2p

Létszámhiány miatt, az utasokat az ígéretek szerint "haladéktalanul" értesítik.

A legnagyobb német légitársaság, a Lufthansa azt közölte, hogy a nyári szezon közepén további több mint 2000 járatot töröl a frankfurti és a müncheni csomópontokon a létszámhiány miatt.

A társaság két hete arról tájékoztatott, hogy júliusban mintegy 900, pénteki és hétvégi belföldi és európai járatot töröl. A Lufthansa most azt közölte, hogy

"a megközelítőleg 80 000 járatából további 2200 járatot leállít a frankfurti és müncheni légi csomópontokon. A törlések különösen a Németországon és Európán belüli járatokat érintik, az intézkedés nem vonatkozik a hagyományos nyaraló célállomásokra."

A légitársaság jelezte tovább, hogy változások lehetnek a meglévő járatok menetrendjében, "A légi biztonságot érintő sztrájkok, az időjárási események és a légi személyzet körében megnövekedett koronavírus-fertőzések tovább terhelik a rendszert, ami befolyásolhatja a menetrendet."

A Lufthansa azt ígéri, hogy törlés esetén haladéktalanul értesítik az utasokat.

Carsten Spohr, a Lufthansa vezérigazgatója májusban azt mondta, hogy a koronavírus-járvány utáni munkaerőpiaci utósokk súlyosan megzavarta a cég nyári terveit. A repülőterek, a légitársaságok és a földi kiszolgáló cégek munkahelyeket szüntettek meg a válság idején.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Megszületett a döntés: Orbán Viktor marad a Fidesz elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 16:31
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, egy ellenszavazattal elfogadták az országos elnökség választási vereség okait értékelő beszámolóját, és döntöttek az alapszabály módosításáról is szombaton, a párt 32., tisztújító kongresszusán, Budapesten; a Fidesz négy alelnöke Gál Kinga, Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint lett.
Közérdekű Kinevezték a hazai titkosszolgálatok új vezetőit
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 12:11
A folyamatos és hatékony feladatellátás biztosítása érdekében Pósfai Gábor belügyminiszter kinevezte az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) új vezetőit – közölte szombaton a Belügyminisztérium.
Közérdekű Itt a lista: ők lettek az új kormánybiztosok
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 11:16
Magyar Péter miniszterelnök Rost Andrea Kossuth-díjas operaénekest a magyar zenekultúráért felelős kormánybiztossá, Bódis Kriszta írót a nemzeti társadalompolitikai stratégia megalkotásáért, valamint az oktatási, a szociális és egészségügyi területek horizontális összehangolásáért felelős kormánybiztossá, Radnai Márkot pedig a működő és emberséges Magyarországért felelős kormánybiztossá nevezi ki.
Közérdekű Lépett Magyar Péter: fejcserék a magyar titkosszolgálatoknál (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 10:46
A miniszterelnök szombati hatállyal felmentette tisztségéből a négy nemzetbiztonsági szolgálat főigazgatóját.
Közérdekű A kormány megszünteti a közszolgálati egyetem egyik monopóliumát
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:03
Felmenő rendszerben kivezeti a kormány a pedagógusképzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről (NKE), valamint megszünteti az intézmény pedagógus-továbbképzési monopóliumát is – közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán.
Közérdekű A NAV éberségét nem tudták befolyásolni az influenszerek
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 07:21
Két népszerű tiktoker akadt fenn a NAV kockázatelemzőinek szűrőjén, több millió forintos bevételük után nem fizettek adót. A platformok üzemeltetőitől érkezett összegeket gyermekeik bankszámlájára utaltatták, vagyis eltitkolták. A revizorok azonban nem lájkolták ezt a megoldást – közölte az adóhatóság.
Közérdekű Hegedűs Zsolt: „Nincs szükség celebarcokra”
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 12:48
Távozik Győrfi Pál az OMSZ igazgatói, szóvivői posztjáról, az egyik első női mentőtiszt az utógja. Az egészségügyért felelős miniszter pedig nem hagyta szó nélkül a váltást.
Közérdekű Újra a fedélzeten a százados úr? Szabó Bence visszaszerel
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 12:19
Maga tett bejelentést erről. Mutatjuk.
Közérdekű Havasi Bertalan csúnyán odaszúrt az elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 09:18
A legutóbb Magyar Péterrel összeszólalkozó sajtófőnök most újabb csörtébe kezdett.
Közérdekű Szemérmetlen összeggel nőtt az MCC és társai vagyona tavaly
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 08:59
Az MCC volt a csúcs, a Mediaworks mögötti alapítvány viszont nem remekelt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG