és a Tisza Párt a választóknál
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 08:27
Az év elején viszonylag keveset változtak a pártpreferenciák. A Tisza támogatottsága a teljes népesség körében változatlan, a Fidesz-KDNP támogatottsága 1 százalékponttal nőtt. 33-28 az állás a Tisza javára, a különbség 5 százalékpont. A pártválasztók körében a Tisza továbbra is 46 százalékon áll, a Fidesz-KDNP támogatottsága egy százalékponttal nőtt, 38 százalékra. A Tisza előnye 8 százalékpont – írja friss elemzésében a Republikon Intézet.
Közérdekű Jöhet a 140-es autópályás repesztés, de a biciklisek sok új jogot kapnak
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:22
Megjelent az új KRESZ tervezete, lehet véleményezni.
Közérdekű Még ma keressen egy kutat: zsebbenyúlós árváltozás jön az üzemanyagoknál
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 11:51
Keddtől ismét változik az üzemanyagok ára, hála a világpiaci folyamatoknak, és persze a forint árfolyamának.
Közérdekű Holnaptól mínusz 20 fok is lehet
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 14:43
Vasárnap estétől jön az erős lehűlés, akár -15, -20 Celsius-fok várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton az MTI-vel.
Közérdekű Pénzt kapnak a települések az utak fejlesztésére
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 13:47
A külterületek jó megközelíthetősége kulcskérdés a vidéki vállalkozások és a helyi közösségek számára, amelynek megteremtését az Agrárminisztérium is kiemelten támogatja.
Közérdekű Vigyázzon: sok magyar városban veszélyesen szennyezett most a levegő
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 12:59
Tovább romlott és több városban is veszélyes a levegő minősége a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szombaton közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG